Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nejasno febrilno stanje
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 5:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 4:56 am
Postovi: 7
Lokacija: Srbija
Vec mesecima imam povisenu temperaturu do 37.7C. Bol u misicima, zglobovima,malaksalost,razdrazljivost.Svi rezultati su mi uredni:kompletna laboratorija,mirna sedimentacija,virusoloski HIV,HBS,Herpes...negativna,srce i pluca:nalaz uredan,EHO abdomena uredan...Neznam sta dalje jer su me i lekari prepustili samoj sebi pa vecinu nalaza sama trazim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 11:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
da li ste uradili ultrazvucni pregled srca??? iza nejasnog febrilnog stanja se nekada krije infektivni endokarditis.
da li ste radili PPD?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 4:56 am
Postovi: 7
Lokacija: Srbija
Eho srca,abdomena, shtitne zlezde uredan uradjeno danas.Test opterecenja srca uredan.Nikakve druge tegobe osim temperature i "gripoznog osecaja" nemam. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 4:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
A test na hepatitis B i C???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 4:56 am
Postovi: 7
Lokacija: Srbija
Testirana sam na swe wiruse koji se rade kod nas pa i b i c. Napominjem da nemam bolove u abdomenu,ne gubim na tezini, normalan apetit...Po svim dosadashnjim nalazima izgledam kao zdrava :oops: U prepodnevnim satima kad nemam temperaturu nemam nikakve tegobe i mogla bih chini mi se na kraj sweta :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 3:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
A mokraća i urinokultura?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 4:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 4:56 am
Postovi: 7
Lokacija: Srbija
Urinokultura,3 dana uredna, brisevi uha,grla, nosa,oka,vaginalni,ok,proshla sam standardnu proceduru,sad su na redu punkcije i biopsije, ali ja sam bila zdravstveni radnik 20 godina,pa sam videla da to obicno ne ispadne nishta dobro.Za sad nemam nikakve zlezde ili druge promene. Nisam jos radila Lupus celija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Onda za pocetak uradite osnovna imunoloska ispitivanja: Latex RF, W.Rose, c3,c4,c1q,PEG,ANA,ENA a ostalo o tom-potom i iskljucite TBC. U ostalom, kada ne znaju sta vam je, ne znam na kakvu biospiju mislite?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejasno febrilno stanje
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 1:10 pm
Postovi: 6
Pošto nisam znala u koju temu da se ubacim, priključiću se st. febrilis prolongata non specificata.
Kako je sve pocelo: pocetkom oktobra prvi simtomi su se javili kao konstantni umor i suvi kašalj. Pošto sam i prethodnih godina imala problem sa takvom vrstom kašlja i lekar opšte prakse mi je prepisivao folkodin i ovaj put sam pokušala na svoju ruku da se izlečim istim lekom ali nije pomoglo. Polovinom oktobra kašalj je već bio nepodnošljiv (do granica zacenjivanja pa ponekad i povraćanja). Nakon posete dr opšte prakse i RTG pluca(b.o.) ultrazvuka abdomena(blago uvećana jetra i slezina) i rezultata krvi koji su pokazivali zapaljenski proces (SE oko 90) i neuspešne terapije pancefom obratila sam se hematologu i pulmologu, međutim ni njihove terapije nisu bile uspešne: polovinom novembra otpočela je agonija sa temperaturama (samo u popodnevnim i večernjim satima u rasponu 38-40) Posle dve nedelje mučenja dospeh na infektivnu kliniku...
Na infektivnoj (od početka decembra do polovine januara): Rađena raznorazna ispitivaja....
Prvobitno mi je konstatovana upala mokraćnih kanala iako su nalazi mokraće i urinokultura bili ok a nisam imala nikakvih problema prilikom mokrenja... Primala sam amikacin intravenski 10 dana nakon čega se kašalj potpuno umirio ali su temperature ostale iste.
Što se tiče ispitivanja:
Serološki nalazi: HIV, HBsAg, HCV, B. burgdorferi, M. pneumoniae, Brucelle, Widal, EBV, CMV, Toxoplasma gondi-sve negativno. Kutani PPD-negativan (ponovljen i nakon izlaska sa infektivne-takođe negativan).
RTG pluća-ok
EKG i ultrazvuk srca-ok
Ultrazvuk abdomena-jetra na gornjoj granici-13,4, slezina lako uvećana-13,8 sve ostalo ok
Skener abdomena-ok,
Ultrazvuk štitne žlezde-ok
Ginekološki pregled-ok
Imunološki nalazi-ANCA profile 3+, ANCA laktoferin + međutim bez dovoljno kriterijuma koji bi potvrdili dijagnozu ANCA vasculitis
Hematološki nalazi: biopsija koštane srži-ok, jasni znaci mikrocitne anemije, monociti blago uvećani
Reumataološki nalazi(ambulantno, nakon izlaska sa infektivne): sumnja na Stilovu bolest ali nije potvrđena (u vreme uvećane temperature ne javljaju se nikakve mrlje ili crvenilo na telu), jos uvek cekam na ambulantno zakazivanje kapilaroskopije i oftamološki pregled suznog aparata očiju...
Polovinom decembra na skeneru pluća u medijastinumu paravertebralno desno, uz donje dorzalne kičmene pršljenove prikazala se konveksna promena vretenastog izgleda (46*30*18mm) koja ne ledira kičmene pršljenove. U konsultaciji sa torakalnim hirurgom rečeno je da se radi o inkapsuliranoj kolekciji parapneumoničnog izliva koja je malih dimenzija i za koju nije izvodljiva bezbedna perkutna iglena biopsija ili torakocenteza. Predložena je intenzivna antibiotska terapija koja je trajala 3 nedelje (intravenski na infetktivnoj)-ciprofloksacin, ceftriakson, amikacin, meropenem, vankomicin, metronidazol, flukonazol...sve vreme febrilno stanje se ponavljalo u isto vreme-popodne i predvece u rasponu od 38 do 39 stepeni. Terapija nije bila uspesna posto se na kontrolnom ultrasonografskom pregledu i dalje vidi inkapsulirana kolekcija gustog sadržaja. Još uvek nemam jasni predlog da li navedenu promenu treba hirurškim putem odstraniti ili ne(?!)
Kako mi je ovih dana: Što se današnjih problema tiče u predelu gde se nalazi ova promena imam blagi bol samo povremeno prilikom dubokog udisaja. Ali su se pojavili neki novi simptomi: neizdrživi , jako intenzivni bolovi u večernjim satima u predelu porebrice nezavisno od disanja, podsećaju na snažnu upalu mišića ali se ne javljaju tokom dana već samo predveče,čak se javljaju i nezavisno od porasta temperature, bol se nekada „premešta“ na želudac i creva, nekada na lumbalni predeo leđa...moram da napomenem da sam sve vereme hospitalizacije (oko 40 dana) primala diklofen zbog povišene temperature tako da ne znam da li sam postala zavisna pa telo traži način da me prevari i dobije pomenuti lek?:). Danas su temperature u rasponu od 37 do 37,8. Skoro svake noći se preznojavam... U toku hospitalizacije a i nakon nje potpuno sam izgubila apetit i oslabila oko 8kg. Od skoro imam problema sa povremenim bolom u stomaku, kiselinom u želucu, teškim varenjem. Radila sam bris grla na candidu-negativan je.
Poslednji laboratorijski nalazi (29.01):
Leukociti @ 5,84
Eritrociti @ 4,87
Hemoglobin @ 119
Hematokrit @ 0,361
MCV @ 74,1
MCH @ 24,4
MCHC @ 330
Trombociti @ 260
Leukocitna formula: Granulociti @ 66,4
Limfociti @ 24,0
Monociti @ 7,9
Eozinofili @ 1,2
Bazofili @ 0,5
LUC @ 0,0
Biohemijski parametri
Sedimentacija eritrocita @ 89 (*od sredine oktobra pa do danas varira u rasponu 80-112)
Gvožđe @ 8,29
UIBC @ 39,6
Glukoza @ 4,20
ALT (SGPT) @ 30
AST (SGOT) @ 40
Gama-GT @ 34
ALP @ 120
LDH @ 427
CRP @ 89,9
CEA @ 0,848
FT4 @ 13,96
TSH @ 2,36
ATG-At 26,52
AMC-At (TPO) @ 14,49
IgA @ 3,49
IgG @ 15,89
IgM @ 3,61
IgE @ 155
C-ANCA 1,9
P-ANCA 1,6
Moje pitanje je-gde i šta dalje? Ni jedan rezultat ne daje jasnu dijagnozu. Lekari me šalju od jednog do drugog specijaliste koji opet ne mogu ništa da konstatuju. Neki me upućuju na obaveznu intervenciju odstranjivanja promene koja se javila u medijastinumu dok su drugi izričito protiv toga.
Zaista bi mi dobrodošlo ukoliko imate neku ideju, predlog....
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: