Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Botox
PostPoslato: Pet Feb 22, 2013 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Htela bih da zapocnemo razgovor na temu botoxa i razmenimo iskustva i misljenja.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Čet Apr 04, 2013 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 11:15 pm
Postovi: 17
elisab je napisao:
Htela bih da zapocnemo razgovor na temu botoxa i razmenimo iskustva i misljenja.....


Nemam iskustva, ali tema jeste interesantna. Zaintrigirala me je informacija koju sam nedavno procitala da botox moze da se unosi u kozu samo 3 puta u zivotu...to dosta govori o efektivnosti. Istrazivanja govore da je jedna supstanca koja se nalazi u naru prirodna alternativa botoxu...dakle, nije sve tako crno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Da, na zalost niko da nam se prikljuci sa svojim iskustvom i misljenjem.
Moguce je da se posle odredjenog broja primenjivanja botoxa stovi dovoljan broj memorijskih antitela te da on svakim sledecim primenjivanjem bude sve manje delotvoran, ali izgleda da se to desava izuzetno malom broju ljudi pa ne mozemo govoriti o pravilnosti..... Neki ljudi vec desat godina primenju botox i uvek imaju dobar rezultat.
Prirodne varijente su sjajne, poput baby botoxa samo su kratkotrajnijeg efekta....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Stavljam botox skoro 15 godina i ziva sam & zdrava :)

Moguce je da ima istine u prici da se, posle nekog perioda, smanjuje mozdani engram za mimiku, pa time i potreba za botoxom ali jos nikada nisam upoznala nikog ko bi to mogao da potvrdi. Prodje dejstvo botoxa - mimika i bore se pojave opet.

Moje iskustvo je da ne dozvolim da dejstvo botoxa sasvim prodje, vec, kada vidim da dejstvo popusta, odem da mi se doda minimalna kolicina tamo gde je popustio - manje boli, manje kosta.

Moram da kazem da moje celo i slepoocna regija (gde stavljam botox) izgledaju zaista besprekorno, sto nije slucaj i sa donjim delom lica :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
znaci, priliko svakog sledeceg ubrizgavanja botoxa niste imali slabiji odgovor nego prvi put ili bilo koji put po redu?
Bas Vam hvala sto ste podelili Vase iskustvo, valjda ce ovo malo prodrmati i temu i forum!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 1:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Na, odgovor je svaki put isti kada se ubrizga ista kolicina. Jedino je botox krace trajao dok sam redovno isla na myolift, ali trebalo mi je vremena dok povezem sta se desava.

Kada sam prestala sa myoliftom, botox je nastavio da traje regularno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 8:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
da, da, to sam i ja cula da miolift ne deluje kod ljudi koji imaju botox, ali eto i obrnuto da miolift skracuje dejstvo botoxa. Super zapazanje i savet.
Gde i kod koga radite botox?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Htela sam samo da nipisem da je botox izvanredno resenje i za prekomerno znojenje, pazuha, lica, dlanova, stopala....ali najpre pazuha. Za poslovne ljude kosi sebi ne mogu da dozvole takvu neprijatnost, savrseno resenje koje potpuno blokira znojenje u tretiranoj regiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 11:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Negde mi se izgubio odgovor???

Hajde da probam opet - Meni je myolift "radio posao" i bila sam zadovoljna rezultatima. Medjutim, ocigledno sam morala da se odlucim ili za jedno ili za drugo i veoma lako sam dala prednost botox-u.

Ono sto je zanimljivo je da nigde ne moze da se procita jasno i glasno da su ove dve metode inkompatibilne, mada je logika zasto je to tako, savrseno jasna.

Ja odlazim kod http://www.mesotherapy.rs/#/home


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хм, да. Спречи се знојење, па се токсини таложе под кожом и око подпазушних жлезда и онда се питамо одакле нам толико тумора дојки.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Uh, nemoj te tako da pisete i da plasite citaoce. Ne mozete ni da zamislite kakav je veliki i ozbiljan problem prekomerno znojenje, mozda ne mozete da zamislite ni sta zaista podrazumevamo pod prekomernim znojenjem. Elem, bilo kakvo umanjenje znojenja kod takvih osoba njima donosi olaksanje i poboljsava kavalitet zivota. Da ne spominjem poslovne ljude, javne licnosti i slicne profesije gde to zaista moze da bude vrlo problematicno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Смањење знојења вероватно може да се толерише, али ипак остаје под знаком питања таложење токсина под кожом. Зар то није тачно? Толико је очигледно да се материје таложе ако већ не могу да се излуче на начин којим су кренуле да излазе и који је природно одређен. Можда особе које се много зноје имају разлог за то управо у прекомерном стварању токсина у телу.

Штета је што нико не сме детаљно и систематски да се позабави тим питањем јер доводи у питање свој живот. Фармакомафији ће пропасти велика зарада ако се драстично смањи број тумора дојки (који се и код мушкараца све више повећава). Остаје само да појединци причају о томе, па ко их послуша...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
i ne bas, to se povezuje sa time sto se ne preporucuje upotreba dezodoranasa odnosno aniperspiranata, ali to je zbog njihovog sastava, izmedju ostalog i metala, kosu kancerogeni, pa se pretpostavlja da se svakodnevnom i dugogodisnjom upotrebom do moze dovesti u vezu sa rakom dejke. Takodje, postoje prirodni dezodoranski pa se oni mogu koristiti kao zamena.... Elem, da ne bi skretali sa teme mozemo otvoriti novu na temu znojenja jer je i to svakako bitno i zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Botox
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ајд, отварај.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: