Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa zeludcem
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 3:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:10 am
Postovi: 1
e pa ovako.prvi put kad sam imao problema sa zeludcem pojave su mi bile tesko disanje, i lupanje srca.Naravno moja majka panicar mi izmeri pritisak i to izmeri neku suldu vrednost tipa 170/100. inace ja imam 24 g.naravno spakuju me u kola i pravac vma tamo mi pogledaju srce itd i posalju me na milion ispitivanjal.na svim ispitivanjima sve super i krvna slika i snimio sam srce i abdomen.znaci sve u redu.drugi napad je bio isti lupanje srca tesko disanje ja pomislio infarkt pa se unezverio od straha sednem u kolai u dom zdravlja oni me pregledaju sve u redu.ta agonija je trajala dobrih godinu dana.tek naknadno mi je neki doktor od njih 1000 koje sam obisao pomenu slucaj podignute dijafragme koja pritiska srce.tada se moj strah smanjio ali mi se i dan danas desava da kad imam zgaravicu osetim lupanje srca i to traje dok ne podrignem.pa me interesuje sta ja mogu da uradim po pitanju lecenja nemirnog zeludca.Inace ne pijem gazirano vec 4g samo vodu mozda po nekad nesto od alkohola.kafu pijem i pusim :D ishrana mi je donekle redovna ali kad jedem ,jedem polako i zvacem ne gutam.

tako da me interesuje dali to sto mi zeludac pritiska srce moze da izazove neke ozbiljnije zdrasvtene probleme prvenstveno dali moze da naskodi mom srcu,a drugo dali se ova stvar ikako leci?

hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa zeludcem
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 1:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Jesi li probao kad imas zgaravicu da popijes ranisan?
Desava li ti se to kad se puno kreces-kad setas i radis napolju ili samo kad lencaris.
Da li se dovoljno kreces.
Jel imas obicaj da legnes posle jela?
Smanji kafu i alkohol na najmanju mogucu meru iako mozda ne osetis da ti smeta neposredno kad popijes.
Kako stojis sa tezinom?
Preporucujem sto vise fizickog rada-kretanja i nikako ne leci posle jela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: