Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pokvaren stomak ili nešto drugo?
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 2:05 pm
Postovi: 20
Pozdrav svima.

Situacija je sledeća, sredinom novembra me je uhvatila temperatura (38) koja je trajala oko nedelju dana (s obzirom da nije silazila ispod 38 stepeni 3 dana, počeo sam da dobijam novalgetol + ohb). Drugi dan temperature me je uhvatio stomačni problem, tačnije ne proliv u klasičnom smislu već nešto svetlija, tečnija, kašasta stolica neprijatnog mirisa (s obzirom da sam oduvek imao stolice tvrđeg sastava).. sa temperaturom, sam dva tri dana imao češća pražnjenja, a nakon toga je prestalo, međutim stolica se nije unormalizovala, nego je čak i posle temperature ostala tako kašasta, ponekad na kraju pomalo ali pomalo sluzava kao neka gusta pljuvačka, ali to samo ponekad kad je bio izraženiji rad stomaka... Doktorica je rekla da je u pitanju klasična viroza, da sam negde "pokupio" i da je taj stomačni problem + temperatura uobičajena pojava što se tiče takvih viroza.
Uz te stomačne probleme sam naravno čuo intenzivniji rad creva nego inače, krčkanje itd. S tim da se to nekako čulo najviše u gornjem delu stomaka, nekako ispod rebara i povremeno sam osetio neko peckanje u tom predelu, ali ništa strašno.

Takva stolica me je "mučila" negde oko mesec dana (oko 3-4 nedelje recimo), da bi se početkom/sredinom decembra kako tako normalizovala.

Oko 20-og decembra sam uradio koprokulturu sa sledećim rezultatima:
helminti - negativ
salmonella sp. - negativ
shigella sp - negativ
campylobacter sp. - negativ
yersinia enterocolitica - negativ


a uradio sam i USG gornjeg i donjeg abdomena:
Nalaz na jetri, ž. kesi i ž vodovima, pankreasu, bubrezima, slezini, mokr. bešici i prostati, koji je bio uredan. Nema slobodne tečnosti u abdomenu i paraortalno se ne vide uvećane limf. žlezde.

Kao što sam rekao, već mi se sredinom decembra sve dovelo nazad u red, tako da šta god sam jeo, pio itd. sve je bilo kao nekada, u redu i bez problema.

Međutim u ponedeljak, opet me, posle mesec dana normalne stolice, u popodnevnim časovima proteralo, sa istim sastavom stolice kao što sam prethodno opisao iznad, polukašasto, neprijatnog, pokvarenog mirisa i na kraju pomalo sluzavo(to samo u ponedeljak i utorak). Uzeo sam na svoju ruku enterofuril i loperamid u utorak i sredu, i stolica se koliko toliko dovela u red, međutim rad creva kao da je i dalje čudan, što najviše primetim kad imam gasove.

Izvinjavam se na dugačkom uvodu, ali moje pitanje upućenima ovde je da li je ovo stvar za dalje istraživanje ili je jednostavno pokvaren stomak, mada me čudi jer nikakve bakterije u onim analizama nisu pronađene.
Da li je normalno da stomaku treba oko mesec dana da se vrati u normalu???
Da napomenem, da ne osećam nikakve bolove u stomaku, sem ovih tegoba koji me... pa dosta dekocentrišu i čine mi neprijatnu situaciju kako na poslu, a i uopšte... U mojoj okolini niko nije imao slične probleme, navodim zbog hrane koje sam jeo u proteklom periodu i sl.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: