Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Pon Jul 13, 2015 6:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Pozdrav svima,
Pijem metadon 14 meseci i još neke lekove Amitriptilin,Diazepam i Lamictal,na održavanju sam od bolesti zavisnosti.Počeo sam sa 40ml metadona,stigao do 60 i na svoju ruku polako smanjivao dozu i sad sam opet na 40 a plan mi je da stignem do 20 i da tražim detoksikaciju u specijalnoj bolnici.Isto važi i za ove lekove.Mnogo sam odmakao od teme ali sam hteo da dam kompletnu sliku.
Ja uopšte nemam stolicu,tj refleks za veliku nuždu je totalno nestao.U zadnjih mesec dana radim neki priručni klistir sebi,tj svaki peti dan sednem u kadu,skinem lulu sa tuša i pustim mlaz mlake vode kroz otvor pozadi.I to mi pomaže,ceo se ispraznim.E sad kako da rešim ovo jer mi se organizam izgleda navikao.Probao sam Portalak sirup nije uspeo,čaj od sene isto tako,Bekunis tablete i danas sam popio tri Panlaksa i nadam se da će mi pomoći da ne napravim još veću štetu.Dajte mi neki savet molim vas,baš sam uplašen.Nisam onaj koji sam bio pre tri godine i kada sam imao dvadeset i kusur godina(sad imam 40 i dvoje dece,supruga umrla,počinila suicid).
Iskreno plašim se da deca ne izgube i mene jer su sretna deca,odlični u školi i ništa im ne fali sem majke(užas).Hvala svima unapred

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Uto Jul 14, 2015 9:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То си требао да видиш са лекарима који те кљукају толиким лековима. Сигурно нека њихова комбинација изазива застој у раду дебелог црева па док их се не решиш нема помоћи.

Свакако ће бити добро да једеш кувани кукуруз и лубеницу. Пошто је сада сезона - навали.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Keva mi je uzela neki lek,mislim da se zove"Citalax".Popio sam prekjuče 3 tablete ujutru,probudio me nagon oko 1 noću,odradio posao i opet ujutru.Hvala Bogu i kevi!Šta bih ja bez njih?

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Sub Jul 25, 2015 5:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Stanje mi je još gore u zadnje vreme.Kupio sam Panlax supozitorije,iskoristio jednom i sem strašno jakog bola u stomaku i gasova bukvalno ništa nije iz mene izašlo sem te supozitorije(nisam siguran da se tako kaže,ne zamerite).Inače sam na metadonskom održavanju koje mi je izazvalo haos u vidu opstipacije toliko da se pomalo plašim i da jedem.Neko mi je rekao da bi mi pomogao i pekmez od šljiva ali džabe,nisam mogao da ga nađem.Još uvek sam radim neku vrstu klistira i glupo mi je što moram ovo tako plastično da opišem to se sastoji u mlazu tople vode iz tuša(odvrnem lulu)i onda puštam kroz rektum tu toplu vodu.I onda se praznim,ali skroz.Plašim se da sam izgubio refleks za normalnu stolicu i molim za pomoć.Možda mi treba i doktor ne znam.Moji sapatnici recimo kada su u takvom stanju ne uzimaju metadon dok im se ne desi pražnjenje,znači namerno izazivaju krizu.Probao sam jednom ali ne mogu da izdržim,tek tada sam užasno slab za izazivanje stolice,da ne pričlam koliko me sve boli.Moja doza metadona je 50ml dnevno.
Pomozite mi sa savetom i mnogo vam hvala,ne znam više šta ću.Ili ako možete da mi kažete gde bih mogao da kupim pekmez od šljiva,postao sam jako statičan.
Još jednom hvala

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Sub Jul 25, 2015 5:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
aaaca je napisao:
То си требао да видиш са лекарима који те кљукају толиким лековима. Сигурно нека њихова комбинација изазива застој у раду дебелог црева па док их се не решиш нема помоћи.

Свакако ће бити добро да једеш кувани кукуруз и лубеницу. Пошто је сада сезона - навали.

A tebi Aco hvala na savetu još jednom.

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Pon Jul 27, 2015 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па једи бре тај кувани кукуруз! Пекмез од шљива може да помогне ако у њему има љуски од шљива. Ако је све ситно самлевено, слаба вајда.

Колико ми је познато, клистир не треба да се ради чесмовачом јер има хлора. Треба да провериш како се ради правилно.

И да те подсетим: једи кувани кукуруз. Бар два-три дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Pon Jul 27, 2015 4:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Hvala Aco iz sve snage!Panlaks mi je pomogao i to kako..Sinoć sam popio 3 komada i jutros me je posle doručka zaboleo stomak u donjem delu.I pošto sam znao da od pražnjenja nema ništa na prvu ruku legao sam i stomak je radio,creva se probudila i čim sam osetio bol u donjem delu debelog creva i onaj refleks otišao sam u toalet i uspeo sam bez po muke da se ispraznim.A kukuruz kupujem sutra na pijaci,nisam danas stigao zbog raznih obaveza.
P O Z D R A V !!!

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Uto Jul 28, 2015 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично! И немој да забушаваш - треба да једеш кувани кукуруз а не пурењаке. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Uto Jul 28, 2015 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
dokle god si na metadonu tako ce biti,on usporava peristaltiku,mislim da treba i da mozes da se izboris sa krizom i bez tog vestackog heroina da ga tako nazovem,od heroinske krize niko umro nije,sve je stvar psihe,par dana dok se telo ne adaptira ,a onda ce sve biti ok,prvo i osnovno fizicka aktivnost,normalna i pravilna ishrana i zaokupiti mozak,da se ne misli na psihoaktivnu supstancu,dvoje dece imas pa zar ti treba vec podstrek da zivis,ako su vec majku izgubili,zasluzuju bar normalnog i svesnog oca,sto pod dejstvom metadona sumnjam da mozes biti.Ja sam mozda ovo direktno napisala,ali je za tvoje dobro,nagledala sam se svega i svacega u zivotu i jedine slucajeve koje znam da su se skinuli su oni koji su to uradili bukvalno na suvo ,ovo sa metadonom je ,pa sta znam po meni zacaran krug


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 5:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
*kristal * je napisao:
dokle god si na metadonu tako ce biti,on usporava peristaltiku,mislim da treba i da mozes da se izboris sa krizom i bez tog vestackog heroina da ga tako nazovem,od heroinske krize niko umro nije,sve je stvar psihe,par dana dok se telo ne adaptira ,a onda ce sve biti ok,prvo i osnovno fizicka aktivnost,normalna i pravilna ishrana i zaokupiti mozak,da se ne misli na psihoaktivnu supstancu,dvoje dece imas pa zar ti treba vec podstrek da zivis,ako su vec majku izgubili,zasluzuju bar normalnog i svesnog oca,sto pod dejstvom metadona sumnjam da mozes biti.Ja sam mozda ovo direktno napisala,ali je za tvoje dobro,nagledala sam se svega i svacega u zivotu i jedine slucajeve koje znam da su se skinuli su oni koji su to uradili bukvalno na suvo ,ovo sa metadonom je ,pa sta znam po meni zacaran krug


Hvala ti znam da moram da se izborim ali ja spuštam dozu postepeno,sad sam na "četvorci"u narkomanskom slengu.A lekovi za smirenje više ne deluju na mene.Šta da ti pričam,bio sam u nekom .ranju pre 4-5 meseci i popio prvo jedan bensedin od 10mg.Ništa..Popijem dva.Opet ništa.Popijem još tri dok nisam stigao do cele table(100mg).Dakle postao sam rezistentan.A kad stignem do 20ml metadona odlazim kod doktorke Sarajlije(koja mesecima kontroliše preko testa da li uzimam nešto sem meta)tražiću da me detoksikuju,dakle 10 dana ležim kod njih i izađem ko nov.Nije mi ovo prvi put,najgore mi je bilo 2006 kada sam se skidao na suvo,pa prođe par meseci,pa uzmem itd.Pre nego što sam zatražio pomoć prošle godine bio sam vikendaš i uzimao smešne doze(pola kvotera jednom nedeljno,to ti je oko 10mg malo više heroina)ali sam sebi rekao ne,stani čoveče,imaš decu i pobegao sam od starog društva,promenio broj i preselio se i od tad sam na metu a da me vidš ovako ne bih nikad rekla,treniram,imam oko 90kg,181cm i lice kao da imam 30 godina.Kažu da hoće tako met da konzervira ceo organizam.Jedini problem imam sa zubima(pored opstipacije)kao i svaki drugi narkoman,tako da ću morati da stavim veštake.Pozdrav devojko i puno ti hvala

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једеш ли кувани кукуруз?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Čet Avg 06, 2015 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
aaaca je napisao:
Једеш ли кувани кукуруз?

da da,malo sam resio problem.sljive+kukuruz i odmah se lakse krecem..i jogurt..poz iz matriksa

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Pet Avg 07, 2015 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба времена да би потпуно решио проблем осим што треба да га решаваш на прави начин.

И који јогурт пијеш? Знам да у матриксу нема везе шта пијеш пошто реално то и не пијеш, али питам то онако, ето. :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Sub Avg 08, 2015 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
skroz sam za to da te detoksikuju,da se resis toga,nas kako razumem sve sto pises jer znam devojku koja se skinula sa heroina sama na suvo,i zavrsila faks udala se ima decu,skoro niko ne zna da je bila narkomanka,jer se udala u drugom gradu gde se i preselila,ja je znam dugo tako da znam celu pricu,kada sam je posle dosta godina pitala kako je i da li joj padne na pamet rekla mi je da iskerno NE,dugo je proslo valjda ima 10 godina,i kako joj stvarno nije ni na kraj pameti,srecna je zdrava,zato i kazem mislim da kad zelis mozes da se resis droge,pa niej majku mu ta zavisnost jaca od coveka,zelim da verujem u to da cvrsta volja i psiha mogu da sve rese,puno pozdrava i javljaj kako si


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sam radim klistir-za i protiv
PostPoslato: Uto Okt 06, 2015 8:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
*kristal * je napisao:
skroz sam za to da te detoksikuju,da se resis toga,nas kako razumem sve sto pises jer znam devojku koja se skinula sa heroina sama na suvo,i zavrsila faks udala se ima decu,skoro niko ne zna da je bila narkomanka,jer se udala u drugom gradu gde se i preselila,ja je znam dugo tako da znam celu pricu,kada sam je posle dosta godina pitala kako je i da li joj padne na pamet rekla mi je da iskerno NE,dugo je proslo valjda ima 10 godina,i kako joj stvarno nije ni na kraj pameti,srecna je zdrava,zato i kazem mislim da kad zelis mozes da se resis droge,pa niej majku mu ta zavisnost jaca od coveka,zelim da verujem u to da cvrsta volja i psiha mogu da sve rese,puno pozdrava i javljaj kako si

Joj Kristal..Pa psihički sam dobro koliko mogu biti dok imam ovu surovu opstipaciju.I kukuruz,i pekmez,i Panlax i Citalax,čaj br.27 Josif Pančić ali ne vredi,čim mi nešto pomogne prestaje da deluje.Treba mi nešto za omekšavanje stolice a ne znam šta da uzmem.Preporučivali su mi parafinsko ulje,ali u apotekama prodaju smešnu dozu,100ml za 90 din.I kao posle svakog obroka po supenu kašiku.Ma kakvi,ta količina mi potraje tri dana,jer ništa ne pomaže supena kašika.A što se zavisnosti tiče,mrzim sebe što sam joj dao najbolje godine života,a i nervi su mi kao strune,pre neki dan sam radio nešto novo,zanimljivo i rizično na kompu(rutovao sam telefon)i takva me frka uhvatila da ga ne "cigliram"da mi je pritisak bio 138/96,puls 125(!),e sad zamisli kako plovim kroz život kada me je to uzbudilo toliko.Pomažu mi dugi telefonski razgovori sa mojom decom(žive u Zaječaru sa tastom i taštom,i tako je moralo bitijer oni dobijaju dosta novca od države za srodničko hraniteljstvo,ja sam iz BG-a).A nisam više toliko zavistan,i dalje sam na "četvorci",a u Petak kada uzimam nove flašice krećem sa "trojkom".Valjda ću izdržati mada u tom stanju blage apstinencije svu vodu koju unesem u telo izađe mi kroz znoj.
Samo molim nekog da mi pomogne,da ne dobijem zapaljenje debelog creva ne daj Bože.
A tebi hvala što se interesuješ,to mi mnogo znači.Dakle,treba mi nešto da omekšam stolicu jer jedem kao vrabac zato što se plašim tog bola,a u principu imam visok prag bola ali me ovo uništi.
Pozdrav tebi Crys i svim ljudima dobre volje

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: