Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Pojavio mi se problem tokom terapije lekova protiv hlamidije.Pio sam antibiotike i posle skoro 2 nedelje javio mi se jak svrab oko anusa, znaci kao gliste kada si klinac...
Bio sam kod dr i objasnio problem, reko' sumnjam na candidu ili hemoroide. Kaze ona verovatno su hemoroidi posto lekove (negde oko 2 nedelje) ne koristim dugo, dala mi faktu mast da mazem.

Uzeo sam neki melem koji se koristi protiv hemoroida i svrab se smirio, posle nedelju dana prestao sam da mazem i 3 dana da vidim da li se smirilo. Sa terapijom(za hlamidiju) sam bio zavrsio 3,4 dan.

Sada se vratio svrab jos gori nego 1 put i kada mazem pece me, kao da imam ranice neke unutra. To se sve desava posle svake stolice, a posle se malo smiri.

I da sve bude jos gore imam osecaj da mi se mokracni kanal iziritirao od stalnog odlaska u wc za vreme terapije, pa me sada malo boli glans penisa, i pojavilo se malo crvenila oko njega.

Da li je neko imao slicnih problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 5:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Veruj mi da te apsolutno razumem.Ja sam malopre plakala od muke i ne stidim se da to javno priznam,jer ovo analno pecenje ubija u mozak. Ja sam na forumu vec mnogo komentarisala o Kandidi i meni se ona javila posle uzimanja antibiotika,ali to pecenje se prvi put javilo odmah posle prve stolice od operacije zucne kese.Posle se malo smirivalo,ali je sve jace i jace peklo,sve dok nisam dala stolicu na analizu i utvrdila da imam povecanu Kandidu u crevima.Ali kad sam pocela da je lecim,to pecenje je i dalje bilo prisutno,jer je,valjda sluzokoza creva iziritirana silnim lekovima. Otisla sam kod hirurga koji me je operisao i kad je samo spolja video analni otvor koliko je upaljen,posumnjao je na IBD,koji ni do dan danas nije dokazan i takodje mi dao Faktu mast,jer je ona za analne fisure i ragade,kao i za hemoroide.Od nje me je samo jos vise peklo,pa sam presla na supozitorije od nevena i kantariona.

Moj ti je savet da se uvece operes,kupis stapic za bris i sam uzmes ujutru bris oko perianalne regije (cak mozes i dublje) i da das u neku privatnu laboratoriju,da ti urade bris na bakterije i gljivice.Tako ces sigurno znati sta kasnije dodatno da mazes.Privatno ce o istom trosku da pogledaju bris i da li ima namnozenih nekih bakterija,ali i da li se pojavila Kandida koja sada izlazi. Ali da imas Kandidu,valjda bi imao i grceve,ucestale kasaste stolice,prolive.
Sledece je da obavezno odes na pregled kod proktologa,on ce anoskopom da pogleda iznutra sluzokozu,mada po mom iskustvu samo pojedini dobro znaju da vide.Isla sam kod cetvoro i svi su mi razlicito rekli,ali su se slozili da je to od mojih stolica i da gastroenterolog to mora da resi. Neki su videli analnu fisuru i ragade,dok drugi nisu,vec samo upaljenu hemoroidalnu regiju.I mene nekad pece vise,a nekad manje,ali u zadnje vreme me konstantno pece,da vise ne znam sta cu sa sobom.

Da li te vise pece posle kasastih stolica ili tvrdjih?Posle odredjene vrste hrane?Posto ja imam Kandidu,pogotovo me je peklo posle slatkog,jogurta,voca.Sad to i ne jedem vise.
Obavezno se peri posle svake stolice i mazi kantarionovim uljem.Iseces nokte i malim prstom,ubacis kantarionovo ulje,da oblozi sluzokozu.
Ako ti utvrde analnu fisuru onda po savetu hirurga tri dana mazes razlicite preparate.Jedno vece Fisuranal,drugo Saljicevu cvrstu mast,a trece Faktu mast i to malim prstom ubacujes i razmazujes.Ne znam da li sam tacno prenela kako je jedna doktorka rekla mojoj poznanici,kojim redosledom,ali njoj je analna fisura nestala.Mazala je tako 6 meseci.
Znam da je ovo uzasno pecenje i meni se posle prenelo na urinarni trakt,pa i urolog cak ne zna tacno sta bi to moglo biti: da li je od Kandide,peska,kiselog urina. Samo Bog zna kako sam uopste normalna ostala do sad,samo sto ces ti reci,cim ti ovoliko pisem,da i nisam bas.Ja samo hocu da ti pomognem,bas kao sto i ja molim druge da mi svojim iskustvima pomognu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Hvala na savetima, bris cu odmah u pon da odnesem (mislio sam da se stolica nosi?) pa u utorak kod dr na pregled i konslutacije...

Nemam ni grceve ni proliv, bude nekada stolica kashasta, mada vise bude normalna, cak ni dok sam bio zdrav mi nije bila takva.


Ma ovo peckanje me ubi, uhvatilo me i to i urinarni trakt, kada pomislim samo pre mesec dana nisam imao nikakvih problema, i sve krene od hlamidije......

Svrab (koji je ne izdrziv) me prodje od ovog melema, ali ovo peckanje, valjda ce i ono, od juce tek ponovo mazem.
Jos sto utice i na ostale sfere zivota, sam sam sebe smorio i opteretio, ako ne puknem sada necu nikada....

Uvek se setim one pesme ajs nigrutina- " nachosssss " , pa se bar malo nasmejem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Znam kako ti je,ja moram nekad da uzmem Lorazepan kad ne mogu da izdrzim psihicki.Vec godinu dana se borim i sa Kandidom,a i sa mnogim drugim tegobama,a sa sobom najvise.Da izdrim,zbog moja 2 sina koji su jos mali i zbunjeni sta se to desava.Nisu bebe,imaju 10 i 6 godina,ali vide da se mucim,a ne mogu da mi pomognu.
Mladji se vec opteretio mojom Kandidom i pricao cak vaspitacici u predskolskom,a meni rekao da cu je izleciti kad pronadjem pravog doktora.Zamisli? Strasno je to,sto oni tako mali,ko zna sta sve prezivljavaju u svojoj glavi. I jos mi kaze mladji sin:taj doktor sedi u nekoj sobi,samo moras da ga pronadjes!
E,moj sine,tako bih volela,ovog momenta da mogu da ga nadjem,da odmah ozdravim!
I kod mene se uz crevne infekcije pojavilo pecenje urinarno,a da ne govorim o ginekoloskim infekcijama koje sam dobila uz Kandidu.Lecim jedno,nastaje drugo.Vec sam pisala o tome u drugim postovima.
Da nema ovog foruma,vec bi odavno poludela,jer moji ne znaju kako da mi pomognu,neki me ne razumeju,neki me grde.Svi vide da sam smrsala,a nekad me osudjuju da samo idem po lekarima,a nista pozitivno da krene.Nisam ja kriva za doktorska neznanja i nagadjanja.

Drzi se i pisi slobodno.Bar ce ti biti lakse kad svoje tegobe podelis sa onima koji prolaze slicne stvari. Jel te jos svrbi rektalno?Da li te pece? Posle kakve hrane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 7:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Samo se drzi .... Ne vredi posustajati, ako sami sebi ne pomognemo niko nece, a misli da nerviranje dodatno optereti zeludac, pa bude jos gore.
Zato sam rekao od sada bez nerviranja, koliko god je to moguce :)

Vise me ne svrbi, pece samo za vreme i posle nuzde, ali mazem melemom pa se smiri.
Ne znam posle koje hrane se desava (mada mislim da me uhvatili posle malo jace zaprzene hrane ), ali sada sam izbacio sve zaprzeno,suhomesnato, slatko

Cekam samo da danas odnesem na pregled stolicu, pa rezultate, pa konacno da saznam sta mi je (ala ovo zvuci)

Koliko sam shvatio ishrana je najvaznija, pa cu se morati pridrzavati.

Samo se nedaj, izdrzacemo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Hvala na podrsci.I ja sam danas dala bris koze perianalne regije,u cetvrtak ce biti rezultati gotovi.Danas sam podigla sa VMA nalaz stolice i posle 3 Diflukana od 150 mg,nje jos uvek ima u mnogo velikom broju.
Ja ti iskreno zelim da nisi dobio Kandidu,jer je ona uzas nad uzasima.
Moj sin je kao mali jednom dobio analnu fisuru posle par meseci koriscenja antibiotika,jedva smo je sanirali. 6 meseci smo mazali Faktu mast i tek kad su nam predlozili bris na bakterije i Kandidu i kad su ustanovili Eserihiju u velikom broju,poceli smo da mazemo Hloramfenikolom i analna fisura je zarasla.
Trebalo bi da potrazis i pregled proktologa (anoskopija),da vide da li je mozda i kod tebe nastala neka fisura ili su samo hemoroidi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Evo i mene sa nalazima,
nalazi stolice na bakterije i gljivice su negativni, a takodje sam radio i perianalni bris ( selotep na staklu ) koji je takodje negativan .... (koliko su pouzdani rezultati?)
Znaci ili su hemoroidi ili reakcija (nepozeljna) na lekove sto sam pio hemomycin,dovicin i citeral(ciprocinal)

Juce sam bio kod dr na pregledu, mada danas sam tek rez dobio, i dala mi je PANOLON kremu da mazem u vezi tog peckanja , a zatim je predlozila da posle toga koristim faktu mast

Mada ja sam vec poceo da vodim racuna o ishrani, tako da kontam da nastavim sa tim , ne moze da skodi pravilnije se hraniti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Čet Sep 23, 2010 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nisam mislila na taj perianalni bris,to u laboratorijama mesaju,ali dobro je da si i to odradio.Mislila sam da uradis kao pravi bris koze.Uzmes obican stapic za bris,kao za bris nosa i grla i sam uzmes i das na bakteriolosku analizu.Legnes,uzmes neko ogledalce i uzmes bris sa te regije.Ali pre toga ne sme da se maze nista,bar ceo jedan dan.
Meni su tako nasli par puta puno Eserihije,cak i malo Kandide,pa sam mazala Hloramfenikolom i Kanestenom.Iako je sve to normalna crevna flora,ali posle tih silnih antibiotika i antimikotika,obavezno neka bakterija preovladava.
Mozda su i hemoroidi uzrok.Ja sam juce isla kod proktologa i rekao mi je da imam hemoroide II stepena,ali da nista ne mazem i ne stavljam.Mada je mene pocelo da pece posle operacije zucne kese.Kao da mi se neka kiselina spusta u debelo crevo,a mozda i vene putem krvi reaguju.Ne znam taj sistem.A ovi lekari tek nista ne znaju.Niko ne zna da mi kaze zasto me to pece.
Higijena posle stolice je obavezna,a ako mozes uradi i taj bris koze analne regije.Mozes i malo dublje da uzmes bris.Bolje sam to uradi,nego da ti oni uzimaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida ili Hemoroidi ?!?
PostPoslato: Sre Sep 29, 2010 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Sta si uradio povodom ovog problema?
Ja sam bila kod proktologa na Klinickom i konstatovani su mi hemoroidi II stepena.Koliko znam oni se lece,daju se injekcije,a meni su rekli da ne treba da ih lecim,da nicim ne mazem.Kao da hoce da mi se ovo prolongira pa da moram posle na operaciju.
Malopre sam namazala Faktu mast iznutra i posle par minuta sam dobila takav bol,ali toliko jak da me boli u kostima,cak su me i jajnici i besika zaboleli?
Sad sam se vec uplasila,jer evo vec 15 min. bol ne prestaje.Dubinska je.Nikad me ovoliko nije bolelo.Ne mogu ni da sedim,a kad se sagnem isto me boli.Sta ovo moze da bude?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: