Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hitno odgovor!
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 1:12 pm
Postovi: 6
Prije 20 dana sam operisala zucnu kesu laparaskopski. Doktor je rekao da je operacija prosla odlicno,2 dana kasnije radjen je ultrazvuk na kojem sve izgleda u redu. Međutim ja non stop imam bolove u predjelu zeludca i to velike i iznenadne. Bolovi mi se javlaju najcesce poslije jela. Striktno se pridrzavam dijete koju su mi dali u bolnici ali ja cak ni tu hranu ne mogu da podnesem. Molim za obajsnjenje da li sve ovo znaci da nesto nije dobro proslo tokom operacije?
Unapruijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno odgovor!
PostPoslato: Sub Dec 04, 2010 1:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
AZRA I JA smo dosta pisale o tome na postovima o CANDIDI,o BILIJARNOM REFLUXU i SAVET ZA LEK (mislim da se tako zove).
I mene je boleo zeludac i jos uvek me boli,a operisana sam takodje laparoskopski.Boleo me je mnogo i pre operacije,zato su me i poslali na operaciju,a boleo me je i posle.
Posto sam imala ucestale prolive,kasnije je utvrdjeno da imam povecanu Candidu u crevima i najverovatnije je ona i bila uzrok mojih bolova,a dokazano je da mnogi imaju i Helikobakteri u zelucu koje deponuje i sama zucna kesa.
Meni su rekli posle operacije da mi je verovatno i zeludac problem,ali sad je tu tesko otkriti da li je u pitanju sam zeludac,jetra ili pankreas ,jer ti sad posle operacije trebaju pankreasni enzimi za varenje.
Meni su odmah preporucili gastroenterolozi da uzimam Creon( ima ga u apoteci Sv.Sava kod zeleznicke stanice) ili Festal za varenje.
Obavezno zakazi negde UZ abdomena,gastroskopiju i nek ti urade transaminaze i jetrene(Gama GT i ostale) i pankreasne enzime,Gastrin,test na Helikobakteri.Ali pre toga probaj da ne uzimas Ranisan,ako se budes odlucila za gastroskopiju ,jer ce zamaskirati pregled.
Ja sam primetila da me zeludac zaboli od belog brasna,testa ,zu-zua,pa sam to izbacila.
Kuvaj blagu nanu i jedi cesce,a po malo.
Gde si operisana?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: