Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sluz i krv pri prolivu
PostPoslato: Sub Okt 21, 2017 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2015 11:42 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima!

Imam proliv treći dan. Prvi dan je bio blag, oko 4 puta dnevno, nije bio voden. Uveče sam dobio temperaturu 37.3. Drugi dan je proliv postao vodnjikav, žut, sa relativno dosta sluzi. Temperatura je rasla i spuštala se, uglavnom oko 37.4. Išao sam u wc oko 7 do 8 puta. Danas sam do sada išao toliko, temperature nema ceo dan već ali je proliv i dalje agresivan. Pored sluzi danas se pojavila i krv pomešana sa sluzom. Javio sam se svom doktoru opšte prakse koja mi je prepisala probiotik "Multilac" jednom dnevno i da se vidimo za dva dana ako proliv ne prođe. Krvarenje je prepisala hemoroidima. Ali ja sam još uvek zabrinut jer mi krv ne izgleda kao da je od hemoroida s obzirom da je nekako "dobro" izmešan sa sluzi. Prisutan je i blag bol u glavi. Od pojave proliva jedem isključivo plazmu, pirinač, bareni krompir, dvopek, pijem čajeve.
Pre mesec dana sam radio UZ abdomena, bio je čist. Imam 30 godina. Pre ovoga mi se nikada u prolivu nije javljala krv, javljala se isključivo kod tvrdih stolica kao posledica hemoroida.

Da li neko ima iskustva ili savet, da li je potrebno da budem zabrinut?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sluz i krv pri prolivu
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А шта је било у протекле две године?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sluz i krv pri prolivu
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2015 11:42 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
А шта је било у протекле две године?


Ja sam ranije imao problema sa stomakom, jako dugo sam muku mucio sa grcevima, prolivom, gasovima. Konstatovali su mi dosta gasova u pankreasu. Ostalo na UZ je skroz cisto. Uglavnom tada se sve zavrsilo da je na nervnoj bazi, da su nervozna creva te da imam zeludacnu kilu (hiatus hernia, kako vec). Svakako, problem sa prolivima i grcevima je nestao sam od sebe nekako, malo sam sredio ishranu te gastroenterolog nije hteo dalje da me pregleda rekao da je sve u redu. Ali se ubrzo javio problem da mi se javlja nadutost veoma cesto posle jela, nekako otezano i disem, osecam kao da mi je zeludac u grudima, i to traje nekih pola sata, sat posle obroka. Problem sa hemoroidima imam dosta dugo, sigurno 10 godina ako ne i vise, retko se aktiviraju jer u poslednje vreme stvarno imamo redovnu stolicu dva puta dnevno, normalne mekocem ali mi nikada generalno nisu pregledali te hemoroide vec je samo po mojoj prici zakljuceno.
Danas mi je nestao proliv, jos uvek je dosta mekano ali ima formu. Za sada samo jednom dnevno. Nemam temperaturu. Ali evo nesto sam malo pojeo odmah osecam nadutost i pritisak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sluz i krv pri prolivu
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Повремени проливи без видљивог узрока хоће да буду последица инфекције амебама. Треба да провериш паразите у столици. Амебе се, ако се добро сећам, налазе у проливу тако да ако на анализу однесеш чврсту столицу сигурно их неће пронаћи. Провери то мало детаљније.

Надутост долази обично због мањка желудачне киселине комбиноване са кандидом и преобилним и/или нездравим оброцима. Погледај мало о томе и на мом сајту http://www.aca.rs.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: