Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neprestano podrigivanje
PostPoslato: Sub Mar 28, 2020 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2020 5:48 pm
Postovi: 1
Poštovani,

već duži vremenski period imam problem sa neprestanim podrigivanjem od kad se probudim dok ne zaspem(više stotina puta u toku dana). Povremeno imam osecaj pecenja u grlu. Imam blago nadut stomak, koji je ujutru prakticno ravan i tokom dana se povecava. Stolica redovno ujutru, nije cvrsto formirana.

Radio sam gastroskopiju, dijagnoza samo minimalni gastritis i mala hiatus hernia. Na RTG-u sa barijumom samo mala hiatus hernia. Doktori kazu da ne bi trebalo da je od nje to podrigivanje. Što se tiče nalaza krvi sve analizirano je u redu, kalprotektin u stolici isto ok, jedino što sam putem analiza pronasao je kandida vec duzi vremenski period.

Što se lekova tiče, probao sam Controloc, ali mi nije pomogao za podrigivanje, Espumisan isto.

Ne znam da li je moguce da je ona uzrok tolikog podrigivanja? Da li neko mozda ima neki slican problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprestano podrigivanje
PostPoslato: Pon Mar 30, 2020 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно пребрзо једеш па се нагуташ ваздуха. А можда имаш више пљувачке коју често гуташ па са њом прогуташ и ваздух који после подригујеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprestano podrigivanje
PostPoslato: Uto Mar 31, 2020 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
srdjann92 je napisao:
Poštovani,

već duži vremenski period imam problem sa neprestanim podrigivanjem od kad se probudim dok ne zaspem(više stotina puta u toku dana). Povremeno imam osecaj pecenja u grlu. Imam blago nadut stomak, koji je ujutru prakticno ravan i tokom dana se povecava. Stolica redovno ujutru, nije cvrsto formirana.

Radio sam gastroskopiju, dijagnoza samo minimalni gastritis i mala hiatus hernia. Na RTG-u sa barijumom samo mala hiatus hernia. Doktori kazu da ne bi trebalo da je od nje to podrigivanje. Što se tiče nalaza krvi sve analizirano je u redu, kalprotektin u stolici isto ok, jedino što sam putem analiza pronasao je kandida vec duzi vremenski period.

Što se lekova tiče, probao sam Controloc, ali mi nije pomogao za podrigivanje, Espumisan isto.

Ne znam da li je moguce da je ona uzrok tolikog podrigivanja? Da li neko mozda ima neki slican problem?


Gerd A.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprestano podrigivanje
PostPoslato: Uto Mar 31, 2020 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Uzmi si reflustat, prije spavanja pojedi po jednu kesicu, to je kao med, tekućina, nije odvratnog okusa, to kad popiješ zaštiti ti sluznicu jednjaka, jer kad god podigneš vratiš iz želuca barem onu paru koja može da iritira jednjak, I to se zove Gerd, doktori ga Dg na osnovu veličine kile, mada je to slab pokazatelj, ja imam veliku kilu, a ne podrigujem ili podrigujem malo, jer sam mršav, ne jedem puno, i ne smeta mi puno, a već Dg sa gerb ili gerd a, a što tebi nisu dali dijagnozu gerda, njihov problem, a tvoj problem hoćeš li zaštiti jednjak ili nećeš.

Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprestano podrigivanje
PostPoslato: Čet Apr 02, 2020 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једњак је ту најмањи проблем због тога што ће му желудац пропасти ако има отпадних киселина у њему.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprestano podrigivanje
PostPoslato: Čet Dec 21, 2023 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2023 7:53 pm
Postovi: 1
Imam identican problem vec skoro 3 meseca. Napravljena gastroskopija nalaz uredan. Neznaju doktori zbog cega sam pocela iznenada da podrigujem cesto. :(.
Drugih simptoma nemam. Nitu mucnicne niti mi se vraca kiselina nista.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: