Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta mi je?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 17, 2009 3:01 pm
Postovi: 1
Imala sam pozitivan nalaz na heliko bakteriju i popila sam terapiju i sad cekam da prodje tih mesec dana da vidim da li je izlecena.(vucem je dve godine, ali usled trudnoce i dojenja sam je tek sad pocela leciti).
U celoj prici imam problema sa bolom sa desne strane stomaka, tacnije iznad pupka malo desno. Kad se javi ,povremeno mi se i ubrza rad srca, nelagodnost u vidu drhtanja, otezano disanje a i javi se temperatura(ne svaki put i maksimalno je do 37.3). Kad se to desi popijem buskopan i to prodje, ne skroz, ali se smiri.
Uradila sam UZ stomaka i rengen zeludca. Molim vas da mi neko kaze sta da radim dalje da li da idem kod gastroenterologa, ustvari gde da idem i sta da radim da bol nestane!

ps.prirodna sam mrsavica

RTG:
jednjak bo
želudac je elongiran, dnom prelazi bikristalnu liniju,snizenog je tonusa. Nabori sluzokoze su nesto grubljeg izgleda,edematozoni. Peristaltika prakticno odsutna, evakuacina nesmetana. Bulbus duodenuma izduzen, ostrih kontura, bez ulkusne nise. Duodenalni venac bo. U Trendelenburgovom polozaju nema hijatus hernije

UZ:
Jetra je normalne velicine, homogena. Zucni putevi bo. Holecista ptoticna, sa nesto detritusa, bez kalkuloze i bez inflamacije. Pankreas normalne velicine, oblika i strukture. Slezina bo. Oba bubrega normalne velicine, sirine parenhima, odrzanih sabirnih sistema. oba bubrega sa znacima mobilne ptoze
Zakljucak:viscetoptosis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: