Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nakon obroka ubrzan rad srca
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 11:33 am
Postovi: 14
Da li ko zna sta je razlog ubrzanom radu srca nakon obroka? To mi se desava skoro uvek, znaci nakon obroka i posle odredjenog vremena, mozda pola sata ili vise, javi mi se ubrzan rad srca i to traje neko vreme. Ja mislim da se to desava kada zeludac pocinje da vari, ali zasto se ubrzava puls?

I tada tacno se moze videti kao da stomak ceo pulsira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 2:40 pm
Postovi: 15
Meni je doktor rekao da je to normalno zato sto srce pumpa krv u zeludac radi procesa varenja ili tako nesto uglavnom mislim da je to normalno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 3:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 8:32 pm
Postovi: 4
Tacno je da se posle uzimanja grane krv prerapodeli tako da se pojaca prokrvljenost digestivnog trakta. Medjutim, ostali organi nebi trebalo da trpe zbog toga. Ubrzan rad srce moze da se javi iz mnogo razloga. Mozete li preciznije opisati taj ubrzan rad? Da li ste merili srcanu frekvencu? Da li imate osecaj veoma jakog lupanja srca? Da li Vam se ubrzano lupanje javlja pri drugim situacijama? Da li Vam to lupanje smeta i izaziva neke tegobe?

Ne mora da znaci nista ali moze i da bude nepovezano sa uzimanjem hrane

Konslutujte kardiologa.

POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 11:33 am
Postovi: 14
ivankovic je napisao:
Tacno je da se posle uzimanja grane krv prerapodeli tako da se pojaca prokrvljenost digestivnog trakta. Medjutim, ostali organi nebi trebalo da trpe zbog toga. Ubrzan rad srce moze da se javi iz mnogo razloga. Mozete li preciznije opisati taj ubrzan rad? Da li ste merili srcanu frekvencu? Da li imate osecaj veoma jakog lupanja srca? Da li Vam se ubrzano lupanje javlja pri drugim situacijama? Da li Vam to lupanje smeta i izaziva neke tegobe?

Ne mora da znaci nista ali moze i da bude nepovezano sa uzimanjem hrane

Konslutujte kardiologa.

POZDRAV


Puls ide na 80, a na primer ponekada ako se dok sedim jos i protegnem, zna da ubrza i do 115??

Plasim se da radim gastroskopiju bas iz tog razloga sto mi i ovako je ubrzan rad srca nakon obroka, sta bi tek bilo ako bi stavili sondu..uhhhh

Uzas, cak zadnja 2 dana sam se budio izmedju 5 i 6 ujutro i osecam kako mi srce lupa, puls je oko 80 ako lezim, ako ustanem i prosetam par koraka ide i preko 90-110... znaci na prazan stomak...nisam pametan, ne znam sta cu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
ja sam imala slicne probleme,kod mene je uzrok bio zeludac tj.podigao se gore i kad se najedem pritiska srce.Kad legnes na ledja savi noge u koljenu i prstom pritisni na pupak,ako ne osetis zeludac tu da kuca znaci pomerio se,trazi nekog tko zna da tiga namesti
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Uzrok tahikardije može biti i povećana funkcija štitne žlezde. Sobzirom da to postaje polako bolest broj 1 kod nas, ne bi bilo loše proveriti hormone.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: