Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hemangiom ili nesto drugo?
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 7:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:48 pm
Postovi: 6
Vec 5-6 meseci imam tegove u delu stomaka ispod desnog rebra. Ovaj bol nije ostar ali je
konstantno prisutan. Primetio sam i pomeranje boli u donji, desni deo stomaka i na desnu stranu
ledja. Bol je izrazeniji prilikom sedenja ili cak i lezanja nego kada sam u pokretu.
Prilikom cucnja ponekad imam utisak da radim pritisak na nesto. Na jetri e na ultrazvuku
dijagnosticiran hemangiom velicine 25 mm. Rezultati krvi i urina su u granicama normale.
Gastrolog sumnja na upalu misica i dobijam inekcije diklofenak (Deklofenak, Dexoron), medjutim poboljsanja nema. Da li neko
ima neku ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 7:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nema veze sa hemangiomom. Kakav je UZ bubrega? Ima li zastoje? Da li ste radili do sada IVU?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:48 pm
Postovi: 6
Na US Pregledu stoji:

U desnom reznju jetre vidljiva je hiperehogena, okruglasta jasno ogranicena, fokalna promena, precnika 25 mm. Pk sistem desnog bubrega je urednog promera, bez jasnih znakova kalkuloze. U pk sistemu levog bubrega vidljivo je nekoliko sitnih hiperehogenih refleks od kojih je najveci 6 mm. Prostata je inhomogene ehostrukture, ocuvane kpasule, dimenzije 27x35mm. Nalaz na zucnoj kesici, zucnim vodovima, pankreasu, slezini i mokracnoj besici je uredan.
Laesio focalis lobi dex hapatis angiography
Nephrolythiasis 1 sin.
Prostatitis chr.

Radi ovog bola lekar opste prakse me je uputio na gastro i tamo nisam radio nikakve dodatne pretrage.
Sestomesecno idem na kontrole kod urologa sa analizom krvi, mokrace i eksprimatom prostate. Pijem rowatinex, prolom vodu i uvin caj.

Nikakve dodatne pretrage nisam radio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:48 pm
Postovi: 6
ps

uradjen je test na helikobakterije preko krvi. Bio sam pozitivan i terapiju sam prosao 11.2007. godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 5:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Uradite i intravensku urografiju.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
postovani
Mozete li mi analizirati ovaj nalaz CT jetre
Jetra je uvecana, sa uocavanjem nekoliko fokaliteta pri cemu se izdvaja fokalitet u lijevom reznju ovalnog mjestimicno lobuliranog izgleda velicine oko 94 mm, stice se utisak da ovaj fokalitet djelimicno prominira i van konture jetre te da vrsi umjerenu impresiju na zeludac. U desnom reznju jetre, medjutim vizualizujem jos jednu zonu slicnih ct karakteristika velicine na jednom od presjeka 44 mm . Uocava se jos nekoliko zona nesto manjih dimenzija, ali i identicnih ct karakteristika .Ove promjene se pribojavaju prvo periferno u prvoj kontrasnoj seriji po tipu hemangioma.
U ostalim abdomenskim organima ne uocavam grublji patomorfoloski supstrat.
Molim Vas da mi neko makar malo pojasni ovaj nalaz
Pocetkom 06 mjeseca ove godine na ultrazvuku ovaj hemangiom u lijevom reznju bio je 77 mm.
Nalazi krvi su u redu kao i svi ostali nalazi

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: konstantan bol ispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 3:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:48 pm
Postovi: 6
nalaz mr pregleda
1. blaga hepatomegalija sa niskostepenom difuznom masnom infiltracijom jetre
2. vise hemangioma i sitnih cisti difuzno distribuiranih u parenhimu oba reznja jetre
3. blaga atrofija pankreasa

bol ispod desnog rebarnog luka. ponekad niže u predelu karlice, ponekad desna strana leđa. kada ležim na leđima obavezno bol ispod desnog rebarnog luka, nekada u toku prepodneva bol ne postoji nego se javlja u toku poslepodneva. Nekada se pojavljuje odmah ujutro.

lekar mi daje pankreatin

nema nikakvih promena vec 9 meseci.

da li neko ima komentar?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: