Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Quamatel posle Nexiuma - da ili ne ?!?
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 5:55 pm
Postovi: 4
Pre mesec dana dok sam bio na poslu javili su se iznenadni bolovi ispod rebara, kicma, vrtoglavica i nagon za povracanjem.
zavrsio sam u KC gde sam primio 2 infuzije, ranisan i neke lekove protiv bolova

sledeceg dana radjena mi je gastroskopija i ovo su nalazi:
- uzeta biopsija iz antruma i korpusa za ureaza test
- bulbus pravilan, mukoza hiperenicna, bez defekata
- izduzen zeludac, gastritis susp.

propisana terapija je bila: Nexium 20mg x 2/dan za 4 nedelje, i posle toga Quamatel 40mg ili 20mg x2/dan za 2 nedelje.

pre nedelju dana opet su se javili ostri bolovi, ali samo u predelu zeludca, koji su prestali posle 3 dana. uvece pred spavanje sam jeo sutlijas - verovatno nisam trebao :oops:

posto od danas treba da predjem na Quamatel, zanima me da li je to adekvatna terapija ili da nastavim sa Nexium-om.
prosle nedelje, lekar mi je rekao da pijem Quamatel 2 meseca - kako se on razlikuje od Nexium-a i da li ce bolovi prestati?

takodje, da li mogu da koristim Rupurut sa terapijom, jer mi pomaze?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2008 12:51 pm
Postovi: 44
Lokacija: zrenjanin
Srdacan pozdrav ti zelim i drago mi je sto si se prikljucio na ovom forumu!Zelim ti dobrodoslicu!Mislim da bi trebao da pocnes sa Quamatel,ali isto tako bi trebao da napravis korekciju ishrane i kolicinu obroka.Ovi nalazi su ti dobri a nalaz biopsije,to ces videti kada stignu rezultati,pa ako zelis napisi i to i kako se osecas.Ja sam pila oba leka,ali imam druge probleme stomacne,sto mozes procitati i ovde na gastro i na dijabetes,pod mojim imenom,a mozda ces nesto korisno i izvuci iz svih tekstova jer ima nas dosta koji imamo takvih problema.Da li pijes tablete ili prasak Quamatel?Bolovi od njega nece proci,bar meni nisu,ali ce se stabilizovati stanje mucnine,bar bi trebalo.Javi se i napisi kako si.Pozdrav!! :wink:

_________________
Bolujem od dijabetesa od 1995. god.Imam sve komplikacije od secera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2008 9:28 am
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
Cao.Govorim ti iz trogodisnjeg iskustva uzimanja slicnih lekova.Quamatel ili famotidin,kao i neksium su lekovi za znacajno smanjivanje produkcije zelucane kiseline.Razlika izmedju njih je u jacini,posto je neksium jaci i selektivniji kao i to da pripada grupi modernijih i selektivnijih lekova.On je takozvani inhibitor protonske pumpe i to najbolji.Tvoj lekar je postupio po protokolu, gde je sproveo ostru terapiju tokom 4 nedelje a zatim te spustio na slabiji ali ipak delotvoran lek.Malo mi je nejasno da li su ti bolovi posledica pojacane kiseline ili ne,u svakom slucaju lekar sigurno zna sta radi.Moj savet ti je da pokusas da ispostujes terapiju ali nije opasno i duze vreme biti na neksiumu.Ja sam licno posle neksiuma uzimao famotidin,pa se vracao na neksium,pa nista nisam uzimao i tako u krug.Neksium je specifican po tome sto se ne mora uzimati svaki dan,nego po potrebi.U svakom slucaju konsultuj se sa lekarom sta god da odlucis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 5:55 pm
Postovi: 4
hvala vam na informacijama.

presao sam na Quamatel, vidicemo kako ce mi se pokazati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 5:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 5:55 pm
Postovi: 4
evo zavrsio sam sa Qamatelom pre nekoliko dana.
i dalje je prisutno pecenje, koje uglavnom prestane kada unesem nesto hrane.
ujutru pojedem jednu bananu, da "pokupi" kiselinu.

mislio sam da ce simptomi prestati nakon sto zavrsim terapiju, ali nisam te srece. ne znam da li da nastavim samoinicijativno da pijem lekove, kad imam pojacane tegobe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: promena stila
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 9:59 am
Postovi: 14
Lokacija: beograd
ja imam kiselinu ili gorusicu i pre pola godine citam po internetu, postavljam pitanja na ovom forumu, kupujem neke knjige-imas ove po 150 dinara na ulici a mogu valjati (kao zdravo kombinovanje hrane od Dzeki Hebgud i sl.)
trudim se da naucim sto vise. gorusicu imama sada mnogo manje jer vise ne pusim, ne pijem alkohol i kafu, najgora su gazirana pica kao koka-kola,ne jedem masno i zacinjeno i cini mi se da je najvaznije jesti vise puta u manjim
kolicinama. sa promenom nacina ishrane i podrazumeva se sa tim i promena stila zivota to se moze izleciti ali ne zatim i nastaviti po starom. to su moja iskustva, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitaj doktora
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 9:59 am
Postovi: 14
Lokacija: beograd
ja bih samoinicijativno pio samo ako je bas neophodno ali bi se svakako prvom prilikom konsultovao sa doktorom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: