Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kandida u crevima - sublimirana iskustva
PostPoslato: Ned Maj 13, 2018 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Zdravo!
Najpre, otvaram novu temu radi onih koji se kao i ja od skoro muče sa crevnom kandidom, pa da ukratko vide sve probleme i savete, a ne da čitaju preko 100 strana i opet ne znaju mnogo više.
Dakle, imao sam neku prehladu krajem februara i počeo sam sam na svoju ruku da pijem jake antibiotike. Imao sam bolove u bešici, odradio sam analize na polno prenosive bolesti i sve je bilo negativno, a bešika me i dalje bolela. Uzeo sam na svoju ruku i popio jake antibiotike, kao što mi je par godina pre toga prepisao urolog, kada sam imao isti problem-3dana po dve tablete sumamed od 500mg na 12sati i posle 4 dana orvagil od 250mg 3 puta dnevno na 8 sati. Pio sam 6 dana probiotik od Ivančić i sinovi. Moja greška je što nisam znao da antibiotici imaju mnogo duže dejstvo i trebao sam nastaviti sa probioticima još desetak dana.
Uglavnom, sredinom marta sam video da mi se promenila stolica i da je imam više puta dnevno i često naglu potrebu da je vršim. Imao sam nekakav čudan osećaj u stomaku, neko muljanje...nit sam zdrav, niti sam bolestan, ali vidim da nešto nije ok. Takođe, primetio sam da me malo bolucka glava i da imam manji svrab anusa i ušiju. Pomalo gasove. Uglavnom, pomislio sam da je kandida i odradio u priv.laboratoriji test 23.03.koji je pokazao kandidu u većem broju. Odmah sam počeo da pazim i izbacio sve šećere. 27.03. sam uradio ponovo test i bio je negativan. Svejedno, nastavio sam da pazim sa hranom.Otišao sam 28.03.kod lekara i ona mi je rekla da je to ok, da treba da povedem računa o hrani i dala mi uput za analizu krvi i urina. Uradio sam 30.03.analize i rezultati krvne slike i urina su odlični. Moji problemi sa stolicom i gasovima, boluckanjem i ušima su trajali samo par dana i kako sam počeo da pazim na ishranu prestali su. Nastavio sam sa dijetom u smislu da sam POTPUNO izbacio belo brašno i sve pecivo, šećer (čak i skriven), voće, med, pirinač, krompir, pasulj, grašak, boraniju. Počeo sam da jedem samo hleb od čistog raženog brašna, supe i čorbe bez brašna, bareno i grilovano na masl.ulju ili hladno ceđenom suncokretovom ulju. Pijo sam samo limun. Kafe i mleko sam izbacio. Počeo sam za doručak da jedem raženi hleb i jogurt AB sub.mlekare sa dobrim probiotskim kulturama, zelenu salatu ili kupovni kefir. Dan mi je počinjao: - malo srebrne vode, stavim čaj koji mi je napravila žena iz makrobiotike na limanskoj pijaci u NS-pije se topao-mlak pola sata pre svakog obroka i njega popijem, onda ulje divljeg origana sa masl.uljem 6kapi, onda umeboši šljivu, pa ražani hleb
- pijem u međuvremenu limunade i vodu...čaj kamilice ili koprive
-pred ručak ovaj čaj što mi je napravila ta žena
- ručak supa, čorba, bareno-karfiol, brokoli, prokelj, plavi paradajiz, tikvice, kuvana piletina ili teletina ili pečeno belo meso, zelena salata, rotkvice, masl.ulje, kurkuma, đumbir, ražani hleb domaći
-za večeru opet ražani hleb i jogurt ili kiselo mleko ili kefir i salata.
Izbacio sam sušeno-dimljeno meso i domaće koje nema nikakvih dodataka-hemije.
Uglavnom, ja se osećam dobro, imam energije, idem na sport, non stop idem i šetam, izlazim, dobro spavam i nemam nikakvih problema. Stolicu imam urednu 1 put dnevno ujutru, kako sam i pre imao. Ona je formirana, otprilike tanka i dugačka i realno mislim da se više praznim nego pre. Svetlija je (svetlo braon-žućkasta), ali mislim da na to utiče raženi hleb i kurkuma. Kad je baš imam mnogo, primetim tek na kraju da bude malo ređa i da se pomalo rastvara u šolji.
U međuvremenu sam ponovo išao 16.04.da dajem uzorak stolice i bilo je u velikom broju. Popodne sam imao stolicu i bilo je u većem broju kandide.17.04,je bilo u velikom broju.18.04.je bio negativan rezultat. 19.04.sam ponovo davao krv i urin na analizu i rezultati su ponovo odlični. 20.04.sam radio test na heliobakteriju i on je negativan. Nastavio sam da vodim računa o ishrani. Bio sam ponovo na pregledu 08.05. i doktorica je u fazonu da je to sve ok, da ona ne šalje na analizu-kontrolu, šta me briga da li imam kandidu, to je normalno u nekoj meri i da se organizam sam izbori i da samo malo pazim na hranu i pijem probiotik pomalo i u narednom periodu. Prestao sam da pijem ulje divljeg origana, a počeo sam da jedem pomalo beli luk. Našao sam sistem kako da se ne oseti - svež beli luk iseckam na sitne komadiće i uvijem ga u deo lista zelene salate i tako progutam. Uopšte se ne oseća, a ni kasnije dok se vari nemam problema. Ovo je bolje nego gutati čenove jer sam primetio da se tako ne razgrade već ih izbacim u stolici u komadu. Ovako je delotvornije. Probiotike pijem svaki dan jer sam pročitao da je to dobro. Menjam ih, svakih 10 dana drugi. Pijem i raso od kis.kupusa jer je to kažu dobro.
Nabavio sam i od neke babe Goce iz Valjeva neki čaj - opije se 3l u toku od 24 sata i ona kaže da bi trebalo da se reši problem. Pio sam ga negde oko 7 maja i ima blag ukus (očekivao sam nešto jako i gorko), ali ne vidim da sam rešio problem i nisam imao utisak da mi je nešto pomoglo.
Jedem i po kašiku kokosovog ulja na prazan stomak.
U međuvremenu sam od kraja marta do sada-početak maja izgubio nekih 7kila. Imam 180cm i sa 75kg sam spao na 68kg. Iako sam zaista smršao, nisam izgubio na energiji i snazi, osećam se dobro i dobro funkcionišem.
POčeo sam da pijem i sodu bikarbonu ujutru na prazan stomak, i još 2 puta dnevno kao i uveče kad krenem na spavanje. Suština da je prazan stomak kad je pijem.
Gledam da je između obroka uvek 5 sati i da ne jedem ništa između-to mi je rekla iz makrobiotike da je bitno zbog varenja. Mada je ona rekla da za kandidu mogu sve da jedem (izuzev da pripazim na brašno i šećer i alkohol) i da je bitno da vodim računa o tih 5 sati i da će proći.
Ove nedelje sam jeo pečena jaja i nisam imao problem.
Danas sam probao 2 jagode i opet sam osetio probleme sa stomakom i pomalo glavom.
Nastaviću još sa dijetom i otići ću ove nedelje ponovo da dam uzorak stolice.
Ne znam ni sam, verovatno treba biti i dalje uporan.
Čitao sam i da mnogi piju lekove i reše problem, a neki ne. Možda nisu pazili na hranu već samo ppili lekove. Neki pišu iskustva da su pili Mycoseb npr.5 dana po 2 odjednom, pa posle 5 dana po 1 dnevno. Neki pišu o Nystatinu i orvagilu u kombinaciji. Neki pišu o fluconazolu, itd. Nisam pio lekove.
Otići ću ove nedelje i do druge doktorice.
Meni je najveći problem šta jesti jer mi je hrana jednolična. Nemam potrebe za slatkim iako volim slatko, ali uzdržavam se i ne žudi mi organizam. Ponekad mi se baš pije neka hladna nes kafa ili obična, ali i to preskačem, mada mislim da bih mogao 1 dnevno ponekad.
Ima li neko neki savet ili mišljenje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: