Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uvecanje jetre
PostPoslato: Pon Mar 19, 2018 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 19, 2018 10:28 pm
Postovi: 5
na nedavnom pregledu, uoceno mi je uvecanje jetre. velicine je 20cm. gastroenterolog tvrdi da je reč o masnoj jetri i prepisao mi je Nolpasa 20mg, Oligogal Se i Sylimarin. Medjutim, kada sam otišao da kupim silymarin, rekli su mi da imaju nekoliko vrsta (razlika u mg od 100 do 300). S obzirom da je meni napisano da pijem 2x1 u narednih 4 meseca, ne znam koju jacinu da uzmem. dal ovaj od 100, 150 ili 300mg. Moj doktor trenutno nije dostupan za konsultacije. Da li imate neki savet/iskustvo i preporuku o mg Silimarina? U apoteci su mi ponudili nemacko pakovanje ali ima i neko nase. Sta preporucujete? Pored ovih lekova, pijem i redovne za hipertenziju. Takodje sta mislite o koriscenju Omega 3 kapsula tokom ove terapije? Hvala vam u napred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Uto Mar 20, 2018 2:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Искључиво марку NowFoods. До сада на нашем тржишту нисам пронашао ни једног другог произвођача да ваља. А коју дозу? Па пођи од средње дозе, на пример.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Sre Mar 21, 2018 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 19, 2018 10:28 pm
Postovi: 5
hvala aaaco na savetu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Sre Mar 21, 2018 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Планирам да због моје јетре ускоро узмем NowFoods силимарин препарат али преко Ихерба јер је пуно јефтиније а пара се нема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Pet Mar 23, 2018 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Stojak vidi ti proveri jetru kod hepatologa. Jer uvecana jetra na ultrazvuku se retko srece kod masne jetre. Cesto, uvecana jetra je pod upalom jetra.A masna jetra se na ultrazvuku dijagnostikuje da je normalne velicine i gradje ali svetlije boje. Svetlija boja jetre na ultrazvuku je znak masne jetre. A uvecana je kad je pod upalom. A Nehomogena, tj struktura je znak ostecenja..fubroza..itd da ne duzim. A samo uvecana jetra je znak upale.. Poreklo upale tj uzrocnici koji mogu biti,treba se ispitati.Ja bih savetovala odlazak kod drugog doktora. A silimarin je svakako dobar. Preporuka od 150


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Pon Mar 26, 2018 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 19, 2018 10:28 pm
Postovi: 5
Problem je u tome što ne mogu da promenim gastroenterologa (e-sistem ne dozvoljava izdavanje novog uputa dok stari ne prestane da vazi, a stari vazi do kraja septembra). Inace reč je o lekaru na visokom polozaju i glasu, ali eto nisam siguran da je dijagnoza dobra. Da paradoks bude veći, UZ je uradjen (tražili su da to bude u poliklinici/ili kom delu vec to pripada) i rezultat je dat bez snimka sa samo dve rečenice o celom abdomenu (bubrezi, jetra..). U okviru ta dva reda, napisano je da je uvećana i da iznosi 20cm. Gastroenterolog garantuje da je masna jetra i da će je izleciti sa tom terapiom za nekoliko meseci. Sad sam u razmisljanju da nastavim privatno lecenje...jer doktora mogu da promenim tek krajem godine. :/

@aaaca da baš je skup, a na netu sam našao da ima preko dosta jeftinije. nažalost moram da kupim prvu kutiju ovde jer hoću što pre da počnem primenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Pon Mar 26, 2018 12:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једном мом другару су пронашли висок шећер и примили га у болницу. Одредили му лекове и било му је одлично. Када је отишао код "свог" лекара на кабинет овај му је одмах променио лек. Најгоре је што му тај лек лоше регулише шећер и почео је да се гоји, а овај дебил од лекара неће да врати стару терапију. Значи има великих дебила и будала међу лекарима.

Силимарин 150mg 60 капсула код Витамин шопа кошта 13 евра https://vitaminshop.rs/silymarin-150mg-60-vcaps?search=silymarin а код Ихерба дупло веће паковање је 8,8 евра https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Silymarin-Milk-Thistle-Extract-150-mg-120-Veg-Capsules/794. Да и не спомињем ако узмеш веће паковање или јачу дозу, још је јефтиније: https://www.iherb.com/c/Now-Foods?swkw=silymarin

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Pon Mar 26, 2018 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 19, 2018 10:28 pm
Postovi: 5
Ja sam se susretao sa raznim doktorima. Cudo su. Koliko mogu da spase coveka, toliko malom nepaznjom mogu i da ga uniste. Ja sam prvu turu narucio kod https://www.hiper.rs/now-silymarin-150 a za dalje cu najverovatnije od preko. Mada su mi u apoteci preporucili http://zegin.rs/shop/zegin-brendovi/pha ... caps-a120/ Razmisljao sam dal da nastavim sa 300 posle 60 kapsula od 150. Videću još. Piću ih najmanje 4 meseca :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Pon Mar 26, 2018 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Pa ne znam sta da ti kazem.. Nisam bas sigurna za tu dijagnozu i tog doktora. Jetra se ne uvecava tako bas i zbog masnoca. Masna jetra nije po difoltu uvecana, uvecanje ide iz drugih razloga, kad je pod upalom, postoje razni infektivni agensi..ili neinfektivni u zucu npr. Pa da na kraju rezultira i masnocom jetre. Ali masnoca nije razlog uvecane jetre. Mada moram priznati da ti je blago uvecana.Al ajd da ne unosim sad bezveze sumnju. Ja bih samo savetovala bar konsultovanje i drugo misljenje. Ok, ako je doktor na glasu.. Ali i on moze da pogresi. Mozda i jeste tako, al onda to zaista nije uobicajeno i cisto obratiti paznju na to i ako nemas opciju promene doktora, ti onda koristi taj silimarin, on je svakako dobar, pa vidi na sledecoj kontroli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecanje jetre
PostPoslato: Uto Mar 27, 2018 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Види, види, Хипер је јефтинији од Витаминшопа. Хвала на информацији.

А што се тиче оне препоруке немам појма. Нека хвала.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: