Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Katar debelog creva
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:39 pm
Postovi: 5
Pre odredjenog vremena mi se javio cudan ne jak bol levo od pupka koji je menjao mesto cas leve cas na sredini cas desno.

Bol nije bio jak ali nervirajuci ali sam stalno bio umoran nije mi bilo dobro imao sam ucestale stolice kasaste do 3 dnevno.

Uradjena kolposkopija, laboratoriske sve analize; koprokultura,paraziti,bakterije sve je to pokazalo da je sa debelim crevom sve ok medjutim mene i dalje muci stomak. U zadnje vreme je doslo do pojave sluzi krvave stolice i gnoj imao nisam nikada medjutim lekari mi i dalje kazu da mi nije nista a meni bas i nije najbolje.

Poslednji lekar kod koga sam bio mi je rekao da je to blag katar debelog creva da nije kolitis.

Zanima me da li mi ko od vas moze reci koji je najefikasniji lek za lecenje katara debelog creva pored nacina ishrane koji sam vec promenio.

Izvinjavam se ako sam malo konfuzno pisao ali nov sam za racunarom

Hvala unapred na pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:39 pm
Postovi: 5
da zaboravih da pomenem da jedino sto mi nije uredu je to sto pri svakom vadjenju krvi CRP je visi nego sto treba pa me zanima da li od katara debelog creva crp moze da bude povisen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 2:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ja nisam cuo za dijagnozu katar :o ,sta je to,koji je to entitet :roll: .Ali ako je CRP povisen koji je parametar neke inflamacije(koje,kakve to ce utvrditi dodatna ispitivanja).Da li je prilikom te kolonoskopije radjena i biopsija,i ako treba ponoviti nalaz koprokulture na bakterije i gljivice uz pregled na ciste protooza i jaja parazita.Kakvi su nalazi krvne slike??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:39 pm
Postovi: 5
mije radjena nikakva biopsija.

nalazi krvne slike radjeni unazad nekoliko meseci 4x
svaki put jetrene transaminaze bile povisene blagi i
crp jednom 7.5 drugi 8 treci 10 i sad zadnji put 13.5
a doktor meni kaze i to jedan sa vma koji mi je kolonoskopiju i radio ma nema crp veze pusti to:(
nebih imenovao coveka!

U svakom slucaju nesto me u stomaku muci krvave i gnojne stolice nema ali sluzi povremeno i konstatna nadutost .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 5:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ako je onda kolonoskopija bila b.o. mozda sada nije ponovi kolonoskopiju uz analize fecesa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
KATAR je nedefinisan naziv za upalu, bol, rak...taj termin se pominje u Velikom Narodnom Lekaru iz 1960-ih. Po anamnezi rekao bih da jeste hronicna upala: poslusaj severusa pa uradi sve moguce analize stolice na mikrobioloske faktore i kompletne krve nalaze. Ako je to sve OK, onda uradi: autoantitela p-ANCA (VMA), ASCA (VMA) i crevni marker inflamacije calprotectin (KBC Zvezdara). Ako ovo nije u redu odmah na kolonoskopiju ili na KCS ili na VMA...CRP ti je 2x visi od normalnog sto ukazuje na znacajnu sistemsku inflamaciju i zahteva pozornost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
da dodam iraditi pored p-ANCA, ASCA i jos tumor markere CEA i CA-19.9


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 6:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Tek sam sada bolje ukapirao, toliko si konfuzan i nepovezan. Ti dakle nemas krv i gnoj samo sluz. Onda je to verovatno samo IBS. Svejedno uradi uradi on redom i OBAVEZNO: stolicu na okultnu krv metodom imunohromatografije a ne klasican Adler-Weber


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:39 pm
Postovi: 5
Zahvalan sam vam obojici mnogo pogotovo tebi Kicha vidim da si se malo udubio u moj preblem imam par pitanja za tebe.

Sta je Adler-Weber
i Sta je IBS

A sto se tice p-ANCA, ASCA radio sam i jedno i dr i neki tumor marker koji pojma nemam zaista i sve je bilo potpuno ok ali CRP definitivno pokazuje da nesto zeza...

Nikada nisam imao bol tipa da se previjam i slicno ali nadutost nelagodnost cak otezano disanje nekada koliko se nadmem.

Par puta cak nesvesticu i otezan rad srca ali bukvalno iz razloga sto sam se osecao kao da imam neko zaopaljenje ili upalu negde a ne mogu da je nadjem:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Evo bilo je pisanije nadugacko i nasiroko i IBD-u i drugim nevoljama sto mogu da zadese kolon.Link: http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=16376
Enjoy!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Kicha je napisao:
KATAR je nedefinisan naziv za upalu, bol, rak...taj termin se pominje u Velikom Narodnom Lekaru iz 1960-ih.


Narodni ucitelj prezivljava uprkos svom medicinskom progresu.
Sta je sledece krilce slepog misa :roll: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 2:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Zapravo kniga je odlicna i nju su pisali tadasnji najbolji lekari ali je termin arhaican. Mislim da Ivica ima obicni IBS: iritabilni kolon, ali ipak mora proveriti zasto je CRP visok. IBS nije patoloska organska bolest pa i nije bolest vec sindrom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:39 pm
Postovi: 5
Znaci iritabilni kolon nebi trebao biti razlog za povisen CRP?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 9:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ne ,dijagnoza iritabilnog kolona se postavlja kada se iskljuce sva organska oboljenja i tek onda se poremecaj moze oglasiti za funkcionalni.Znaci mikrobiologija i kolonoskopija sa biopsijom ,pa u zavisnosti od toga doktori ce znati sta i kako dalje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: