Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako oporaviti sluzokozu stomaka/gerb
PostPoslato: Sre Nov 15, 2023 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2023 12:00 am
Postovi: 1
Zdravo svima. Imala sam Heliko bakteriju u maju i to sam jako brzo rijesila, stomak je vec u junu krenuo da se oporavlja i nisam imala nikakvih problema sem jako malo kisjeline neki put. Vec sam u julu jela ljuto/jacu hranu cak i alkohol neki put popila i sve bez problema. Nazalost u septembru sam dobila stomacni virus i kao svaki put povracala sam mnogo. Nista novo za mene, ja sam prva 2 dana jela laksu hranu kao sto uvijek radim kad dobijem stomacni a onda sam nastavila da jedem normalno i slatko sam jela kao i prije. Pojela sam cokolade 3. dan i oko 5 ujutru me je probudio zeludac i osjetila sam tezinu i sve sam podrigivala kisjelinu u grlo. Aj taj dan prodje i to uz muke i uvece me uhvati kasalj. Mene vec poslije ove kisjeline panika uhvatila da nije heliko ali nije bila jer je nalaz negativan. Podjem ja kod gastroenterologa zalim se na kasalj i slajm u grlu i on mi kaze da imam gerb. Propisao mi je Pepticaid od 40mg ujutru i uvece 2 nedjelje i onda jedan ujutru jos mjesec nedje i reflustat gel 3 puta poslije svakog jela. Tu terapiju sam ja ispila sve kako treba, skoro mjesec ipo sam je pila. Problem slijedi da meni terapija nije izlijecila problem. Jela sam isto kao kad sam imala heliko sve lagana hrana ali vec sada sam krenula normalno da jedem i sve osjecam kisjelinu u grlo a tek da ne pricam o napadima panike koje mi je ovo izazvalo. Prije 2 nedjelje nakon jaceg rucka probudila sam se uvece sa kisjelinom i pritiskom u usima i blago su me boljele. Podjoh onda kod orl on mi veli da imam infekciju srednjeg uha i da mi je najvjerovatnije od kisjeline. Ja tek onda dobijem napad anksioznosti kada sam dosla kuci jer nisam mogla da vjerujem sta mi se desava od jebenog stomacnog virusa, da mi se skroz kisjelina poremetila. Nos je isto umio da mi curi nakon osjecaja kisjeline u grlu. Cekam evo gastroskopiju ali zelim da znam sta moze da izlijeci ovo, jer ne izlazim iz kuce od nivoa panike i anksioznosti koje sam dobila od kisjeline koja mi haos pravi. Jednostavno mi je toliko lose uticala na mentalno zdravlje jer ne mogu nista da jedem kao prije dje sam mogla kamen pojesti i nista mi ne bi bilo. Nikada u zivotu nisam imala problema sa zelucem, cak i heliko kad sam imala nije mi pravila neki problem. Zeljela bih da znam moze li se gastroskopijom vidjeti nivo kisjeline. Neki ljudi su mi govorili da cak ovo moze da izazove manjak kisjeline sem ne znam kako s obzirom da mi se popela evo do usiju. Bilo kakav prijedlog za caj/lijek/vitamine/hranu bi bio super jer ja koliko sam shvatila moram zeludacnu sluzokozu da dovedem u red i tada ce i kisjelina da se vrati u normalnu i da ovo vise prestane.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: