Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bubrezi u holecista
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 10:41 pm
Postovi: 3
Postovanje
Molio bih da mi protumacite sledeci nalaz Ultrasonografije gornjeg abdomena i bubrega.
Jetra,pankreas, slezina i desni bubreg su u redu ali ono sto mene zabrinjava je stanje sa levim bubregom. Nalaz je sledeci: normalne velicine, odrzane sirine korisnog parenhima, sa peripijelicnom cistom u srednjem delu blize parenhima velicine 11mm, bez vidljive kalkuloze i hidronefroze.
U mokraci su mi prisutne bakterije(malo), vlakna sluzi(malo), malo amorfnih urata,leukociti 0-1, epitelne celije 0-2 a izgled mokrace je lako zamucen.
Inace uz visemesecne probleme sa stomakom(zeludac i creva) sad jos i imam presavijenu holecistu uz prisutan meteorizam crevnog trakta.

Molio bih vas ako je moguce da mi protumacite ove nalaze.
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
presavijenu holecistu ima mnogo ljudi koji su pri tome zdravi.tome nemojte pridavati veliki znacaj.sto se tice ciste na bubregu,treba je pratiti,ali se i sa njom moze lepo ziveti,ako ne raste,i ne remeti funkcijju bubrega,u suprotom se odstrani izivot nastavlja kao i do tada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 10:41 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovoru i ako ne bih da gnjavim imao bih jos nesto da pitam. Spomenuli ste odstranjivanje ciste u slucaju da pravi probleme...posto ja imam 25 godina nije mi bas sve jedno sto imam te,za moje godine,brojne probleme pa me interesuje sta se podrazumeva pod odstranjivanjem ciste,hirurski zahvat ili...? I da li je moguce da presavijena zucna kesa ima veze sa regurtigovanim zucnim sadrzajem u zeludcu i sa Zilberom?

Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
zilber je urodjena bolest metabolizma bilirubina,tako da je neko moze imati sa presavijenom zucnom kesicom ili sa normalnom,znaci to nemA VEZE.ne bih rekao i da regurgitacija ima veze sa tim.a sto se tice ciste ,mpoze i da se ispunktira,tj. tankom iglom izvuce njen sadrzaj.naravno ciste su uglavnom asimptomatske,uglavnom ne stvaraju tegobe,koje nadam se da ni vi nemate?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 7:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Simplex cista od 11mm je nalaz koji ce se naci kod 90% pregledanih koji nemaju nikakvih tegoba! Ne znaci ama bas nista! Pratite je UZ na 6 meseci, ukoliko se ne povecava...na godinu dana. Samo ciste koje se povecaju toliko da prave smetnje u drenazi pijelokaliksnog sistema bubrega se punktiraju i naravno ciste koje menjaju svoj izgled pa postoji opasnost od maligne alteracije se operisu. Takve ciste, kao sto je vasa, se prate godinama i u 99% slucajeva dozivotno i najcesce ne stvaraju nikakve tegobe a posebno sto se u konkretnom slucaju radi o solitarnoj a ne multiplim cistama.
Presavijena z. kesica=problemi sa varenjem=malo simptomatske Th pp.+UZ kontrola na godinu dana zbog eventualnog stvaranja kalkuloze.
Suma-sumarum, Bez brige! Uzivajte!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: