Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hijatus hernija
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 3:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 4:06 pm
Postovi: 16
Imam 36 god. i hijatus herniju. Bolove u grudnom kosu od avgusta, ekstrasistole, reflux u jednjaku i pritisak na jednjak (odozdo) od decembra kada sam poceo da pijem Nexium i Tensec. Sistole su prestale i nisu se pojavljivale do marta kada su opet pocele, nezavisno od toga sto pijem taj blokator. Refluxa malo ima. Klizajuca h. hernija je konstatovana u decembru (rendgen) i potvrdjena pre nekoloiko dana (gastroskopija). Oba puta je bila velicine 3-4cm, ali buduci da je klizajuca mislim da je u nekim situacijama znatno veca (snimanja su vrsena kad nisam prethodno jeo i ujutru, a meni se tegobe javljaju kasnije, najcesce posle jela). Najneprijatnije su te extrasistole, koje se javljaju svakih 10 dana nekad pracene bolom u grudima, nekad ne. Uglavnom tada i zeludac pokazuje dodatnu aktivnost (pritisak na gore, reflux). Registrovane su i na EKG, a kardiolog kaze da nisu do srca. Nekad se javljaju u visini srca, a nekad malo ispod grudnog kosa, u visini zeluca (ne znam da li su ove druge takodje uzrokovane pritiskom zeluca na srce i samo se manifestuju dole ili su one nesto drugo - na UV abdominalna arterija je bila OK). Nekad se javljaju nakon sto nesto radim i nakon naglih pokreta i savijanja u stomaku. Bude ih 15-20 u roku od 4-5 minuta, kada legnem i smirim se one prestanu. Vrlo su neprijatne, pracene su mucninom. G'skopija je utvrdila i blagu upalu sluznice zeluca, za koju mislim da nema veze s ostalim kao i insuficijenciju kardije.

Evo sta sam hteo da pitam:

1. Koliko su te ekstrasistole opasne i da li su sigurno (ili najverovatnije) uzrokovane hernijom? Sta da radim u vezi njih? Mislim da kod mene stresa nema.

2. Sta sa hernijom? Ovo vec dugo traje i mora nesto da se ucini. Gastroenterolog treba jos jednom da me pogleda, pa bi me posle poslao hirurgu (ni to prvo nisam zakazao jer je trenutno strajk). Da li mislite da je operacija resenje (dugo pijem te lekove, sve gore se osecam, a sistole su sve cesce i jace)? Da li je laparoskopska operacija svakako bolje resenje od klasicne.

(Sto se tice saveta za zivot sa hernijom, to sam uglavnom sve cuo)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: