Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moguca Kandida
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:42 pm
Postovi: 20
Htio bih da postavim neka pitanja u vezi kandide kako bih znao da li su mi potrebni ljekovi ili da pocnem tretman.

Kao prvo- Imam 21 god i bavim se sportom. Pijem protein whey, radi bolje izgradnje misica. Medjutim zbog dodatnog uzimanja proteina, imam povecan bilirubin i stalno mi se stvaraju bijele gljivice na jeziku. U apoteci su mi dali Nystatin kapi da is stavljam na jezik. Ima dana kad nemam gljivice na jeziku, i to najvise onih dana kada ne uzimam protein.

Moje pitanje je dakle, da li mi je potrebno uzimati Nystatin kapi kada 90% znam da mi se gljivice stvaraju zbog proteina (pitam iz razloga da ne bih izazvao kontra-dejstvo). I da li gljivice na jeziku mogu da znace da mozda imam kandidu.

Hvala unaprijed. Napomena- Nisam mnogo upucen u medicinu, ali me kao lajka zanimaju neke stvari u vezi zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moguca Kandida
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 9:42 pm
Postovi: 21
Pa koliko bre ti to whey-a uzimas dnevno?

Ne znam moze li od proteina da bude bas jezik beo. A da li imas gljivice ili ne, to ni farmaceut ne moze da zna. Moze samo da sumnja. A ti mozes da znas samo ako odes da ti urade bris. To je prvo. Drugo, candida se obicno pojavi ako ti padne imunitet (moze recimo da se desi i ako si prelezao grip), ili ako pijes/jedes puno slatkog, a to sumnjam posto pricas o surutkinom proteinu (posto radis na misicima, pretpostavljam da znas da secere/UH svodis na razuman nivo). Jezik obicno bude obojen onim sto si jeo, a candida kad je, onda kao da imas neku skramu od jedno par milimetara na jeziku, a nesto sumnjam da moze da se pojavi i nestane ako par dana ne uzmes whey. Baci pogled na netu, ima fotki kako izgleda candida na jeziku i grlu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moguca Kandida
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 9:42 pm
Postovi: 21
E da, i drugo, nemoj koristiti te kapi. To ti dodje nesto kao i antibiotik, losom upotrebom mozes kasnije da zeznes stvari ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moguca Kandida
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:42 pm
Postovi: 20
Zahvaljujem na odgovoru, i sto se tice secera bio si u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moguca Kandida
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 7:19 pm
Postovi: 86
Sto se tice proteina i kandide to nema nikave logike,zato sto kad pacijent dobije kandidu njemu se daje kao dijeta pretezno PROTEINSKA ishrana kako bi kandida nestala, odnosno kako ne bi bujala:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: