Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cudna stolica
PostPoslato: Čet Mar 19, 2020 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2020 8:10 pm
Postovi: 2
Postovanje svima

Evo odlucio sam da se javim i da pitam par pitanja posle dugotrajnog pretrayivanja interneta. Ovaj forum deluje sjajno i nadam se da mozda neko ima slicno iskustvo ili ideju o cemu se radi.
Vucem ovaj problem vec cirka 8 meseci. U sustini glavni simptom mi je problem sa stolicom koja je u vecini slucajeva neformirana, poput pirea, tako neke konzistencije.
Takodje cesto imam krcanje stomaka i gasove. Bolove nemam, najvise me brine stolica u stvari. Cak da napomenem da je osim sto je najcesce neformirana, dosta je nekonzistentna, danas sam recimo imao izrazito tamno smedju formiranu stolicu, a juce sam imao svetlo braon neformiranu. Istina jeo sam malo crne cokolade, ali evo ni sam ne znam.

inace, imam 39 godina i nisam imao pre nikakve posebne tegobe. Na pregledu sam bio pre cirka 6 meseci, ustanovili su da imam kamen na zucnoj kesi, ali rekli su da je to nebitno i da dosta ljudi to ima.
Ako neko ima slicno iskustvo ili nesto zna bio bih vrlo zahvalan

Mat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudna stolica
PostPoslato: Pet Mar 20, 2020 10:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти се смењује ретка и тврда столица то указује на паразите у цревима. Међутим, када је тврда столица требало би да има слузи али и не мора. Тја.

А може бити да имаш неку почетну упалу црева па ако поједеш нешто иритантно онда црева брже избаце столицу па буде неформирана.

Данашње лабораторије су врло непоуздане тако да никада не пронађу паразите нити упале док озбиљно не заглибиш.

Имаш ли какву реакцију на храну?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudna stolica
PostPoslato: Pet Mar 20, 2020 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2020 8:10 pm
Postovi: 2
Puno hvala na odgovoru.
Pa to i je neki problem, sto nisam primetio neki konkretni patern sto se tice reakcije na hranu. Cvrsta stolica je u stvari bas retka, u vecini slucajeva je neformirana, ne proliv, vec kao sto sam napomenuo, vise kao pire konzistencija.
Jedino sto sam primetio je da kada pojedem nesto masnije (npr picu sa kobasicama, ili nesto gde ima dosta ulja-masti) da stomak odma pocinje jako da krci i vrlo brzo moram u wc. Prvo sam to onako laicki povezivao sa kamenom na zucnoj kesi, ali naprosto nema konkretnog paterna. Inace imam redovnu stolicu, i u vecini slucajeva je neformirana.
Najvise se plasim nekog ozbiljnog problema, tipa karcinom il ko zna sta.
Cak sam opet krenuo kod doktora, dao mi je antibiotike da pijem 10 dana u slucaju bakterija ili parazita. Zavrsio sam sa antibioticima no medjutim neformirana stolica i krcanje stomaka su jos uvek tu. U medjuvremenu je krenula korona, pa sam odlucio da sacekam da prodje pre nego sto nastavim sa ispitivanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudna stolica
PostPoslato: Ned Mar 22, 2020 4:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема то никакве везе са жучном кесом. Свако ко поједе више маснога протера га у ВЦ, само зависи потребна количина масноће...

Да ли се сећаш шта је претходило појави кашасте столице? Већа количина антибиотика, грипа итд.?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: