Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: igA lazno negativan
PostPoslato: Ned Okt 22, 2017 9:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 9:11 pm
Postovi: 27
Pozdrav. Probudio sam se pre jedno mesec dana usled izuzetno jako bola u zeludcu. Nakon sto sam primetio istu bol jos dva puta tokom narednih dana, obratio sam se devojci koja studira medicinu i rekla mi je da odem i uradim test na helikobakter pilori. U laboratoriji su mi rekli da donesem uzorak stolice posto je pouzdaniji pokazatelj na prisustvo bakterije nego krvni uzorak. Nakon uradjenog testa stolice, utvrdilo se da imam prisustvo HB, na sta mi je receno da moram poceti sa antibioticima i tim beta blokatorima. Naravno, posto ceo zivot izbegavam farmaciju, tako i sada resio sam da se pozabavim bakterijom prirodnim putem. Kao prirodan antibiotik koristio sam propolis 10-15 minuta pre svakoga obroka. Izbacio sam skroz sokove, slatkise, slano, ljuto znaci prava dijeta. Pusac nisam i ne pijem alkohol. Jedino sto nisam mogao da izbacim jeste stres na poslu pa sam razmisljao da uzmem bolovanje. Pored propolisa, ujutru na prazan stomak unosio sam po listic cuvarkuce i naravno med posle obroka. Povecao sam unos zelenog povrca, voca i kostunjavih plodova. Posle jedno tri nedelje toga rezima odlazim opet na analize kako bih ovaj put izvadio uzorak krvi i po njemu mogao da vidim cisto da li imam napredka u borbi sa HB prirodnim putem. Odradim ja igA test i po pokaze negativno (13.0 a ref. vrednost je <20.0) Bio sam iznenadjen rezultatom jer pokazuje kao da sam se otarasio bakterije a meni je to bilo cudno jer znam da se ljudi sa bakterijom bore mesecima i uz antibiotike. Sinoc pojedem neku ribu i krompir, vidim nesto me malo cudno kao boli zeludac, gde sam opet poceo da sumnjam. Resio sam da guram dijetu i ovaj rezim jos dve nedelje pa da uradim opet test ali iz stolice i budem siguran da li je nestala. Pitao sam devojku ali ona ne zna dobro objasnjenje, pa pitam vas ljudi - Da li je moguce da igA bude negativan a prisustvo bakterije jos uvek aktivno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам баш стручњак али имуноглобулин нема директне везе са бактеријом. Зна се како се проналазе бактерије и остале сподобе у организму. Са вирусима је теже али бактерије и паразити се лако виде и тестирају.

Ако ти је бол у желуцу био тако јак онда се бојим да ти је евентуална модерна хеликобактерија сасвим споредна ствар. Ако ти је желудац тако оштећен мораш прво да га опоравиш. Нажалост можда би ипак било неопходно да се уради гастроскопија и директно погледа стање желуца.

Ево неких домаћих лекова против хелико бактерије:http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zeludac

Узгред, срчани проблеми могу да изазову болове у желуцу. Дакле скокни и до кардиолога.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 9:11 pm
Postovi: 27
Hvala na misljenju Aco, video sam pre koji dan tvoj sajt i ima mnogo zanimljivih stvari o kojima delim dosta slicno misljenje. Nisam detaljno pregledao sajt ali cini mi se da jos samo nisam video nesto na temu paste za zube - sto verujem da je hemija i nisam siguran koliko je dobra za usta (ja sam zamenu trazio u sodi bikarboni, koja fino cisti i eliministe miris). Takodje godinama unazad batalio sam konzumiranje mleka nakon dosta iscitanih informacija o tome kako mleko (kravlje, kozije.. itd) je pravljeno za tele a ne coveka i kako telo gubi kalcijum pokusavajuci da ga izoluje iz mleka. Nego, da se vratimo na moju temu :D

Sumnjam da imam neki drugi, veci problem sa zeludcom iz razloga sto nakon izbacenih gluposti iz ishrane (keksi, slatkisi itd...) ja bolove vec nedeljama unazad nemam. Takodje, radio sam krvnu sliku koja je sasvim u redu, pa verujem da imam neki veci problem, takodje bi se tamo videlo. Nastavljam ja sa dijetom, propolisom i ubacujem sok od kupusa kao sto kazes na sajtu pa cemo za dve nedelje videti sta kaze uzorak stolice koji je pre mesec i nesto bio pozitivan. Idem malo sada sa devojkom da citam sta si jos pisao po web-stranici :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Код соде бикарбоне постоји један проблем ако се користи за прање зуба: понаша се као фина шмиргла. Не смеш да је користиш за прање зубе више од један пут седмично иначе за неку годиницу оде глеђ.

Иначе користим обичне пасте за зубе јер стварно не могу да се петљам са којекаквим глинама па да после пљујем каменчиће из уста. Постоје неке озбиљне биљне пасте и покушавам да их набавим и користим али то све могу да ставим у ниво коментара а не савета јер ништа егзактно не могу да закључим.

Последњих година па и деценија на сцени је жестоко замајавање народа разним глупостима а једна од њих је и штетност млека. Највећи аргумент је тај што ни једна животиња не пије млеко када одрасте. То што не пију ни Кока-колу изгледа да нема везе. Једноставан одговор је: због тога што немају пара да купе млеко у продавници. Било којој животињи дај млеко и слистиће га у секунди.

Једноставном анализом особа које су због сиромаштва биле ускраћене за млеко у детињству види се да су им кости лоше. Они горштаци који живе 90% од млека и млечних производа имају веома јаке кости. И да не дужим даље, једноставно теорија о штетности млека нема никаквог темеља.

Што се тиче твог желуца најбоље је да сам анализираш ситуацију и дођеш до неких закључака јер ако те лекари дохвате а ти им се препустиш оде маст у пропаст. Само се пази тог оштрог бола ако се поново појави.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 9:11 pm
Postovi: 27
Ne znam da li ovde smem da kacim linkove do drugih stranica, mrzi me da trazim, ali ako je zabranjeno, sklonicu.

Oko dosta stvari se slazem sto ste pisali po vasoj stranici pa me iskreno i cudi da ste tako olako prihvatili pastu za zube i gurnuli sodu bikarbonu u stvar koja ostecuje zube. Da se razumemo, ja ne tvrdim da je soda b. bolja od paste i da je najbolje resenje, ali sam siguran da je manje stetno od paste i njenih sastojaka. Da, najbolje bi bilo naci neku biljnu pastu za zube.

Evo koji link za temu o pasti za zube :
1. http://prirodna.hr/stranice/ljepota/nje ... sta-stetna
2. http://www.ivonazivkovic.net/FLUOR.htm

Da li je sve istina sto se procita, ne znam, nisam nista testirao.. ali od svake stvari pocnem sa nekim normalnim racionalnim pogledom, pa kao i na tu pastu. Postavim si pitanje - da li bilo koje stvorenje osim coveka ima pokvarene zube u glavi i toliko problema sa istima? - odgovor je ne. Naravno niti jedno stvorenje ne unosi toliko secera u telo kao mi, ali ruku na srce i sama pomisao kako u usta trpam hemikaliju i utrljavam dok mi peni po ustima i jeziku, nije nista drugo nego kao da sam uzeo sampon i sipao u svoja usta, samo sto je ova podnosljivijeg ukusa i mozak mi govori da je ta hemikalija normalna. (isto tako gledam da svoju kozu - moj najveci organ ne zasipam raznim penusavim samponima, koristim samo od koprive ili jonsons baby. Zasto samponi za bebe stvaraju tako malo pene? - ja znam odgovor.)

Sto se tice mleka, video sam na sajtu da ga pijete, ali nadam se da Vas to nece spreciti da procitate ova dva linka sto saljem na tu temu. Ja sam obozavao mleko od malih nogu, pre par godina sam ga izbacio skroz iz ishrane. Isto kao sto cu sada skroz da izbacim grickalice, slatkise i glupe sokove (nazalost morao je da me zaboli zeludac da bih to ucinio i shvatio bolje sta mu radim sa tim s*anjima).

1. https://tinkturedrsulca.com/nokaut-kravljem-mleku/
2. http://zdravljesjuga.com/definitivni-no ... eku-2-deo/

Kao sto sam prokomentarisao za pastu, tako evo i moja zdrava logika oko mleka. Da, ljudi su danas izlozeni raznim zabludama i budalastinama, upravo je mleko jedno od tih. Da ne bih filozofirao ili pokusavao bolje da objasnim to sto pise gore u poslatim linkovima, postavicu sebi pitanje koje svako treba na ovu temu : Sta bi neko mogao da dobije sa tim da propoveda stetnost mleka? - ja ne vidim nikakvu korist, jer ne vidim takodje nikakve reklame ili cudotvorne alternative (osim badema, koji nije brendirao). A onda postavim sebi pitanje: Sta ima neko od toga sto mi prica kako je mleko zdrava namirnica i moram ga piti da bih bio zdrav? - tu vec vidim prdo reklamnih kampanja itd..
Sto se tice cele price oko mleka, ima tu mnogo vise i dosta dokumentaraca gde je istrazivanje potvrdilo kako u par severnih zemalja evrope (gde je visok standard) i konzumiranje mleka na visokom nivou boluje najvise ljudi sa oboljenjima kostiju i generalno nedostatkom kalcijuma. Izvinjavam se sto sam malo sve ovo mozda povrsno rekao, zurim na posao, hladi mi se jelo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 9:11 pm
Postovi: 27
Inace, da slazem se.. ja ceo zivot izbegavam lekare i lekove, svaki grip, glavobolju istrpim i samo prirodnim putem tretiram. Video sam na vasem sajtu i setio se da mi je jedan poznati bodybuilder rekao da koristim odredjenu kolicinu cinka tokom godinu dana i ako se makar jednom za. taj period razbolim, isplatice mi svu kolicinu sto sam do tog perioda potrosio x)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Sre Okt 25, 2017 10:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост то око цинка и имунитета није тачно - лично сам тестирао. Сигурно утиче на имунитет али на тај начин не.

Гурнуо соду бикарбону? Па она оштећује зубну глеђ и ту нема дилеме. Не разумем шта је нејасно. Друго је ако је прво раствориш у води и тако некако користиш за прање зубе али то нико не ради. Сви ставе соду бикарбону на четкицу и тако шмирглају зубе.

Апсолутно се слажем да класичне пасте за зубе имају превише токсичних састојака и зато се трудим да користим хомеопатске и биљне пасте када могу да их нађем. Међутим када не могу да нађем ваљане здраве пасте нећу ваљда да не перем зубе?! Пијем пуно чисте воде и тако испирам организам од токсина. Наравно, купујем воду у пластичним флашама са ко зна каквих извора и ту причи нема краја.

Проблематику млека проучавам већ неколико деценија тако да сам се начитао сличних текстова који су лепо написани али ништа не говоре осим што садрже пуно неистина (казеин итд.), искривљених истина и срцепарајућих фотографија. То је клише.

Знам да је пре више од 20 година једна домаћа индустрија млека цитостатицима лечила своје краве од канцера вимена и ипак њихово млеко продавала. Знам да се краве хране којечиме али све то није аргумент да млеко није здраво.

Када се говори о правом млеку то је једна прича. Потпуно друга прича је како хране краве, свиње, пилиће и како се гаји соја, бадем, лан и сва остала храна које је проглашена естремно здравом.

И немој да заборавиш да ти не знаш да ли још нека животиња има покварене зубе осим по причама других. Не знаш да ли одрасле животиње пију млеко ако им га ниси понудио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Čet Okt 26, 2017 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 9:11 pm
Postovi: 27
Testiracu i ja cink, zivo me zanima a i pitacu drugara koga je taj bodybuilder trenirao, da li je pio i da li se razboleo. Vas ne uzimam za validnog pokusnog kunica, cim se rokate hemcugom od mleka i ko zna jos cime na self-experiment, tu ni Bozanske moci ne pomazu :P :D

Sodu bikarbonu koristim eo vec nekih godinu dana, m da ruku na srce u poslednji period je nisam koristio iz razloga sto nisam kupio novu kesicu pa sam koristio pastu. Inace kada perem zube sa SB ili pastom, uvek imam dosta vode u ustima jer to i jeste poenta kako bi se zubi dobro oprali. Napuniti usta sa mnogo paste a malo vode je isto kao pokusavati oprati auto sa puno pene a malo vode.

Sto se tice mleka, ne vredi nista vise komentarisati. Kao sto sam gore vec jednom napisao, mene pored navedenih stvari na linkovima od mleka odvraca i moja nekakva logika a to je da je puno sranja (i domace puno bakterija) i da je normalno, sisao bih sisu ceo zivot kao i drugi zivi stvorovi na ovoj planeti. A sta gubim sa tim sto cu ga izbeci? - ne gubim nista. Badem pun kalcijuma i u ishrani konzumiram mleko od pirinca, badema, smokve.. pihh, alternativa siroka. A i ruku na srce, kakav sam ja to covek koji mogu ostati ladan na realne slike i snimke koji govore sta drugo zivo stvorenje prolazi da bih ja popio tu solju "elixira mladosti"

Pa ne znam, kada budem video zivotinju sa pokvarenim zubima verovacu (m da cudi me da nema jer se i one hrane sa sranjima sto im dajedmo). Ziveo sam na selu i imao dosta kucnih ljubimaca (imam i sada treceg psa), nisam primetio da imaju pokvarene zube. Otac mi se kao mlad bavio lovom, imamo trofeja tu od raznih divljaci, kada im gledam zube na tim skeletima lobanje, ne vidim pokvarene zube.

Nista, zahvaljujem se na razgovoru ali ja ga napustam, vidim da ide u pravcu rasprave, a ja kompententan za rasprave nisam. Nemam dovoljno znanja o konkretnim stvarima... Ja se oslanjam na moju logiku kada obradim sve sazete informacije i njom se vodim.

Javicu samo da li sam se resio heliko bakterije kroz jedno nedelju dana kada cu opet odraditi test. Procitavsi na vasem sajtu, od danas sam krenuo i sa cedjenim kupusom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Čet Okt 26, 2017 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени на пада на памет да се расправљам и убеђујем са сваким ко дође са "новом" теоријом коју сам већ апсолвирао. Осим тога нисам на овом форуму да икога ишта убеђујем и разјашњавам већ да пружим идеју и савет за решавање проблема. Ко хоће нека провери и послуша, ко неће не мора.

Да је толико хемије у млеку онда тибетанска гљива не би могла да направи кефир, а то је уједно и један од начина да се квалитативно провери састав тог истог млека. Наравно у пиринчу, бадему и соји уопште нема хемије и ГМО јер такве биљке узгајају и прерађују праве поштењачине. :lol:

И наравно, веганима и сличнима ништа не вреди ни објашњавати. Ко ће њима објаснити шта је животиња а шта биљка и која је њихова разлика у односу на људе?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: igA lazno negativan
PostPoslato: Pet Nov 03, 2017 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 9:11 pm
Postovi: 27
Slika
Resena helikobakterija za mesec dana bez antibiotika.
Zalivanje sokovima, grickalice, pizze, odsustvo povrca u ishrani (pogotovo zelenog), neaktivnost, stres na poslu.. na svakom polju sam doprineo da se sjebem. Naravno cim sam dijagnostikovan bilo je odmah "pijes dve vrste antibiotika i beta blokatore". Odmah sam znao da od lekova nema nista jer ceo zivot izbegavam lekare i farmaciju. Vecina je pokusala odmah da me upozori kako se ljudi uz lekove dugo bore sa tom opasnom bakterijom i kako cu da dobijem kancer itd itd ako se budem zajebavao sa tim i ne uzmem antibiotike. Malo sam se cimao zbog tih prica, ali znao sam da cu probati prvo prirodnim putem. Sta sam radio za tih mesec dana evo u kratkim crtama :
dijeta, znaci bez slatkica, bez zacina, bez masnoga - sve to povecava lucenje zeludacne kiseline i pospesuje razvoj bakterije, taj rezim ishrane je zamenio beta blokatore.
Svaki dan pre svakoga obroka 10 do 15 minuta sam uzimao oko 15 kapi propolisa, razmucen u casi vode i med posle obroka (to dvoje je bilo zamena za antibiotike)
Ishrana mi je obilovala sa zelenim povrcem, zbog hlorofila koji regenerise sluzokozu zeludca a i naravno vitamina i minerala. Svako vece sam jeo po saku kostunjavog voca i po koju vocku tokom dana (krusku, jabuku, bananu..) Poslednje nedelje pre testiranja, svakodnevno sam ujutru na prazan stomak pio 2 dl cedjenog kupusa - zelen, pun vitamina C itd itd.
Poceo sam da trcim barem 2-3 puta nedeljno i to je to, vadio sam i krv za test i tamo je bio negativan. Eto, dolazim do zakljucka da ljudi koji se dugo bore sa tom bakterijom ili ne slusaju svoje telo pa ne primete promene na vreme pa ne mogu da deluju jos u pocetnom stadijumu, ili jednostavno lenja ljudska priroda gde svi progutaju pilule, nastave zivot po starom i ocekuju da neko ili nesto drugo uradi za njih sve.
Ja sam siguran da sokove, grickalice itd.. vise necu unositi u sebe. Nazalost tek kada covek sjebe sebi zdravlje shvati kako u zivotu vise nista drugo nije bitno. Ovim iskustvom hteo sam da ohrabrim ljude da se sluze alternativnom medicinom i povedu vise racuna u to sta stavljaju u svoje telo. Najlakse je nagutati sebe i dete dabletama a posle se cuditi sto je telo slabo i nema dobro razvije imunitet, pa gle cuda posle lekova samo treba jos i jos lekova i lekara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: