Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Čet Jan 04, 2018 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2018 4:09 pm
Postovi: 4
Postovani,
Unapred se izvinjavam na gramaticke ili jezicke greske jel sam iz Makedonije, tako da mi ovo nije maternji jezik. Prvog septemvra ove godine otkazao sam cigarete. Kako je to najcesce slucaj ugoio sam se oko 8kg i poceo sa drzanje dijete. Dijetu sam istu drzao i jednom ranije i nisam imao nikakve probleme. Ovoga puta sam je drzao 3 nedelje. Radim na jako stresnom poslu a bas te zadnje nedelje dijete sam imao i porodicnih problema vezani za clana porodice koi se je svakako reflektirao i na mene. Ovoga puta zbog stresa i obaveze te zadnje nedelje sam i preskakao predvidjenu rutinu dijete pa skoro ceo dan nista nisam jeo. Onda sam osetio bol u stomaku i naduvanost. Kako bol nije prestala za jedan dan, odma sam prekinuo dijetu, ali bol je postala jaca preko celog stomaka. Osecao sam nadutost, jako krcanje u gornjem delu stomaka odma posle unos hrane ili rano ujutro, podrigivanje posle unos hrane, a stolica je bila uredna i redovna. Posto je bio vikend samo sam se telefonski cuo sa maticnog lekara koi mi je reko da popijem spazmeks i cekam do ponedeljka. Spazmeks mi nije pomogo. Samoinicijativno sam uradio odma analizi krvi na Heliko bakteri. Nalaz je bio negativan. Bol se lokalizovala na gornje leve strane stomaka. Nekada se spusta nize levo, a nekada i pozadi levo u predelu levog bubrega. Vec ponedeljkom odradio sam analizu na krv cak i na CRP, sve je bilo normalno osim malo povisenog secera(6,2 trebalo 5,8). Iso sam i na eho abdomena. Osim kalcifikate manjeg razmera u levi bubreg sve je drugo bilo normalno. Sa sve ove rezultate konsultovao sam se sa specijalistom koi mi je reko da smatra da je rec o nekoj tezoj formi gastritisa, da pijem ranitidin/ranital 2 meseca uz laku hranu i da ce da se smiri. Vec 10 dana pijem ranital 2 puta dnevno, malo mi je bolje, bolovi su namanjeni ali simptomi su jos uvek tu. Krcanje u gornjem delu stomaka rano ujutro i nakon unosenja hrane. Povremeni bolovi u levi gornji del stomaka (znatno manji od pre ali su tu), cesto tupi bolovi u levi deo kicme kod levog bubrega, povremena naduvanost, podrigivanje po unosenje hrane. Jos uvek unosim laku hranu, ali ako je unesem u malo vece kolicine bol se poveca. Stolica i dalje redovna i normalna. Imam 35 godina a danas su mi doktori predlozili da uradim kolonoskopiju, jel sad odjednom i sami nisu sigurni i prvu dijagnozu dok mi drugi doktor reko da treba I dalje da nastavim sa lekarstva I da ce se stvari poboljsati. Sta bi ovo moglo da bude I sta da radim???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Pet Jan 05, 2018 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И сви проблеми су ти се појавили одједном, заједно?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Pet Jan 05, 2018 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2018 4:09 pm
Postovi: 4
prvi dan malo slabii bol u regije zeludca. Onda sutra dan bol preko celog stomaka u dolnjem delu i nadutost, da kroz iste noci se javi ovo krcanje i lokalizacija bola sa leve strane gore. Posle 7 dana lake hrane i 2 puta na dan ranital bolovi postali slabii, ali sve simtome i dalje imam (blaga naduvanost posle unosenje hrane, blago podrigivanje, probadanje sa leve strane koje prelazi u slabi tupi bol malo nadole prema pupka sa leve strane ili pozadi kod levog bubrega) Hvala unapred svaki savet prihvatam. Neznam dal da sacekam jos nedelju dana pa tek onda da zakazujem (nedaj boze) za kolonoskopiju? Stolica i dalje normalna i redovna (ujutro pre polaska na poslu praznjenje i zavisno od unos hrane jos jednom)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Sub Jan 06, 2018 8:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта ће ти колоноскопија?! Да се дебело црево надувава ваздух би изашао, знаш већ како. Танко црево не могу да виде а очигледно се оно надувава.

Мени то личи на озбиљан поремећај варења а можда и кандиду. Само је чудно да се тако одједном појавило са тако израженим симптомима.

Можда би најбоље да примениш овај рецепт http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2 јер не може да шкоди а прилично брзо даје резултате.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Uto Jan 09, 2018 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2018 4:09 pm
Postovi: 4
hvala aaaca na odgovoru.
danas sam odneo fecis na testiranje da vidim dali imam kandidu. Kroz dva dana rezultate pa cu opet da javim kako su. Inace jos uvek imam iste simtome samo namalila se naduvanost. Najvise me muce te bolovi sa leve strane gore. Prekjuce jaki, juce u opste tako da promenlivo. Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Uto Jan 09, 2018 11:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Џабе носиш столицу на анализу кандиде не само због тога што су лабораторије неквалитетне већ кандида можда постоји само у танком цреву. А можда имаш и неку блажу упалу танког црева. За све то може да ти помогне бели лук са онако описаном применом.

За гутање белога лука први пут сам прочитао на овом форуму и стварно је одлична ствар.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol sa leve strane stomaka
PostPoslato: Uto Jan 09, 2018 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2018 4:09 pm
Postovi: 4
hvala jos jednom. Stolicu sam vec odneo tako da to je to, a ovo sto se tice belog luka pocinjem od danas obavezno jel to svakako nece da mi skodi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: