Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta bi moglo da bude
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 11:48 pm
Postovi: 15
U poslednjih 10tak dana osjecam u zavrsnom djelu debelog creva neku nelagodu u smislu da nije konkretan bol nego jednostavno da je to psihicki nepodnosljiv nekako tup osjecaj,kada se skroz opustim osjetim kao da nesto igra ili hoce da izadje napolje pa mi to jos vise stvara nervozu.U zadnje vreme mnogo provodim sjedeci pa da li postoji mogucnost da su u pitanju unutrasnji hemoroidi ili nesto drugo.Stolica je ok nema krvi ili sluzi i nemam neke velike bolove kada vrsim nuzdu jedino kada dodje do tog zavrsnog djela osjetim lagano naprezanje.Isto tako osjecam kao da se tu gasovi zadrzavaju mozda je to malo glup zakljucak ali tako mi se cini.Moze se vidjeti da je taj dio nekako otekao i da je tvrd taj zavrsni dio pa me zanima da li je neko imao slicne simptome.Koristim Hadensa cepice ali nema efekta tako da ne znam u cemu je stvar.Taj osjecaj tvrdoce i nelagode je pojacan pred spavanje pa vec koju noc dugo ne mogu da zaspim do ranih jutarnjih casova.Hvala unapred na odgovorima i savjetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta bi moglo da bude
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 11:48 pm
Postovi: 15
Samo da dodam tj.da pitam da li mozda gasovi mogu da budu uzrocnik tome jer u zadnje vreme osjecam se neobicno kada dodje do ispustanja i osjetim kako se formira svaki ili je to samo nadrazaj creva...ili su u pitanju ti unutrasnji hemoroidi pa je sve vezano za to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta bi moglo da bude
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 9:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Moraces ipak da zakazes kod proktologa.Moguce je da su ipak unutrasnji hemoroidi koji ne moraju da krvare,ali oticu,pogotovo ako dugo sedis i jedes cvrscu hranu.
Probaj kad sedis da stavis nesto ispod,neki jastuk ili cebe.Gasovi pomeraju stolicu ka zavrsnom delu creva i ako imaju neku prepreku,otecene hemoroide,onda stolica ostaje tu,do prvog praznjenja i to ustvari pravi taj osecaj punoce u rektalnom delu.To sam sama mogla da zakljucim,a i meni je proktolog rekao da izgleda imam problem sa praznjenjem.Kod nas koji dugo lecimo povecanu Candidu u crevima,ona zna da pravi haos sa hemoroidima i gasovima.
Ipak,PROKTOLOG je jedini koji moze da ti kaze kako stvari stoje unutra.Anoskopom ce pogledati i reci sta je u pitanju.
Mozes i sam da prst namazes kantarionovim uljem i namazes iznutra (prethodno iseces nokte) i vidis da li osecas uvece stolicu iznutra ili nesto oteceno.Posle svake stolice se obavezno operi,jer to malo smiruje (koliko toliko) hemoroidalnu regiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta bi moglo da bude
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 7:38 pm
Postovi: 5
Lokacija: doboj
hisd je napisao:
Samo da dodam tj.da pitam da li mozda gasovi mogu da budu uzrocnik tome jer u zadnje vreme osjecam se neobicno kada dodje do ispustanja i osjetim kako se formira svaki ili je to samo nadrazaj creva...ili su u pitanju ti unutrasnji hemoroidi pa je sve vezano za to?


Na osnovu svega što ste iznijeli mislim da su u pitanju hemoroidi u akutnoj fazi i zbog toga Vam ne pomažu Hädensa čepići. Trebali bi par dana koristiti Delta Hädensa čepipće. Oni se daju kod akutnih upala unutrašnjih i spoljašnjih hemoroida, ragada, fisura kao i upala debelog crijeva. Neznam gdje živite ali Delta Hädensa čepiće možete kupiti u svim apotekama u BiH. Cijena je oko 3 EUR.
Pozdrav i svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta bi moglo da bude
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 11:48 pm
Postovi: 15
Hvala na brzim odgovorima,za sledece korake cu vidjeti kako se budem osjecao tj.od situacije a da sjedim dugo sjedim kao i da sam u poslednje vreme skroz fizicki neaktivan pa mislim da je to sve uticalo na takav razvoj dogadjaja.Za hemoroide sam pitao jer je bilo trenutaka da se pojave oni spoljasnji ali su se oni povlacili brzo nakon 2-3 dana a sa ovima nisam imao iskustva pa me je zanimalo.Cuo sam za te cepice da su dobri ali sam uzeo faktu na preporuku apotekara.Ako mi to ne pomogne porazgovaracu sa doktorom o problemu.Hvala jos jednom samo me je zanimalo da li hemoroidi mogu da izazivaju to sto sam naveo i da duze traju nego ovi spoljasnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta bi moglo da bude
PostPoslato: Uto Feb 21, 2012 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 12:52 pm
Postovi: 2
Dobar dan, zanima me da li olabavljenost debelog creva moze da se resi operacijom? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: