Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Anksioznost i depresija zbog nervoznih creva
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 12:44 pm
Postovi: 36
Dajte da podelimo iskustva sa depresijom vezanom za colon iritable ili nervoznim crevima.

Vidim da skoro u svakom drugom postu ljudi spominju da ova pojava nervoznih creva izaziva lose raspolozenje kao i da ih ometa u normalnom dnevnom funkcionisanju.

Ja sam jedna od njih. Imam 37 godina i sto problema. Stvarno bi volela da se probudim jedno jutro i da me nista ne boli i da sam super raspolozena.
odstranjena mi je zucna kesa pre 5 godina i od tad mi sve krece na gore.

pored hronicnog gastrotisa sad imam i neki bilijarni gastritis, hijatus herniju , colon iritable i kozna sta jos.

Zbog zucne kese ne smem pola stvari da jedem jer imam kiseline na pretek pa to onda izaziva gastritis pa onda i diareje i tako u krug i jos kad dodam stres i nervozu nastaje pravi haos.

Ali najgore su mi promene raspolozenja i depresije koje su sve gore. Prosto ne zelim da ustanem iz kreveta jer vec lezeci pocinje da me boli zeludac i pocinje kiselina. Procitala sam da ljudi koji imaju colon iritable cesto imaju depresije i cesto imaju utisak da boluju od najgorih bolesti sto je kod mene slucaj.

recite mi vasa iskustva molim vas .
mnogo je lakse kad znam da postoje ljudi sa slicnim problemima.

Ja cekam kolonoskopiju u utorak a gastroskopiju 1.4.2015.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija zbog nervoznih creva
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост, то је врзино коло. Обично због нервозе настане проблем са дебелим цревом. Онда лекари погрешно лече или се уопште не лечи, па се јави хронична упала црева. Онда настаје игранка без престанка.

Не знам да ли сам ти некада писао, па ћу ти споменути да скокнеш до мога сајта www .aca .rs и погледаш шта сам писао у Савети, Здравље па под Желудац....

Треба радикално да промениш свој стил живота и начин исхране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija zbog nervoznih creva
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 7:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Pametan predlog! Kako se psihicki nosite sa iritabilnim kolonom?
Ja vise nisam ona stara. Zivot mi je u haosu. Ne radim zbog toga. Deca me gledaju vec deset godina kako se prenemazem. Mladja se ni ne seca da sam nekad bila vedra raspolozena . Da sam ceo dan bila na nogama i da nikada nisam kukala. Pocetkom marta sa, imala duzi period haosa. Svi ukucani su vec bili zabrinuti. Usred spremanja rucka sam morala leci, nisam mogla stajati na nogama. Bolovi, wc...ludnica. Za 8. mart sam otkazala sve ,nisam primala goste. Posle...proslo..od cega...nemam pojma
Letovanje ne dolazi u obzir, putovanje i najkrace mi izaziva totalno kolaps. I ako sam dobro, vec unapred se pitam sta ako....
Sada sam dobro desetak dana,pazim sta jedem, radim puno u basti, druzim se. Ali ja nikad ne znam kad ce opet krenuti i dokle ce trajati. Katastrofa.
U kartonu imam dijagnozu ,ali mi dr. dosad dvaput dala infuziju Baralgina.Koji bas i nije pomogao na duze od 4 sata. Odlazim ponekad , kada mi je bas jako lose kod privatnog interniste. Ona napravi UZ , pogleda CRP,uvek je sve ok. Onda pokusava da me smiri, sve je dobro, idi uzivaj u zivotu, manje se druzi sa lekarima....Sta reci?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija zbog nervoznih creva
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробиотици, домаћи кефир... Мора и може да се излечи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija zbog nervoznih creva
PostPoslato: Sub Mar 28, 2015 7:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Koje lekove uzimate?
Jeste li bili kod neuropsihijatra?
Mukice, sta kazu snimanja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: