Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ŽUTE MRLJE U OČIMA
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 3:20 pm
Postovi: 17
U oba oka u unutrašnjim uglovima beonjače su mi se pre izvesnog vremena pojavile žute reljefaste mrlje. Ne smetaju mi, ali se plašim da neće same od sebe nestati, jer to traje već nekoliko meseci. Zna li neko šta je to ?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 8:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2008 12:51 pm
Postovi: 44
Lokacija: zrenjanin
Draga Tanja,mislim da trebas odmah kod ocnog lekara,jer sa tim se nije igrati.Posto si odavno ovo pisala,nadam se da si vec obavila preglede,pa ako hoces,javi se i napisi sta je u pitanju.Ja imam komplikacije od secera i zato ti savetujem da ides kod oftamologa na pregled.Pozdrav!!! :)

_________________
Bolujem od dijabetesa od 1995. god.Imam sve komplikacije od secera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 1:27 pm
Postovi: 19
Lokacija: kragujuevac
Tanja, i ja imam isto to,izgleda kao da imas zuticu, ali pokriveni deo beonjace je beo.Ja sam cak isla na test svih mogucih bolesti, i sve je uredu.Ako te grebe koristi oftamol kapi/vestacke suze,a moguce je da ako ides u solarijum, ili si cesto na suncu da ti je od toga. I ja trazim pomoc,ali izgleda da ne moze drukcije sem operacijom.Pozdrav :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:18 pm
Postovi: 20
Lokacija: beograd
andgel je napisao:
Tanja, i ja imam isto to,izgleda kao da imas zuticu, ali pokriveni deo beonjace je beo.Ja sam cak isla na test svih mogucih bolesti, i sve je uredu.Ako te grebe koristi oftamol kapi/vestacke suze,a moguce je da ako ides u solarijum, ili si cesto na suncu da ti je od toga. I ja trazim pomoc,ali izgleda da ne moze drukcije sem operacijom.Pozdrav :cry:


Navedene naslage su depoziti masti i zovu se pinqueculae. Povremeno se mogu upaliti i prosire se kapilari u toj zoni. Ne postoji korelacija sa masnocama u krvi ili UV zracenjem. Uklanjaju se hirurski iz estetskih razloga.
Oftalmol kapi nisu pozeljno resenje. Radi se o kortikostroidu koji duzom primenom stvara znatno vece ocne probleme-kataraktu i glaukom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 1:27 pm
Postovi: 19
Lokacija: kragujuevac
a koliko kosta operacija, ja koristim vestacke suze, i prija mi ocima, molim malko vise objasnjenja, iskompleksirale su me te pojave i jos sam primetila da kao taj zuckasti deo da je ostecen, i odvaja se od beonjace , nekako guzva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ŽUTE MRLJE U OČIMA
PostPoslato: Ned Jan 21, 2018 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 21, 2018 8:21 pm
Postovi: 2
Postovani, i ja imam to isto par godina unazad. Isla sam mesecima kod ocnog lekara na Vozdovcu u Krivolacku, prepisivali su mi po nekoliko preparata napamet, ne znajuci odgovor sta mi je. Menjala sam i doktorke tamo jer sam bila nezadovoljna, sve isto, ni jedna nista ne zna, samo nagadjanja i napamet razne kapi, masti, cak je bilo i tableta mislim, ne secam se vise sta jer sam sve bacila kad sam videla da dzaba idem, da ne znaju, a pri tom ni ne pokazuju nikakvu zainteresovanost da pronadju sta je. Zatim sam otisla u neku privatnu kliniku kod klinickog centra gde su mi na prvom pregledu rekli da je to nekakva "pingvekula", da se nista ne moze, eventualno operacija ali da se to u principu ne radi i da ne znaju nikoga ko je to operisao. Kazu da nema potrebe sebe izlagati operaciji ako ne smeta za zdravlje. Meni je to i dalje samo estetski probl. ali kada sam istrazila pise da se to uglavnom javlja od sunca ljudima koji zive u primorskim krajevima i provode mnogo vremena na suncu - sto ja definitivno nisam. Zatim sam slucajno dobila savet od oftalmologa koji radi negde u unutrasnjosti da proverim srce, jetru itd. Nista od toga nisam radila jer ne znam tacno sta sa srcem i jetrom a ovi lekari kod kojih sam bila nista ne preporucuju. Molim ako neko ima neki savet ili saznanje da pise.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ŽUTE MRLJE U OČIMA
PostPoslato: Uto Avg 28, 2018 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2018 5:28 pm
Postovi: 1
Pozz,
Posto sam nedavno radila lasersku korekciju, moja dr.je na jednom od pregleda primetila i ove mrlje na beonjacama. Rekla je da ne smetaju sve dok su na beonjaci i dok ne “udju” u zenicu, kada mogu da ozbilno naruse vid i onda se resava samo operacijom. Jedina terapija je koriscenje gel kapi Corneregel, koje poliraju povrsinu oka i eto, cine to, da bar malo zaustave rast ove zute mrlje na beonjaci a ujedno i vlaze oko. Bez obzira sto imaju malo konzervansa, mogu se bez problema duže kodistiti, tako kaze. I ja ih koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ŽUTE MRLJE U OČIMA
PostPoslato: Uto Avg 28, 2018 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 21, 2018 8:21 pm
Postovi: 2
Dragana, hvala na informaciji. Znaci.
Cudno je u prici da lekari u drzavnom domu zdravlja nemaju zainteresovanosti ni da postave dijagnozu ali dobro.
Sada evo nesto znamo i bez njih.

Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: