Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala roznjace, zamucen vid
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 11:15 am
Postovi: 20
Molim vas za pomoc i misljenje.
Pre 20 dana sam operisala cistu na konjuktivi, to je proslo savrseno.
medjutim, od skidanja zavoja zalim se na zamucen vid. 2 dana kasnije konstatovana je upala roznjace.
Od skidanja zavoja je terapija bila: ispiranje fizioloskim, 6x dnevno vestacke suze, kortikosteroidne kapi 3x, gentokulin 3x dnevno, tobrex mast uvece.
Treci dan uveden zovirax 2x dnevno.
Cetvrti dan pregledala me dr za roznjacu (na klinickom centru) ukinula sve osim vestackih suza i rekla da su ostecenja samo povrsinska i da mi je tako oko reagovalo na operaciju, eto nekad se to desi, mozda i na aparat kojim su mi drzali oko otvoreno za vreme operacije.
Sedmi dan otpust, bez dijagnoze, vid mutan.
Deseti dan u privatnom pregledu konstatuju tackastu prebojenost roznjace i na vestacke suze hylocomod dodaju cornere gel 3x dnevno.
Petnaesti dan mi dodaju oftalmol 1kap 2x dnevno, ujutro i uvece na 7 dana. i potvrde tackastu prebojenost - klinicki centar. Skinu i apsorbujuci konac koji me zuljao.
Danas evo 20 dan, ja i dalje vidim mutno.
Molim misljenje, najvise me brine mutan vid, i kakva je preporuka za dalje lecenje i koliko jos moze potrajati mutnoca vida?
hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala roznjace, zamucen vid
PostPoslato: Sre Mar 16, 2016 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 11:15 am
Postovi: 20
Cisto da ostane neki trag, kako se ovo zavrsilo, ima dve godine nakon operacije.
Mesec i nesto sam imala zamucen vid i popravio se od Oftalmolol kapi i Cornere gel-a. Dr je konstatovala da se ta tackasta prebojenost roznjace, ocito pojavila tako sto su mi na operaciji oko isprali hidrogenom (alergicna sam na jod) i doslo je do tackastog ostecenja roznjace. Do toga je doslo zato sto sam imala problem sa suvocom oka, za sta nisam ni znala.
Dr je u toku tog lecenja, nakon operacije, ustanovila da imam sindrom suvog oka na oba oka, a nakon operacije, na tom operisanom oku vise nisam imala suze ni tokom plakanja. Od tad je non stop terapija Vidisic gel ili hylocomod suze za oci. Vidisic se pokazao boljim, jer ga ne trebam koristiti tako cesto kao suze u obliku kapi.
Takodje, nakon operacije i lecenja roznjace, pala je dioptrija na tom oku, sto znaci da je cista ocito pritiskala neki nerv koji je pojacavao dioptriju ili stogod drugo, ali je svakako uticala na dioptriju.
Test na sindrom suhog oka, dao je i odgovor na ceste konjuktivitise kao i crvene oci, popucale kapilare...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: