Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi i pritisak u ocima?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:05 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima.

U poslednje vreme, nekoliko dana vec, imam problem sa bolovima u ocima. Dosta vremena provodim za kompjuterom u poslednje vreme citajuci na stotine strana dnevno, pa me i posle nekoliko minuta citanja zabole oci. Nisam previse obracao paznju na to, posto me zaboli samo dok citam, kad odem negde da nesto radim, ne boli me. Ali juce malo i danas skoro ceo dan me boli i kad nisam za kompjuterom. Kad pogledam u ogledalu, cini mi se da su neki kapilari pukli i da mi je oko malo, sto bi se reklo, krvavo. Osim tog bola u ocima i osecajem nekog pritiska, pocinje da me boli i glava, pogotovo u ceonom i slepoocnom delu, gde se nalazi i sam centar za vid. Cak me pocinje boleti i vilicna kost ispod usiju, pogotovo sad dok vam ovo pisem, glava i vilica me boli, ne puno, ali boli. Jutros me je isto bolela glava veoma, oci isto, ceo dan su mi pod nekim pritiskom, cak mi je i bila muka, posto sam se nesto posvadjao sa devojkom, pa sam mislio da je od toga, nervoza cista, desi se pa prodje, ali ovo i dalje boli.

Molim vas za pomoc, da mi kazete cega su to simptomi. Da li postoji mogucnost da je gluakom, mada cisto sumnjam u to, ali pitam za svaki slucaj? Ili je mozda zamor ociju od citanja za kompjuterom.
Hvala unapred. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi i pritisak u ocima?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 7:24 pm
Postovi: 3
Moras kod oftamologa da provjeri da li imas povisen ocni pritisak..ali nemora da znaci jer od pretjeranog naprezanja oci se umore i dolazi do pucanja kapilara i naticanja ociju...ali za svaki slucaj odes da ti to vidi jer taj pritisak moze biti opasan i da poslje imas uzasne glavobolje..i odmori oci par dana skloni se od kompa i tv-a..
ja imam devijaciju desnog oka i znam kako je uzasno kada oci bole .. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi i pritisak u ocima?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:05 pm
Postovi: 9
Da li mozda postoje neki prirodni lekovi za to? Posto ne volim da posecujem bas doktore, nisam neki obozavatelj, a i zdrav sam, da se pohvalim, skoro se nikad ne razbolim, jedino zimi dobijem neku prehladu koja prodje za 2-3 dana i malo problema sa stomakom. Ne vidjam doce bas, bio sam poslednji put pre 4 meseca za stomak, a pre toga bio jos 2009 :D
Cuo sam da spanac moze da pomogne, kao i povrce slicno njemu i hrana sa omega 3 masnim kiselinama. Da li ima jos nesto, posto tako cu brze i lakse resiti problem, tako sam ubedjen, posto smtram da sve bolesti i nevolje coveka i fizicke i psihicke dolaze od nezdrave hrane i da zdrava hrana moze da resi probleme, pa i ovaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi i pritisak u ocima?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 7:24 pm
Postovi: 3
Ista sam ti ali ako je pritisak moras i imaju odredjene tablete za to i kapi...kazem ti da se nebi zakomplikovalo da posjetis na brzinu nema tu sta puno da te cacka...ali ipak probaj da odmoris oci pa vidi sta ce da se desi...hahha jedi mrkvicu :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: