Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sveze operisana katarakta problem
PostPoslato: Pet Mar 30, 2012 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 9:11 pm
Postovi: 17
Pozdrav svima. Juce sam izasao iz bolnice u utorak su mi radili operaciju katarakte sa kojom ni malo misam zadovoljan.

Kataraktu sam dobio od lekova ( imam kronovu bolest i pijem kortikosteroide koji izazivaju kataraktu), imam je neke 2 godine. Nisam imao problema sa smanjenjem vidaali sam imao poprilicno problema sa zaslepljenjem od strane svetla. Uvece kad vozim kola jako mi je tesko ili kad upece sunce preko dana imao sam dosta problea ako nisam imao naocare za sunce.
Sve u svemu vid dobar, problem zasepljenje. Otisao sam u kliniku za ocne boesti u pasterovoj ulici po preporuci kod kako svi kazu jako dobrog doktora ( da ne navodim njegovo prezime ovde). Oeracija mi je 2 puta odlagana. Prvi put im je nestalo sociva, a drugi put moj hematolog nije bio tu pa sam zbog toga morao da odlozim ponovo ( hematolog je bio neophodan jer imam hemofiliju ). Tako da je bilo treca sreca.
Primili me sutradan odmah operisali, drugi dan kad su mi skinuli povez sa oka ja sam se toliko razocarao. Na daljinu mi je sve bilo mutno video sam samo blizi, ali sam kasnije video da i to blizu jeje tako savrseno, od oka pa do 20cm udaljenja sve mi je mutno. tek dalje vidim do negde 1m i preko toga mi je opet sve mutno. Uradili mi diptriju i sad na tom oku imam dioptriju imedju -1,5 i 2. Pred operativnu dioptriju uopste nisu radili ( jesu pre 1,5 dodine kada mi je bila zakazana prva operacija). Rekli su sta se sekiras vidis na blizu a za daljinu ces nositi naocare ili sociva. Jos je doktor napomenuo ako nisam zadovoljan da postoji jos jedna operacija sa kojom moguda mi neutralisu i taj minus. Ja sam toliko razocaran da ne mogu da vam opisem. Da li mora da bude tako da na blizu ili na daljinu vidis a suprotno da ne vidis ???

MOLIM VAS ZA NEKI KOMENTAR!!!!

Da zaboravio sam da napomenem da imam 29 godina :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sveze operisana katarakta problem
PostPoslato: Pet Mar 30, 2012 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 9:11 pm
Postovi: 17
Zelim da dodam jos nesto sto pise na otpusnoj listi:

Status pri prijemu: ( s tim da ovo sto pise nije pri prijemu nego je to od pre godinu i po dana)
VOD: 0.9-1.0sc
VOS: 0.9-1.0sc
TOD: 17mmHg
TOS: 16mmHg

Status pri otpustu:
VOD: 0.1sa-1.50Dsph=1.0
VOS: 0.9-1.0sc
TOD: 14mmHg
TOS: 16mmHg

Voleo bih ako neko zna sta sve ovo znaci da mi malo pojasni.

Hvala!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sveze operisana katarakta problem
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Operacija je uspela,jer postizete sto procentnu ostrinu vida uz malu korekciju.Tako se to posmatra u oftalmologiji.Jedino mislim da niste morali da zurite sa operacijom.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: