Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lasersko skidanje dioptrije na WMA? Pomoc
PostPoslato: Ned Jul 13, 2014 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Premisljam se da li da skinem dioptriju laserom ili ne. Taman oducim pa onda procitam nesto na netu i odvrati me od operacije. Imam dioptriju -2 na oba oka i dosadile su mi naocare koje nosim vec 15 godina. Imam 32 godine i mislim da mi je poslednja prilika za korekciju vida sada. Kasnije je pitanje da li cu biti raspolozen za to a smatram da sam u najboljim godinama za operaciju jer mi je dioptija stabilna vec godinama.
Gledao sam cene po internetu za razne privatne klinike i krecu se od 500-650 evra po oku + troskovi pregleda. Za VMA sam cuo da je nesto jeftinije iako ne znam cenu za civilna lica. Ako neko zna neka mi napise. Nekako mi ta ustanova uliva najvise poverenja sto se tice svih hirurskih intervencija. Ako neko zna da me uputi kako ja mogu da dobijem uput za VMA i operaciju. Imam mnogo pitanja a ne bih hteo da budem naporan pa cu pitati ono sto me najvise zanima.

1. Procedura oko dobijanja uputa za operaciju. Da li mogu da odem u KC u Nisu i od lekara dobijem uput za VMA kao civilno lice u Bg i tamo skinem dioptriju? Pitam jer sam nacuo da je to jako tesko jer je u pitanju korektivna a ne urgentna operacija i retko od doktora daje takav uput.
2. Koliko bi kostala operacija na VMA?
3. Da li je moguc potpuni gubitak vida zbog te operacije? (daleko bilo)
Za sada toliko. Ako mi neko odgovori i na ova pitanja bicu zadovoljan.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko skidanje dioptrije na WMA? Pomoc
PostPoslato: Ned Jul 13, 2014 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Koliko znam, oftalmolozi koji nemaju interes ne preporučuju da se dira tak sitna dioptrija.
Probajte da kombinujete sa sočivima, konfornije je dosta u nekim situacijama.

A uput vam ne treba jer nema šanse da će to ići preko osiguranja regularno, tako da plaćate u svakom slučaju.

Inače, koliko znam, najbolja očna klinika u zemlji je Miloš, pa bih svakako savetovao tamo pregled čisto da čujete još jedno mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko skidanje dioptrije na WMA? Pomoc
PostPoslato: Pon Jul 14, 2014 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Nisam razumeo najbolje "ako nije u interesu lekara"? Dioptrija jeste mala kada pomislio sa kakvim dioptrijama idu na operaciju. Ali moja dioptrija je takva da ja moram non stop da nosim naočare jer ne mogu da prepoznam nikoga prekoputa ulice. Sočiva se grozim. Ne mogu ja to da nosim. Nisam ni misluo na osiguranje, ja sam planirao da platim operaciju a vma sam odabrao jer je i jeftinije a i imam poverenja u njihove stručnjake. Mogao bi još neko da se uključi u razgovor zanima me još nečije mišljenje.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko skidanje dioptrije na WMA? Pomoc
PostPoslato: Pon Jul 14, 2014 11:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Interes u smislu da plaćate intervenciju.

Al nisu svi takvi, zato kažem raspitajte se na više strana.


Samo da napomenem da to ni među oftalmolozima nije popularno, oni čak i sočiva izbegavaju već u ogromnoj većini nose naočare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko skidanje dioptrije na WMA? Pomoc
PostPoslato: Uto Jul 15, 2014 1:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Znam to sto se tice oftamologa. Moj brat je defektolog i rekao mi je da sam lud ako odem na operaciju. Svi oftamolozi koje sam pitao su protiv laserske hirurgije. Naravno osim onih koji rade te zahvate. Ne znam zasto je tako, valjda jer je to jos uvek u fazi kada se ne zna sta ce se desiti sa vidom na duge staze.
Sto vise citam forume sve sam nesigurniji u taj zahvat. Valjda jer svi pricaju svoju pricu a jedni su prezadovoljni a drugi su delimicno zadovoljni. Citam da postoje neki nusefekti tipa da se kada padne mrak desavaju neki tzv. "halo" efekti odnosno slabiji vid nocu ili razlivanje boja kada se gleda sijalica u mraku ili ulicno osvetljenje. Citao sam i da je nekim vozacima otezano upravljanje vozilom nocu. Zbog takvih stvari sam se malo uplasio moram da priznam.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: