Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajni problemi blepharitis, konjugtivitis?
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 5:13 pm
Postovi: 2
Lokacija: Negotin, Srbija
Vec otprilike 6 meseci imam probleme svetloscu, vetrom, hladnim vazduhom. Osecam peckanje i zuljanje u ocima koji se javljaju pri predhodno navedenim uslovima, takodje u poslednje vreme ne mogu dugo da citam neki tekst zbog navedenih simptoma. Pri duzem citanju kao i radu na racunaru vidljivost mi se ne pogorsava vec me samo oci zuljaju i peckaju sto moze u velikoj meri da onemoguci dugotrajniju koncentraciju. Problemi se inteziviraju prilikom rada na racunaru. To me u velikoj meri cini neraspolozenim i nervoznim. Ponekad me oci zuljaju bez bilo kakvog razloga koji bi se ogledao u citanju i racunaru.
Treba da spremam prijemni ispit za fax a prethodno navedeni problemi u velikoj meri osujecuju u toj nameri. Isao sam kod drzavnog i privatnog lekara u nekoliko navrata i pritom sam koristio razne kapi i masti ali one su imale kratkotrajne efekte. Na pregledu nisu konstatovani problemi sa vidom. Na pocetku celog ovog problema "krmelji" su se pojavljivali duz cele trepavice i izuzetno ih je tesko bilo skinuti i obicno su se zadrzavali tu tokom dana. U jednom trenutku mi je kapak bio malo otekao ali to je bilo kratko. Posebno mi je tesko uvece u osvetljenim prostorijama. "Krmelji" mi se vec duze vreme ne pojavljuju nema nikakvih znakova na oku ali se zadrzala osetljivost ka svetlu i hladnoci i problemi prilikom dugotrajne koncentracije na citanje i slicno.
Sve informacije koje imate u vezi mog slucaja kao i samih bolesti (blepharitis, konjugtivitis) su dobrodosle. Sve sto bi moglo da mi pomogne zeljno iscekujem...
Unapred hvala!!!

_________________
AsAsAs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Nedelju dana nemojte koristiti nikakvu terapiju,zatim uradite biogram i antibiogram brisa konjuktive oba oka.Tako ce se saznati koji lek deluje na infekciju koju imate.Javite se po zavrsetku analize brisa.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 7:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 5:13 pm
Postovi: 2
Lokacija: Negotin, Srbija
Pre sam radio bris oba oka i nikakve bakterije nisu nadjene

_________________
AsAsAs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Nemojte se umivati tog jutra kada dajete bris konjuktive za nalaz,i takodje zahtevajte da se stapicem malo zagrebe i po ivici kapaka gde rastu trepavice.Javite se po zavrsetku analize,pa cemo diskutovati o buducem lecenju.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: