Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO!!!! NEPODNOŠLJIVI BOLOVI!!!
PostPoslato: Pet Nov 21, 2014 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 9:30 am
Postovi: 2
Poštovani,
imam 38 godina i evo ceć treću nedelju bolove u desnom delu rebarnog luka. Bol je počeo u jednoj tački i krenuo da se širi, pri čemu je konstantno prisutan i nekako se šeta. Opisala bih ga kao mišićno–koštanu bol koja se širi i prema leđima i kičmi, kao da me bole rebra i između njih, imam osećaj da će mišići pući da se nekako rastežu pogotovo kad pokušam da se savijem ili skroz ispravim, ili da ih nešto gura i bode. Ne povraćam, nemam temperaturu, nemam gasove, niti neke druge bolove u stomaku npr. bolove slične kao kad vas boli želudac, malo kašljucam. Nisam se udarila, izvukla, istegla, ne da se sećam. Imam dva mala deteta i često ih podizem i nosim. Mažem razn kreme i pijem razne lekove protiv bolova ali ništa ne pomaže. BOLI :cry: :cry: :cry: ii!!!!
Već dva puta odlazim u DZ zbog nepodnošljivih bolova. Na pregledu je doktorka uradila palpatorni pregled, prokomentarisala da je mozda žuč, pluća ili da su u pitanju priraslice pošto sam krajem septembra bila jako bolesna i pila eritromicin. Rekla mi je da prvo odradim UZ abdomena pošto je to manje agresivna metoda a da onda, ako nije žuč, uradimo rendgen pluća i da na bolno mesto mažem Nimulid krem.
Kako ništa ne funkcioniše u našem zdravstvu a hitni slučajevi su očigledno samo oni koji zakolutaju očima, UZ mi je zakazan za 20.12. a za 15.12. i labaratorija.
Moji bolovi su nepodnošljivi i ne prolaze, konstantno su prisutni i mislim da sa ovakvim bolovima ne mogu da izdržim do kraja decembra i da sam prinuđena da ruku zavučem u džep i platim privatnicima. Zamolila bih za savet odakle da krenem sa analizama? Uradila bih privatno analizu krvi i urina ali neznam šta je tačno potrebno, koje analize da tražim u privatnoj laboratoriji da mi urade? Dr je spominjala KKS, SE, biohemiju, gvožđe, urin i jos neke pretrage koje nisam zapamtila. Nakon tih analiza uradila bih privatno i UZ abdomena i sve što je potrebno ne bi li neko što pre utvrdio uzrok mojih bolova.
I još bih Vas pitala da li ti bolovi mogu imati veze sa kičmom posto je moja kriva u S?
MOLIM DA MI STO PRE NEKO DA ODGOVOR i zahvaljujem se unapred
Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!!! NEPODNOŠLJIVI BOLOVI!!!
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 2:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Рекао бих да имаш укљештење на неком од спојева ребара и кичме. То уме веома гадно да боли. Ја једном нисам могао да дишем када ме укљештило.

Треба да нађеш доброг физиотерапеута или некога ко се добро разуме у то о чему сам писао. То се веома лако намешта али бол неће тако брзо проћи. Што укљештење дуже траје то треба више времена да се организам опорави. Ако се укљештење не реши, може чак да се појави грба на леђима која се јави као последица сталног грча у мишићу.

Мени помаже Истеки али он делује на дуже стазе. Пошто ми се та укљештена повремено али редовно дешавају (стално седим) већ сам научио како сам себи то да наместим, али је неизводљиво за објашњавање писањем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: