Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Sub Jun 12, 2010 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 12, 2010 9:57 pm
Postovi: 22
Ovo mi se desilo u par navrata, poslednji put je bilo mislim najgore.
Bio sam u liftu (govorim za polsednji put kada se to dogodilo) i to se desilo u momentu kada je lift krenuo da se penje na gore. Mozda je to samo slucajnost mozda neam nikakve veze sa tim liftom nemam pojma vise.
Osecaj je kao da mi neko izmice tle od nogama kao da tonem i nekakva toplota ktroz telo neka nelagodnost opsta, puls neposlerno posle toga normalan 60-70 i rpitisak sve deluje ok.
medjutim nakon nekog vremena pocinje srce ubrzanije da radi osecaj nervoze ne mogu da sedim moram da setam oznojim se, imam utisak da kao sednem da necu mocu ustati, tj strah me da sedim ili da lezim.
Ovo se meni desavalo vec samo sto mi se ecimo desi jednom pa mi se ne desava mesecima.
Nekada je taj osecaj nelagodnosti kao da cu da se onesvestim isti kao gore opisani samo bez vrtoglavice tj stabilan sam mogu da ustanem ako sedim sto obicno i uradim od panke i krenem da setam ne mogu da budem na jednom mestu.
Ta situacija u liftu je slicna onoj koju sam imao jednom u tranvaju kao da je presinkopa ili nesto sl. Opsta nelagodnost tranvaj se truckao i ja sam se osecao tako.
To jako kratko traje mozda sec-dve, auznemirenost dolazi nakon toga pritisak i dalje normalan malo poraste 130/85 recimom ali puls oko 90.
U tim situacijama ja se osecam kao da letim svestan sam svega nistra me ne boli ali sam prestravljen kaao da ce me nesto udariti i to ocekujem svaki sec, a intenzitet straha se povecava.
Radiosam analize krvi sve je bilo ok. Bavim se sportom rekreativno aktivan sam veoma imam dosta kondicije ne umaram se i sl.da ironija bude veca RAdim i gimnastiku i kada se tamo prevrcem nemam takvih problema uopste mi nije vazno da li stojim na glavacke na rukama recimo ili stojim na nogama.
Prelezao sam koksaki virus lecio se vitaminsklom terapijom i od tada imam fobije od bilo kakve biolesti prposto kada mi nesto fali ja uvek mislim na najgore.

Umislio sigurno nsam jer vidim da se nesto desava
Sto se srca tice radio sam i eho i tamo je ustanovlejno fdami jescrceucecano tj hipertrofija ia to se vifd i na EKG-u. Da stav r bude zamsenija ovakve probleme nikada nisam imao u tku fizickog napora. Umorim se i sve to alo se osecam jako dobro. Te vrtoglavice se desavaju i po nekada ka da sedim kao da potonem, Ali to kratko jako traje i ne miogu da ustanovim zaista kako se ja osecam .



Meni je ideja bila da uraduim CT glave eho i dopler vrata i analize krvi detaljne,
Cutao sam razne teme o mozdanom udaru i sl i to me prestravljuje
Imam 34 godine ne pusim ne pijem bavim se sportom rekreativno. Nisam gojazna osoba. Imam normalnu tezinu za moju visinu 84kg a visina 187cm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Ned Jun 13, 2010 12:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Panicni poremecaj?

Pogledajte malo po internetu o tome.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Pon Jun 14, 2010 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 12, 2010 9:57 pm
Postovi: 22
dr ivica je napisao:
Panicni poremecaj?

Pogledajte malo po internetu o tome.


Bio sam danas kod lekara i uputio me je neurologu.
Pregledao me je lekar opste prakse, poslusao srce pluca izmerio pritisak odradio osnovni neuroloski pregled.
I da uput za neurloga dijagnoza R42.
Nestigoh da pitam posto sm se zapricali.
sta je R42?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Pon Jun 14, 2010 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
R42 - Vrtoglavica, omaglica
(izvor http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=172)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 12, 2010 9:57 pm
Postovi: 22
Dobih danas rezultate KKS sutra idem lekaru, ali rekoh prethodno da pitam ovde sta je sta.

Sedimentacija eretrocita-5(mm/h)
Eretrociti (RBC)-5(10/l)
Hemoglobin (HGB)-154(g/l)
Leukociti (WBC)-5.5(10/1)
Trombociti (PLT)-269(10/1)
Gvozdje 36.9(mmol/l)
Sve je po referentni vrednostima dobro osim ovog Gvozdaja, ja mislim da sam ja doprnoe ovom rezultatu od uzimanja vitamnina.
Jer prethodni dan sam popio dve sumece tablete sa gvozdjem ujutro i uvece. One sadrze 14mg Fe.
Inace od kako sam prelzao koksaki pio sam Oligogal sa selenom Beviplex. nekada bi napravio te prekide.
Da li koncentracija 36.9 stetana tj opasna i sta dalje, da radim kako bi to smanjio.
U poslednjih dvenedelje nisam bio fizicki aktivan sto se retko desava jer sam bio na putu, da lin da pojacam fiziku aktivnost je r se tako mogu osloboditi viska koji sam verovatno sam napravi0 uzimanjem vitamina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Sub Okt 16, 2010 9:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
kako su ti utvrdili koksaki----
jesi imao te iste tegobe ili sta?
ja imam nesvestice povremeno a malaksalost u zadnjih par meseci.
Snimao pluca i sve ok-pijem za smirenje i kazu da je na nervnoj bazi-uistinu jako se lako iznerviram al kad pijem onda sam kao udepresiji i imam problema sa koncentracijom---mozda bi trebalo da promenim lek-sad pijem bromazepam--i doktorka je razmisljala da promenim al ipak nije-anti depresiv pijem sada ujutru---malo mi se javlja mucnima (inace pijem terapiju za kolitis ve 1,5 mesec) 5-ASA i rudakol
najveci mi je problem i strah zbog bolova u rebrima ili ispod i gasova koji se skupljaju ispo-pa kad podrignem malo mi lakse---i opet kazu na nervnoj bazi---JEL TO MOGUCEEE?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iznenadna nesvestica i zmarci-nelagodnost strah
PostPoslato: Ned Okt 24, 2010 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
jel moguce ili upucuje na nesto drugo-ima li neko savet


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: