Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mikrocelularni karcinom bronhija - pitanje
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima.

Mojoj majci je pre nekih mesec dana otkriven mikrocelularni karcinom bronhija. Zbog toga sam otvorila i novu temu, jer znam da karcinom bronhija i pluca nije isto. Kako su lekari zakljucili na osnovu otpusne liste, metastaza za sada nema. Prepisana joj je poloihemioterapija, 6 meseci, 3 puta nedeljno u jednom mesecu, koliko znam, jaca varijanta (znam da je kombinacija platina plus jos nesto), prvi mesec je za sada dobro podnela. Nakon prve hemioterapije broj leukocita je 2.9 (parametri su od 4-10) ali culi smo da je to normalno. Pre hemioterapije i pre nego sto je otisla u bolnicu na ispitivanja, svakodnevno je imala veliki otok na licu, sto je ustanovljeno da je posledica toga sto je karcinom pritisnuo venu cavu u plucima. Nakon vec prve runde hemioterapije otok je nestao, sto znaci da je vena cava na neki nacin ,,oslobodjena". Receno nam je da ta vrsta raka dobro reaguje na hemioterapiju, tacnije, da se pod njenim uticajem smanjuje tj. topi, tako da me interesuje da li to sto vise nema otok na licu znaci da hemioterapija deluje na tumor, odnosno da ga vec smanjuje? S obzirom da je u bolnici gde je lezala mesec dana neprestano koristila kiseonik, i posto je pre pocetka hemioterapije, vrativsi se kuci malo teze disala, u medjuvremenu smo nabavili i bocu sa kiseonikom za kucnu upotrebu, ali ona skoro da vise i ne oseca potrebu za tim (koristi je svega pola sata dnevno). Nakon prve runde hemioterapije, lekar joj je prepisao infuziju kroz koju je 5 dana dobijala aminofilin i kortikosteroide.

Kakve su prognoze vezane za ovu vrstu raka, s obzirom na to da znam da je on veoma agresivan tj. ,,najmaligniji" od svih, ali mojoj majci su radili razna ispitivanja pa je ispalo da za sada nema metastaza?

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2007 10:33 am
Postovi: 2
Sva moja saznanja o ovome tipu kancera poticu sa interneta. Veoma je agresiva, napada okolne organe, statistika je mracna. Najvaznije da se na vreme otkrijei pristupi lecenju. Jedina stvar koja navodno moze ubiti ovaj kancer je hemo terapija,ali je problem sa kolicinom hemotrapije koju organizam moze da podnese. Po americkim statistikama najvrci procenat prezivljavanja imali su pacijenti kod kojih je hemo terapija nastavljana i posle transplatacije kostane srzi( koja ja prethodno unistena dotadasnjom terapijom) Nakon hemo terapija ide zracenje i kod nas je tu kraj. Medjutim u svetu se ovaj tip kancera i operise.
U Evropi najjaci su italijani po tom pitanju. Postoji PUCCI-jeva fondacija oju je ustanivo neki nobelovac koji je dobio nobelovu nagradu za medicinu bas za uspeh na otkrivanju mehanizma kancera. Preko te fondacije(svi njihovi saveti su besplatni) dosao sam do pomocne terapije(koja ne iskljucuje hemo terapiju) koja aktivira imuno sitem pacijenta. Glavna stvar u toj terapiji je ruski lek GLUTOKSIM i velika kolicina antioksidanata. Uz ovu pomocnu terapiju moguce je primiti i vise od 6 hemo terapija i organizam ih dosta dobro podnosi.
Na ovaj naci je moguce pobediti mikrocelijski tip kancera pluca.
Puno srece jer ponekad je potrebno samo malo da se ostvari neostvarivo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: