Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rak pluća
PostPoslato: Pet Apr 14, 2006 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 3:46 pm
Postovi: 1
POSTOVANI
MOJ OTAC BOLUJE OD MALIGNOG TUMORA (TRECA KLINICKA GRUPA CELIJA). POCEO JE SA HEMOTERAPIJOM ALI SE OSECA JOS GORE. KAKVA SU VASA ISKUSTVA SA BILJNIM PREPARATIMA (GLJIVE, ALGE, I SL.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 14, 2006 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Mozda ti nesto odavde malo pomogne u nalazenju resenja...


http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4996


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
I MOM OCU JE OTKRIVEN PRE 2 DANA ,ALI NE ZNAM JOS KOJI OBLIK,I SVE TO ,U UTORAK SE RADI BRONHOSKOPIJA.SKENER... A DA LI NEKO ZNA DA MI KAZE DA LI JE CUO ZA DOKTORA MANDARICA IZ BEOGRADA KOJI RADI OPERACIJE RAKA PLUCA ,KAZU DA JE NAJBOLJI ALI DA MORA DA SE PLATI ,IMA LI NEKO NEKO ISKUSTVO?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dr mandarić
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ja znam za dr Mandarića i isto sam cula da trazi pare,da nije covek....ali ne znam da li je stvarno tako,znam jedino da svi kazu da je najbolji.Moj tata isto ima rak na plucima(skvamocelularni,stadijum G-3),bio je na konzilijumu i odredili su mu zracenje...tek treba da krene.Inace,dr Mandaric je mom tati radio biopsiju....tad nije trazio nikakve pare ali ne znam kakva je stvar sa operacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: skvamocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Da li neko moze da mi kaze nesto vise o skvamocelularnom karcinomu na plucima,stadijum G-3.Metastazirao je na kičmene prsljenove,TH-1 i TH-2......Kakve su sanse,alternativa....da li je neko imao slicno iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Skavamocelularni ili epidermoidni ili planocelularni karcinom bronha pripada grupi nemikrocelularnih karcinoma koja čini 80% svih karcinoma pluća. Može se operisati(za razliku od mikrocelularnog!!!-p.s.mada poštovani prof. Mandarić ima i takvih hirurških iskustava!?!) ALI ako se radi o stadijumu I ili II, eventualno IIIa. Kod tvog oca Sofijce, nažalost, radi se o proširenoj malignoj bolesti(metastaze u torakalnim pršljenovima) tako da je preotali modalitet lečenja hemioterapija (citostatici, 4-6 ciklusa) i palijativna zračna terapija pršljenova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Za sada su mu odredili zračnu terapiju,tek treba da počne.Jedan hirurg je rekao da ako se tumor smanji posle zracne terapije onda mozda moze da se uradi neki hirurski zahvat...sta to znaci?i jos nesto me interesuje-u kojim slucajevima se primenjuje zracenje a u kojim hemoterapija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Za sada su mu odredili zračnu terapiju,tek treba da počne.Jedan hirurg je rekao da ako se tumor smanji posle zracne terapije onda mozda moze da se uradi neki hirurski zahvat...sta to znaci?i jos nesto me interesuje-u kojim slucajevima se primenjuje zracenje a u kojim hemoterapija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Kod ove vrste karcinoma po pravilu prvo ide zračna th jer na nju dobro reaguje, a zatim hemioterapija. Međutim, u ovom slučaju pravo se ide sa PALIJATIVNOM zračnom terapijom( znači- ciljano zračenje metastatski izmenjenih pršljenova što će mu smanjiti bolove ,ako ih ima i ta metatstatska mesta će "sterilisati".Znači,ne zrače se pluća i sam tumor nego metastze. Posle toga će najverovatnije primati hemioterapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ima veoma jake bolove,nadam se da ce se od zracenja smanjiti...Ne znam da li ti mozes da mi odgovoris,ali po tvojoj proceni koliko mu je jos ostalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Teoretski gledano- mogu . Ali, izvini, to retko radim i rodbini svojih pacijenata( kažem- nisam ja baba Vanga da gledam u bob).
P:S: Ne mogu samo na osnovu ovo malo podataka- treba da vidim kompletnu dokumentaciju i samog pacijenta...Narednih meseci budi uz svog oca što više, to je sve (ali MNOGO- zapamti to) što možeš da učiniš za njega.Ostalo će medicina- koliko može i koliko za sada zna...POzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2006 12:56 am
Postovi: 5
Lokacija: Kicevo, Makedonija
soficija
Moj cale ima metastaze na plucima i na prslenu L4 sa spoljasne strane (primarni tumur 4 stadiuma je bio u bubregu koji su urolozi odstranili). Bio je dva puta od po sest dana na zracenju prsljena L4 i svakih 21 dan prima bondronat od 6mg, koji, kako sto kaze doktorka, je najbolji za metastaze u kostima, a za metastaze na plucima prima svaki drugi dan injekciju roferon (interferon). Kod nas u makedoniju ove lekove su na pozitivnu listu.
Uz medicinske terapije pije i aloe vera i cajeve za koje sam cuo da pomazu.
Jedan prof.doktor (bivsi direktor klinickom centru u skoplju) mi je rekao da ce ziveti jos mesec ili dva, vec su prosli 5 meseca i bar malo je bolje nego sto je bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
da li neko zna kada je uradjen ultrazvuk abdomena ,i pie otprilike da se metastaze nalaze na nadbubreznom podrucju velicine 25mm i oko vene cave i aorte nadbubrega grupe iste velicine,radilo se o raku pluca ali izgleda da je operacija nemoguca zbog vene cave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Udaljene metastaze ( u ovom slučaju na nadbubregu) se svrstavaju karcinom bronha u proširenu bolest koja se ne operiše. Hemioterapija ( i zračna palijativna terapija) su modaliteti lečenja.Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: