Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Adenocarcinoma
PostPoslato: Sub Maj 05, 2012 8:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 11:22 am
Postovi: 4
Postovanje
Molim za savet i da mi kazete da li postoji nada da ce biti bolje.Moj svekar ima tri dijagnoze:
Adenocarcinoma bronchi 1.dex. T4n2M1b
Meta cerebri multiplices
Meta gl suprarenalis 1.dex
Shvatam da je to uznapredovali rak pluca.Jako smo zabrinuti za njega.On je vec dva i po meseca u postelji.Ima dana kad nema jake bolove i svestan moze sa nama lepo da prica,ali nazalost ima i dana kada trpi jake bolove i prica neke stvari koje nemaju veze sa stvarnoscu.On ima terapiju u kojoj su ukljuceni lekovi kao sto su tbl.Phenobarbiton,Enalapril,Novasc Bromazepam,ranisan, Paracetamol,Jurnista...Nisam na pisala vrednosti tableta predpostavljam da se to vec zna.Novo je to da su mu sad odredili zracenje glave sa tim da prvo mora da ide na pregled da se ustanovi da li moze da je primi.Mene sve to zabrinjava kao i celu porodicu.Molim ako neko zna vise ovoj bolesti da mi se javi bar savet kako da mu bude bolje.da li postoji nada?
Inace dajemo mu vec mesec dana da pije sok od aronije,izgleda mu to prija.Da li postoji jos nesto iz prirode sto moze da pomogne u ovom slucaju?Cula sam za Brojsovu dijetu ali mi je to rizicno da pokusa.
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Adenocarcinoma
PostPoslato: Pon Maj 07, 2012 10:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Nemam bas iskustva direktno sa ovom vrstom karcinoma, imam sa mikrocelularnim karcinomom pluca, ishod je bio los....
Kao sto i sami znate rec je o vrlo uznapredovalom raku pluca i bojim se da prognoze nisu ruzicaste ali ne treba gubiti nadu. Vasem svekru su preporucili zracenje glave zbog metastaza na mozgu, a one daju pozitivan odgovor na zracenje i mogu se sasvim povuci sto ce njemu svakako olaksati simptome koje sada ima.. To sto ponekad prica nepovezano je bas posledica meta promena na mozgu. Sto se bolova tice, vidite sa lekarom da ukljuci flastere, jer mu jurnista bas i ne pomaze, a zaista je nehumano da covek trpi bolove.
Od alternative probajte sto vise. Ne postoji nesto odredjeno, ali eto sve vise se pominje ta sibirska aronija, mada ona vise sluzi za ocuvanje imuniteta.
Javite kako napreduje svekar i da li ima poboljsanja. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Adenocarcinoma
PostPoslato: Čet Dec 08, 2022 7:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2022 7:17 am
Postovi: 2
These cells produce mucus, digestive juices, and other fluids. Tumors can form when glandular cells begin to change or grow uncontrollably. Some tumors in glandular cells are not malignant. dinosaur game


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: