Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tumacenje histoloske i klinicke dijagnoce-molim za pomoc;-)
PostPoslato: Pet Mar 13, 2015 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2015 1:19 pm
Postovi: 3
Dobar dan,molim vas za pomoc ako neko moze da mi malo bolje pojasni moje rezultate...Ja sam Natasa i imam 32 godine.sredinom januara sam napipala kvrzicu na dojci i vec 13.februara sam operisana.izvadili su tumor iz dojke i ex tempore je receno da je tumor 18mm maligni a da su zlezde benigne.Juce sam imala konzilijum i treceg aprila pocinjem sa hemijoterapijom 4 ciklusa i u toku treceg i sa zracenjem.rekli su mi da je sve izvadjeno da mi je tumor jako agresivan,da sam se javila na vreme i da preventivno radimo terapiju.E sad,mene zanima ako neko moze da mi malo pojasni sta ovde pise:-)

KLINICKA DIJAGNOZA:
Ca mammae dex. (BI RADS DD4a)
OP:13.02.15 Resectio partialis gl.mammae I.dex. cum sampling lgl axillae I.dex. Drainage Noll.

HISTOLOSKA DIJAGNOZA:
GSK:CARCINOMA MEDULLARE GLANDULAE MAMMAE (III, Ng:III),pT:1c,vel.tu:16x14x18
-RESEKCIONE IVICE BEZ ELEMENATA MALIGNITETA
-DCIS nije prisutan,vaskularna invazija nije prisutna,klacifikati nisu prisutni
-SINUS HISTIOCYTOSIS ET HYPERPLASIA FOLLICULARIS LYMPHONODORUM (0/4).
-ER:0,PR:0,HER2 skor:1+, Ki67:oko 85%

Nadam se da ce neko moci ovo malo da mi pojasni....
hvala unapred... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje histoloske i klinicke dijagnoce-molim za pomoc;-)
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 4:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 11:12 pm
Postovi: 6
Pozdrav Natasa,

Nisam iz te struke, pa ti ne mogu mnogo pomoci, ali prilicno sam sigurna da ne treba puno da brines. Ovo je tumor u pocetnom stadijumu, 1c, nisu zahvaceni limfni cvorovi, nema metastaza. Rekli su ti da je agresivan, jer je visok gradus, ali s obzirom na stadijum, sigurno nece biti problema.

Potrudi se da podignes imunitet kako bi mogla da podnes terapiju i ubaci neku alternativu. Moja mama je bila fenomenalno dok je sve zivo koristila, poslednjih meseci je prestala i odmah su krenule komplikacije. Sad je ponovo krenula, valjda ce sve biti ok. Mada, mojoj mami je tumor otkriven u poodmaklom stadijumu; verujem da ces ti bez alternative biti sasvim dobro, ali nece skoditi u svakum slucaju :) Nabavi Graviolu, ja sam je kupovola u apoteci, u kapsulama i cini mi se da je od svega sto smo do sad koristile ona najbolje delovala.

Nadam se da ce se javiti neko strucan da ti protumaci patoloski nalaz i kaze ti nesto vise o bolesti.
Valjda sam ti bar malo pomogla.
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje histoloske i klinicke dijagnoce-molim za pomoc;-)
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2015 1:19 pm
Postovi: 3
Nado,hvala vam puno.Vec dugo cekam da mi neko malo bolje pojasni sta tu pise.Ja sam pocela da pijem aroniju,sok od sargarepe,jabuke i cvekle svako jutro i jedim izrendan djumbir sa medom po jednu kasicicu ujutru i uvece.Spremam se za terapiju.
Doktori su jako sturi na recima...
znam da je sve obavljeno na vreme ali opet,uyasno se plasim.naravno,svi volimo da zivimo....
Moj hirurg mi je rekao da sada kad se sve ovo zavrsi pocnem da osluskujem svoje telo i svaku promenu odmah prijavim....ako me slucajno bole kosti,itd.
Eeeee toga se plasim,gotovo je sa normalnim i bezbriznim zivotom.Sada cu stalno misliti na gluposti i biti stalni gost na onkologiji :D .
No dobro,moglo je biti i gore :D
Hvala vam puno,drzim palceve vasoj mami i vama....

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje histoloske i klinicke dijagnoce-molim za pomoc;-)
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 11:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш неколико проверених рецепата против тумора, које сам поставио на мој сајт www .aca. rs па прочитај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje histoloske i klinicke dijagnoce-molim za pomoc;-)
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 7:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 11:12 pm
Postovi: 6
natashabg je napisao:
Nado,hvala vam puno.Vec dugo cekam da mi neko malo bolje pojasni sta tu pise.Ja sam pocela da pijem aroniju,sok od sargarepe,jabuke i cvekle svako jutro i jedim izrendan djumbir sa medom po jednu kasicicu ujutru i uvece.Spremam se za terapiju.

To sam i mami pravila pre terapije i stvarno je odlicno podnela. I da, nabavi i neki kompleks vitamina, mi smo uzimale obican oligogal sa selenom. To nam je preporucio mamin onkolog. Izbegavaj B kompleks, neki lekari ga preporucuju, a neki bas insistiraju da se izbegava, jer navodno pospesuje razvoj bolesti. Za svaki slucaj, nemoj :) Videces, na klinici svi uzimaju pivski kvasac, komleks b vitamina itd, zbog krvne slike.

Je l' znas koju terapiju primas?

natashabg je napisao:
Doktori su jako sturi na recima...
znam da je sve obavljeno na vreme ali opet,uyasno se plasim.naravno,svi volimo da zivimo....
Moj hirurg mi je rekao da sada kad se sve ovo zavrsi pocnem da osluskujem svoje telo i svaku promenu odmah prijavim....ako me slucajno bole kosti,itd.
Eeeee toga se plasim,gotovo je sa normalnim i bezbriznim zivotom.Sada cu stalno misliti na gluposti i biti stalni gost na onkologiji :D .
No dobro,moglo je biti i gore :D
Hvala vam puno,drzim palceve vasoj mami i vama....

pozdrav

Kad budes krenula na terapije, lekari ce ti sigurno objasniti mnogo toga. Ja obicno odem na klinku vikendom kad je neko od maminih onkologa dezuran. Oni tad nemaju mnogo posla, pa moze da se porazgovara s njima. A postoji i neko savetovaliste, mozes da ih pozoves telefonom i oni ti objasne sve sto intersuje. Potrazicu taj broj.

I znam da je uzasno, vec citavu godinu smo u toj agoniji, ali maksimalno se trudi da zivis najnormalnije, kao da se nista nije dogodilo. Svakako ces narednih godina imati obavezne kontrole i nema sanse da bilo kakva promena ostane neprimecena.

Javljaj sta se desava, kako je prosla terapija i sve ostalo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: