Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Sub Apr 11, 2020 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2020 5:13 pm
Postovi: 5
Molim Vas pomozite mi, očajna sam. Imam nalaze od mog tate koje ne uspevam da protumačim čak ni uz pomoć šifarnika bolesti, tata neće ništa da mi kaže, a nisam mogla da uđem sa njim kod lekara zbog trenutne situacije sa Covidom. Razumela sam da se radi o karcinomu prvog stepena, nadam se da je otkriven na vreme. Tata je 1948.godište.

Radi se o dijagnozi Ca mammae l.dex st post CNB, podaci su sa onkološkog konzilijuma:

MKB šifra C50.4, TNM klasifikacija T1 N0 M0

Histopatološka dijagnoza i gradus: Ca mucinosum G1, Er 8 Pr 8 Her 2 0, Ki 67 10%

Prezentira se pacijent zbog Ca DD nakon CNb HP nalaz u prilogu. Minimum obrade uredan. Upućuje se radi odluke o operativnom lečenju.

IZVEŠTAJ O IZVRŠENOM PATOHISTOLOŠKOM PREGLEDU

Makroskopski nalaz: Biopsijski/operativni materijal: "6 uzoraka promene u DD": 6 biopsijskih uzoraka tkiva dojke ukupne dužine 25mm, poprečnog promera do 1mm (6/1)

Patohistološki nalaz: Na konsultativni pregled su dostavljeni parafinski kalupi (1x), odgovarajuće H/E obojene pločice (2x) i 4 IHH obojene pločice (ER, PR, HER2, Ki67).

Patohistološki nalaz (metod obrade: H/E bojenje)

Carcinoma mucinosum mammae (jedan gradus 1).

Imunohistohemijski nalaz:
Estrogen receptor pozitivan, skor 8.
U malignim ćelijama je intenzitet jedarne ekspresije 3, procenat zastupljenosti 5, pozitivno 80% malignih ćelija.
Progesteron receptor pozitivan, skor 8.
U malignim ćelijama je intenzitet jedarne ekspresije 3, procenat zastupljenosti 5, pozitivno 70% malignih ćelija.
HER-2 onkoprotein negativan, gradus 0.
U malignim ćelijama ne postoji membranska ekspresija markera.
Ki-67 u 10% tumorskih ćelija se vidi jedarna imunopozitivnost.

Ultrazvuk dojki i aksila:
Muška dojka. Supraareolarno desno uočava se iregularna, relativno oštro ograničena lobulirana heterogena tu promena, sa retkim CD signalom, dimenzija 15x13mm. Aksilarno bez patoloških In.

Zaključak: Tu mammae deh.
BI-RADS DD
4c
BI-RADS LD
2

Mamografija/Ehotomografija
inicijalna
Prethodni nalazi:
UZ dojki BI RADS DD4c LD2
Građa dojke/ACR
a

Nalaz i mišljenje:
Muške dojke. U DD supraareolarno uočava se visoko suspektna intenzivna lobulirana senka dij.17x13mm. U LD se ne vide tu.senke. Radiološki susp. mikrokalcifikacija nema.

Zaključak:
Mamografski nalaz u korelaciji sa sonografskim. Tu. mammae .I.dex.
BI-RADS DD
4c
BI-RADS LD
2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Apr 19, 2020 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2020 5:13 pm
Postovi: 5
Ovde nema moderatora? A izgleda ni doktora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Apr 19, 2020 7:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Спамер је потпуно затрпао постојеће теме и немогуће их је пратити. Шта је са модератором, ко зна. Можда је на сајму.

А што се тиче лекара овде су сви анонимни сем понеке будале, као што сам ја на пример, па никоме не можеш да верујеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Ned Apr 19, 2020 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2020 5:13 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
А што се тиче лекара овде су сви анонимни сем понеке будале, као што сам ја на пример, па никоме не можеш да верујеш.


E nasmeja me još na svu muku :D

Hvala ti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Apr 20, 2020 8:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 07, 2018 11:57 pm
Postovi: 19
Radi se o neuroendokrinom tumoru muske dojke,sama vrsta tumora je jako jako retka,moj otac je imao 2 primorna tumora,na prostati i zavrsnom delu debelog creva rektumu,za ovaj drugi smo saznali 2,5 meseca pre njegove smrti,prvi na prostati je otisao na kostima i jetri,metastaze na kostima su na kraju ucinile da on bude mesec dana u krevetu,da ne jede i samo pije vodu,mozda je imao bolove ali nije hteo da kuka zbog nas,da se vratim na temu,taj drugi tumor na rektumu,zavrsnom,delu debelog creva je ista vrsta kao kod tvig oca i da je jedini tumor mogao je da se kontrolise 7,8 godina,barem mi je tako rekao doktor sa Iorsa,znajuci o samom tumoru kod tvog oca je tumor najmanjeg gradusa a sto je jos bitnije nema metastaza,i verovatno ce imati sanse da se operise,i ako se ne operise moze da se kontrolise jako dugo,sama ova vrsta tumora je od svih tumora koje postoje ponajmanje agresivna,nemoj da se brines toliko,bice sve u redu,daj boze da je moj otac imao slican nalaz za onaj prvi na prostati,ali nije vec su postojale metastaze,inekcije sa hormonima jesu usporavale bolest,ali nisu vise mogle,postalo je sve agresivnije,da ne pricam sta smo sve pokusavali,ali nije uspelo nista,bolest je jako okrutna,razumem tvoj strah,nikome ne zelim da de muci kao moj otac,njegovih zadnjih mesrc dana su bile pravo mucenje,nadam se da ce kod vas biti sve u redu,,moje je misljenje da nece biti problema gradus je najmanji moguci tako da je najmanje agresivan,zelim vam svu srecu i samo polako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Apr 20, 2020 8:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 07, 2018 11:57 pm
Postovi: 19
Radi se o neuroendokrinom tumoru muske dojke,sama vrsta tumora je jako jako retka,moj otac je imao 2 primorna tumora,na prostati i zavrsnom delu debelog creva rektumu,za ovaj drugi smo saznali 2,5 meseca pre njegove smrti,prvi na prostati je otisao na kostima i jetri,metastaze na kostima su na kraju ucinile da on bude mesec dana u krevetu,da ne jede i samo pije vodu,mozda je imao bolove ali nije hteo da kuka zbog nas,da se vratim na temu,taj drugi tumor na rektumu,zavrsnom,delu debelog creva je ista vrsta kao kod tvig oca i da je jedini tumor mogao je da se kontrolise 7,8 godina,barem mi je tako rekao doktor sa Iorsa,znajuci o samom tumoru kod tvog oca je tumor najmanjeg gradusa a sto je jos bitnije nema metastaza,i verovatno ce imati sanse da se operise,i ako se ne operise moze da se kontrolise jako dugo,sama ova vrsta tumora je od svih tumora koje postoje ponajmanje agresivna,nemoj da se brines toliko,bice sve u redu,daj boze da je moj otac imao slican nalaz za onaj prvi na prostati,ali nije vec su postojale metastaze,inekcije sa hormonima jesu usporavale bolest,ali nisu vise mogle,postalo je sve agresivnije,da ne pricam sta smo sve pokusavali,ali nije uspelo nista,bolest je jako okrutna,razumem tvoj strah,nikome ne zelim da de muci kao moj otac,njegovih zadnjih mesrc dana su bile pravo mucenje,nadam se da ce kod vas biti sve u redu,,moje je misljenje da nece biti problema gradus je najmanji moguci tako da je najmanje agresivan,zelim vam svu srecu i samo polako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Apr 20, 2020 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2020 5:13 pm
Postovi: 5
Nešo, mnogo mi je žao zbog tvog oca i što ste svi morali da prolazite kroz pakao. Primi moje saučešće.

Neizmerno ti hvala za trud i za izdvojeno vreme. Jako me je ohrabrilo tvoje mišljenje. Tati je zakazana operacija za 23.april, pa će nadam se sve proći u najboljem redu.

Puno ti hvala još jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Apr 20, 2020 7:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нешо, жао ми је што се тако издешавало.

Ана, не разумем се у те налазе које си написала али морам да ти кажем да не знам ни једну особу која је преживела "лечење" канцера а много сам их познавао болесних. Не смеш само да се уздаш у лекаре јер њих заболе уво и у то се свакодневно изнова уверавам. Знам неке много добре лекаре људине али они су великој мањини.

Имаш на мом сајту http://www.aca.rs неке савете и искуства везане за туморе па прочитај јер могу да ти буду смерница или идеја шта даље да се ради.

Реци ми да ли је твој тата користио антиперспирант дезодоранс спрејеве?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Apr 21, 2020 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2020 5:13 pm
Postovi: 5
Ne koristi nikakve dezodoranse, hrani se zdravo, jede puno voća i povrća i do pre dve godine je bio dosta fizički aktivan, tj.džogirao je umereno sve dok nije imao infarkt miokarda. Tako da očigledno nema pravila, ova bolest ne bira.

Prelistala sam sajt koji ste postavili, vidim da ima jako puno korisnih informacija tako da ću ga detaljno pregledati. Hvala puno, puno na svemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Apr 21, 2020 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Оно што сам имао прилике да видим сви који су имали рак дојке су користили антиперспиранте или на неки други начин спречавали знојење испод пазуха. Мада још нисам почео са распитивањем да ли неко носи мобилни телефон у горњем џепу јер ми делује невероватно али могуће је, виђао сам неке.

Рак не може да добије особа која здраво живи у правом смислу те речи, те није изложена никаквом зрачењу, елиминише стрес, не користи затровану храну и тако даље. Само је питање како пронаћи прави узрок и отклонити га.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje dijagnoze karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Apr 21, 2020 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 07, 2018 11:57 pm
Postovi: 19
Bice sve u redu,bolest je uocena na vreme i sam tumor je najmanje agresivan,bez metastaza,operacija ce resiti stvar 100% bez problema,deka ce uzivati jos dugo pored unucica,kamo srece da je moj otac imao ovakve rezultate,sam prvi skener nije bio uopste dobar,ljudi umiru u najvecim mukama i u najboljim godinama,svako dobro i tebi i Aci,samo polako,bice sve u redu.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: