Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 1:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
Da li neko ima iskustva sa ovim citostatikom ? gde se nabavlja provereno i sl.?Danas mi je majka pocela sa primanjem adjuvantne HT i doktor joj je rekao da bi bilo dobro da kupimo i ove ampule i da ih prima 6 meseci tokom primanja HT, posto ih ne pokriva zdravstveno tura je oko 30 000 , dakle za primanje od 6 meseci bilo bi oko 180 000 dinara.... :o :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Draga, ovaj link je jako informativan: http://www.chemocare.com/bio/eloxatin.asp

nadam se da znas engleski. samo da ti kazem kad se on prima, nista hladno ne sme da se pije, niti uzima iz frizidera bez rukavica, uvek mora da se pije na slamcicu, andol nikako ne sme da se uzima, kao ni njegove zamene, klime treba izbegavati... organizam je podlozniji infekcijama nego inace, na to treba obratiti posebnu paznju...mislim da ostalo pise na linku.

Svako dobro i pozz,

S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
hvala ti PUNO...ja sam jos u nedoumici uzeti ovo ili NE.... kazu da je ht delotvornija za 7% uz njega...ALI vredi li trovati jos toliko dodatno organizam,ili se maximalno,punom parom opredeliti za alternativu i podizati imuni sistem, mozda joj uplatiti neki Zlatibor malo i sl. sad vec lupam gluposti :roll: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Ja mislim da je eloxatin najdelotvorniji citostatik.Zeni su se povukle metastazeiz pluca,5 kom.,primarni se smanjio dosta.Jeste da je tezka za podneti,generalno,uvek se bojala da joj ne uvedu ponovo.Ja ne mogu da verujem da ih ne placa zdravstveno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 7:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
protta,

hvala na odg i pomoci....VIDECEMO.... vise mi nista nije jasno.... :x pa navodno VISE ne placa zdravstveno,pa ti moras i da ga nabavis i jos platis privatnu kliniku JER ONI NE SMEJU NI DA TI GA DAJU....ja iskrena da budem s obzirom da je njen organizam sada ,,cist,, i da je ovo adjuvantno tj. posle operacije nisam bas za tu opciju dovoljno je izmucena...ALI RAZMOTRICEMO SVE OPCIJE...

hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Pošto ja ne pamtim,od kog karcinoma boluje Vaša majka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
d.crevo tj. desni kolon.... operisana je i uklonjeno je sve,kao i 1 metastaza na jetri...sad je ,,cista,, ali naravno mora da primi adjuvantnu... od danas je pocela,i lekar ju je sa strane SAMU odveo i rekao joj za ovaj citostatik ,kao i za cenu i ostalo, naravnoooo uz to ide i preporuka za dobru kliniku...ona uzima sve i svasta pored toga prirodno,i escozul razmisljam i ovom immuno da krene...ali mislim da za ovo trovanje zasad nisam :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 8:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
http://www.paragraf.rs/propisi/pravilni ... a7deo.html
Ovo je lista lekova koji se izdaju na recept i koje pokriva osiguranje.Procitajte pa vidite,nemojte da placate terapiju.
Nadjite advokata,zalite se.Budite realni,ne može joj pomoci alt.med.Moze da potpomogne ali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 8:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
i ja sam danas videla taj spisak :roll: ALI prosto ne mogu da verujem da je neko toliko pokvaren,namazan i alav na pare... raspitacu se jos malo jer mi mama svakako radi za jednu farmaceutsku kucu pa cu se raspitati preko njih...pritom je ovo renomirani doktor, koji je nacelnik na tom odelljenju :-? :o

javicu se sutra sa potvrdjenim vestima,cisto da ljudi budu obavesteni....


HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zdravo Tralala kako ti je mama?Kako je posle terapije?Tata je danas isao na onkoloski konzilijum i rekli su da ce da prima XELOX citostatike ja se puno ne razumijem u to a i on je operisao crijevo pa onda pluca .Ne znam da li je taj citostatik sto prima tvoja mama nesto slicno kao sto prima i moj tata meni nekako slicno zvuce.Njemu pise na papiru da je onkolog predlozio FOLOFOX i XELOX a da je konzilijum prihvatio samo XELOX.6.6 krece sa terapijama.Rekli su nam da ce da prima kao infuziju oko1.5 sat ici ce kuci nece ostajati u bolnici na lezanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Draga, ako razmisljas o Escozulu, iskljuci citostatik. Ne zato sto ne smeju oba istovremeno - smeju, vec zato sto se nece muciti, a efekat...videces. Za citostatik, nazalost, ima vremena. Escozul je u ovom slucaju, zdrava profilaksa, kako sam razumela da lekar zeli da ukljuci citostatik. Razmisli, pitaj nju sta zeli, najbolje je kad se u nesto udje sa voljom.

Srecno sa odlukom, pozz,

S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 11:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
baks,mama je dobro... danas je ok podnela,dobila je i lek protiv mucnine i nismo imali nikakvih problema...ee sad videcemo iz dana u dan,ALI ja se nadam najboljem i znam da je ona pozitivna i jaka,i ja cu joj pomoci u svemu sto mogu.... tacan naziv terapije ne znam na papiru konzilijuma mi pise samo ADJUVANTNO I 6 ciklusa se prima po 5 dana...sutra cu im traziti naziv sta tacno prima,hocu da i se raspitam,a i da budem upucena...

sandrao, hvala na tom komentaru :)slazem se sa tobom...ona vec 2 meseca uzima escozul i oseca se odlicno,ima krvnu sliku no comment dobru (hemoglobin sa 62,skocio na 105 a sad je 132, krvna zrnca 5 miliona i 600) 8) sada prima ovu adjuvantnu i rekli su da nece biti nekih indikacija,videcemo :roll:

VELIKI POZDRAV ZA SVE,I samo hrabro napred 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 1:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
evo da vas obavestim, odgovorila mi je zena iz Ministarstva zdravlja i ovaj praskasti rastvor podleze zdravstvenom osiguranju...njen mail sa sve potpisom,zaglavljem cu odstampati i sutra cu ici da porazgovaram sa lekarom, cisto da vidimo kako dodje do ovakvog nesporazuma 8) naravno sve civilizovano i na fin nacin :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ELOXATIN
PostPoslato: Sre Nov 29, 2023 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2023 10:59 am
Postovi: 2
Isključite citostatik ako razmišljate o lijeku Escozul. Oni mogu postići oboje u isto vrijeme – jednostavno nećete primijetiti učinak – ali to nije zato što ne mogu. Nažalost, još ima vremena za upotrebu citostatika. Escozul je u ovom slučaju dobra preventivna mjera jer, kako čujem, doktor želi da koristi i citostatik. Pitajte je šta želi i razmislite; najbolje radi kada u nešto dobrovoljno uđe. tunnel rush


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: