Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom bešike i tromboza
PostPoslato: Uto Jan 11, 2022 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 11, 2022 1:24 am
Postovi: 1
Poštovani forumaši, probaću da objasnim problem kako mi je potrebna pomoć pošto više zaista nemam ideja pa je svaki predlog dobrodošao.

Naime otac je u zadnje 3 godine operisao tumor na bešici čak 4 puta, i zadnje analize uzorka su bile stadijuma 3, na cistoskopiji u junu sve je bilo ok i konačno smo bili počeli da dišemo lakše ali u julu već kreće ponovo krvarenje i problemi ali zbog korone zabranili su cistoskopije da bi videli šta je. Odmah zatim kreće problem sa oticanjem noge i ustanovljena je tromboza i dati mu lekovi za razređivanje krvi i od tada kreće ludilo. On je prestao da ih pije jer je iskrvario mnogo, hemoglobin je prvo bio 52 i primio krv ali to odmah uzrokuje da se teomboza pogorša i otok noge bukne. On konstantno krvari i na skeneru je ustanovljeno da je karcinom progresivan i urolozi su definisali da bešika mora se izvadi ali niko u Srbiji to neće da radi dok je otekla noga i tomboza a ona ne može hirurški se reši već lekovima za razređivanje koje pravi drugi problem gubitka krvi.
Otac na svakih 15 dana iskrvari do te mere da hemoglobin spadne na 31 i itako idemo u krug, sada zadnji put je otečen mnogo u predelu stomaka i karlice i rečeno nam je da je to posledica karcinoma koji je prešao u limfne žlezde i da je pitanje dana do kad će ovako.

Mene zanima zna li neko neki predlog iz ove začarane situacije pošto on više nema snage a i volja mu posustaje jer i na sve to ima problem sa isijasom, kretanje je veliki problem a nagon za mokrenjem učestao pa se gubi snaga i tu na tu aktivnost.

Da napomenem za nogu nema šta nismo probali i ne pomaže a za bešiku više ne znam šta da se proba kako bi zaustavili to krvarenje da bar povrati snagu da može se reši tromboza pa onda operacija bešike.

Izvinite na dugačkom postu ali potrudio sam se da bar u kraćim crtama objasnim problem.
Za sva pitanja tu sam i svaka pomoć je dobrodošla.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: