Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: glioblastoma
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 04, 2009 10:43 am
Postovi: 5
Mami je imala operaciju mozga, pre skoro 2 meseca, odstranjen glioblastom, zadnji desni deo mozga, sve funkcije se posle par nedelja stabilizovale, u ocekovanju kombinovane hemo i zracne terapije, oporavak proticao besprekorno, svi smo bili odusevljeni. Pre par dana potpuna promena situacije, otezano kretanje, nesvestice, gomila simptoma od pre operacije se vratila kao uragan...
Molim za strucan odgovor, da li je moguce da se ovako brzo povrati glioblastom ili je normalno da dolazi do ovakvih varijacija?
Da li ce terapije stanje poporaviti, ili jednostavno samo usporiti pogorsavanje stanja?
Posto je li bilo kakve prognoze (znam da je to uvek individualno), ali ne znamo kako da se postavimo sa ovakvim razvojem bolesti... sta za ocekivati?
Mama ima 68 godina.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Evo dok vam dr Severus ne da odgovor...
Moja majka ga je imala, raste neverovatno brzo, za dva meseca zauzme pola glave :cry: Kada ste radili poslednju magnetnu rezonancu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 04, 2009 10:43 am
Postovi: 5
Hvala na odgovoru... Mozda ste Vi prava osoba za moje sledece pitanje...
Danas uradjen skener i postavljena dijagnoza, sve se vratilo... prognoza 7 dana-3 meseca... kako se izboriti sa tim...
Znam da recepta nema, ali... boli...mnogo...
Hvala jos jednom, zao mi je zbog Vaseg gubitka... kazete imala... proslo vreme... Sve se desava suvise brzo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Kako vam je sad majka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: glioblastoma
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Znam da vam je oboma uzasno tesko. Strasne su to stvari. Mozete li molim vas, ako ne trazim previse, zbog ostalih clanova reci kako se odvijala bolest. Da znamo sta nas sve moze cekati... Jos jednom bas, bas mi je zao. eh, teska zivota...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: glioblastoma
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Poštovani, dragi forumaši,

Već duže vremena pratim postove na ovom forumu koji je moram priznati malo "zarđao" u poslednje vrijeme. Kao što znate, moj otac boluje od Glioblastoma MF gradus IV, operisan je u aprilu 2011.godine i još uvijek vodimo bitku sa ovom opakom bolešću. Mnogo smo različitih preparata koristili, što od klasične medicine što od alternativne medicine. Dugo sam lutao po internetu, konsultovao raznorazne ljude i nekako se trudio da iskombinujem samo najbolje. Jer informacija je jako puno a vremena jako malo. Jer ovdje se vodi i bitka sa vremenom, vremenom da probate sve što je u našoj ljudskoj moći. Imajući u vidu koliko sam ostavio sati, neprospavanih noći da bih se što bolje raspitao o nečemu, o nekom lijeku, o nekom preparatu, te znajući kako je meni svaka pomoć bila i još uvijek je itekako dobrodošla, napravio sam jednu malu brošuricu o kompletnom toku bolesti. Ona predstavlja spoj svega što smo mi probali i do čega smo došli, kao i naše iskustvo i našu borbu sa opakim tumorom. Da ne bih svima odgovarao i pisao na forumu, a obzirom da nemam baš tako puno vremena, to vam sada svima poručujem da mi se obratite na mail [email protected], kažete da ste zainteresovani za brošuricu i za koga vam treba i ja ću vam je vrlo rado ustupiti u nadi da će moja iskustva pomoći nekome.

Znam kako je meni u početku sve bilo strašno i nepoznato a vremenom sam pravio malu bazu znanja na ovu temu. Želim to podijeliti sa ljudima kojima to stvarno treba u nadi da ćemo zajednički prebroditi ovu tešku bolest. Od trenutka kada mi je otac obolio, rekao sam sebi da ću se truditi da uvijek pomognem ljudima kojima je pomoć potrebna, posebno koji boluju od ovakvih bolesti. Jer su i meni drugi ljudi pomogli kada mi je to najpotrebnije bilo. Ovo je moj skromni doprinos tome. Hvala na razumijevanju.

Srdačan pozdrav svima, sve najljepše vam želim u ovoj godini, prvenstveno zdravlja, zatim ljubavi, sloge i vjere.

Bog vas blagoslovio...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: