Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO!!! DCIS i operacija
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Na UZ pregledu mi je utvrdjen BI RADS 4 na levoj dojci,7x8mm i ja pod prstima osecan bas do bradavice mali cvoric.Lekar je uradio punkciju iglom,vodjenu UZ-kom i uzeo uzorak.Pokazalo se da imam DCIS.
Ima jos manjih cvorica i ukupno zahvacebo tkivo je 30mm.Grudi su mi male i lekar je rekao da je to problem,ne znam na sta je mislio.
Predlozio je operaciju i uzimanje patoloskog uzorka:
Najpre bi uzeo radioloski da ispita 1 ili 2,3 limfna cvora ,mada na UZ nije utvrdjeno nista sumnjivo u levom pazuhu.
Da li ima veze ako se uzmu 1 ili vise lim.cvora i kakve to posledice ima kasnije na moje zdravlje,sta mogu da ocekujem i kako da predupredim neke nezeljene stvari?

Zatim bi sledila opearcija,lucno zarezivanje oko bradavice i odstarnjivanje sumnjivog tkiva,i slanje na patologiju.

Da li je ovo normalan redosled operacija?
Ima li nesto bitno na sta treba da pazim pre operacije (za sada pojacavam ishranu i pijem casicu aronije ujutru).

Kakav je oporavak posle operacije,na sta treba da obratim paznju (kucni poslovi,tusiranje,ishrana,putovanje avionom,skijanje itd)?
KAkvi su moguci ishodi?

MOLIM DA MI HITNO ODGOVORITE jer je operacija zakazana za 8.01.2013.

Ja sam u soku,panici,depresiji,imam malenu cerkicu i 42 godine.....

Hvala svima na odgovorima bilo koje vrste!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! DCIS i operacija
PostPoslato: Ned Dec 23, 2012 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Заборави шок, депресију, панику и слично. Лепо се сабери и наоштри за борбу. Решење постоји. Само буди упорна и паметна.

Не могу да одговорим на твоје питање али могу да ти саветујем да проучиш дејство витамина Б17 као и соде бикарбоне. Нешто мало имаш на мом сајту http://www.aca.rs/ под Занимљиво - Тумори и Тумори-лечење, а нешто више овде: http://www.curenaturalicancro.com/therapy-simoncini-6.html.

Витамина Б17 има доста у језгру коштице од кајсије: http://www.baltikjunior.com/?antikancerogeno-dejstvo-kospica-kajsije,96. Можеш да их набавиш рецимо овде: http://www.plemic-komerc.com/index.php.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! DCIS i operacija
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
emilija2004 je napisao:
Na UZ pregledu mi je utvrdjen BI RADS 4 na levoj dojci,7x8mm i ja pod prstima osecan bas do bradavice mali cvoric.Lekar je uradio punkciju iglom,vodjenu UZ-kom i uzeo uzorak.Pokazalo se da imam DCIS.
Ima jos manjih cvorica i ukupno zahvacebo tkivo je 30mm.Grudi su mi male i lekar je rekao da je to problem,ne znam na sta je mislio.
Predlozio je operaciju i uzimanje patoloskog uzorka:
Najpre bi uzeo radioloski da ispita 1 ili 2,3 limfna cvora ,mada na UZ nije utvrdjeno nista sumnjivo u levom pazuhu.
Da li ima veze ako se uzmu 1 ili vise lim.cvora i kakve to posledice ima kasnije na moje zdravlje,sta mogu da ocekujem i kako da predupredim neke nezeljene stvari?

Zatim bi sledila opearcija,lucno zarezivanje oko bradavice i odstarnjivanje sumnjivog tkiva,i slanje na patologiju.

Da li je ovo normalan redosled operacija?
Ima li nesto bitno na sta treba da pazim pre operacije (za sada pojacavam ishranu i pijem casicu aronije ujutru).

Kakav je oporavak posle operacije,na sta treba da obratim paznju (kucni poslovi,tusiranje,ishrana,putovanje avionom,skijanje itd)?
KAkvi su moguci ishodi?

MOLIM DA MI HITNO ODGOVORITE jer je operacija zakazana za 8.01.2013.

Ja sam u soku,panici,depresiji,imam malenu cerkicu i 42 godine.....

Hvala svima na odgovorima bilo koje vrste!!!




Vi imate tzv. DCIS (duktalni karcino in situ). To in situ je veoma značajno jer znači da je karcinom u početnoj fazi razvoja (znači da nije probio tzv. bazalnu membranu i da ne može da daje metastaze). U ovoj fazi (ako je zaista tako, karcinom je izlečiv 100%) a da li je to tako utvrdiće se ispitivanjem limfnih čvorova i nakon operacije kada se svo tkivo dojke odnese na patohistološku analizu.
Zašto se uzima limfni čvor na analizu?
Limfadenektomija - uklanjanje limfnih čvorova iz odgovarajuće pazušne jame. Danas se koristi tehnika odstranjenja "sentinel node" - prvog limfnog čvora (čvor stražar koji prvi prima limfu iz određenog područja- u ovom slučaju iz tumora) . U slučaju negativnog nalaza, odnosno odsutnosti metastaza u "čvoru stražaru“, operativni zahvat se s ovim završava (ne diraju se drugi limfni čvorovi); obrnuto, kod metastatske zahvaćenosti "sentinel node" otklanjanju se i ostali limfni čvorovi pazuha.

Tako postoje i dve velike grupe operacija na samim dojkama- poštedne i nepoštedne.
Ukoliko vam čvor stražar bude negativan, radiće se poštedna operacija (ne uklanja se svo tkivo dojke već samo deo koji je zahvaćen).

Što se tiče komplikacija koje vas brinu nakon uklanjanja limfnog čvora, one su zanemarljive i ne toliko bitne. Aksila (pazuh) je vrlo bogat limfnim čvorovima i ako se otkloni jedan radi ispitivanja, organizam i lokalna drenaža će to kompenzovati, tako da ne brinete. Kod pacijenata kod kojih je rađena radikalna limfadenektomija određenog predela (paket limfnih čvorova uklonjen), te komplikacije su češće.

Nadam se da nisam nešto izostavila :wink:
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! DCIS i operacija
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па ти и даље користи антиперспиранте који спречавају знојење. Знојењем се излучују отпадне материје из коже. Ако нема знојења отрови остају у кожи и полако се шире на околно ткиво.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! DCIS i operacija
PostPoslato: Pet Dec 28, 2012 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Koliko ce vremenski trajati ova operacija?Da li cu nositi dren?Posle koliko cu izaci kuci dok cekam patoloske rezultate?

Oni planiraju u 7h ujutru da urade ispitivanje limfnog cvora a operaciju oko podne kada ce otkloniti sumnjivo tkivo.
Da li se ovbe operacije rade u punoj anesteziji?

Na mamografu i UZ videli su da su limfni cvorovi cisti ali ce ipak testirati 1-3 cvora.
Ako bude sve OK i patoloski nalaz dobra,da li onda nece biti zracenja i ostalih tretmana u lecenju?

Molim vas da me razumete,jer sam u strasnom stanju.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: