Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hemio terapija,da ili ne?Hitno.
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:51 pm
Postovi: 12
Molim sve one koji imaju iskustva sa hemio terapijom,mislim da se tako kaze,primanje lekova u krvotok,da se jave,da li i koliko pomaze a koliko odmaze.Pitao sam danas doktorku,kaze prima se 3 dana pa pauza 28 dana,prvog dana se lekovi primaju 5 sati!Meni majka ima tumor pluca koji se prosirio na jetru pa ne znam da li da je vodim na hemioterapiju ili ne.Cujem da je jedna starija zena od lekova t.j hemio terapije,izgubila ruku,t.j malo je koristi.Molim odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemio terapija,da ili ne?Hitno.
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
znate kako, uvek imate razloge za i razloge protiv...citostatici deluju tako na organizam da unistavaju lose celije, maligne celije, ali isto tako i dobre celije, unistavaju kostnu srz pa cesto dolazi do pada vrednosti(leukocita, eritrocita i trombocita)...ako se uzme u obzir ono sta se dobija i sta se gubi veliki plus ide na primanje terapije, jer se kostna srz oporavlja...mislim da vi trebate, da odlucite, tacnije vasa majka da li zeli da prima terapiju ili ne...ja sam uvek za terapiju jer je mene izlecila...postoje nuspojave u vidu mucnine, pospanosti, povracanja, opstipacije ili dijareje, ima svega, ali uradite kako mislite da treba, i najbolje da se konsultujete sa lekarom(ukoliko sami ne mozete da odlucite)...
sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemio terapija,da ili ne?Hitno.
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:51 pm
Postovi: 12
Hvala puno.Jel posle prve hemio terapije bolovi budu jaci?Jel se samo daje u venu ruke ili kako sve moze?Koliko ste vi doza primili i da li se prima svakog meseca?Jedino nam je to preostalo da pokusamo,jer zelim da mi majka jos zivi jer oca nemam.Videcu sa majkom,samo je vazno da nema u toku terapije velikih nus pojava i da se bolovi ne pojacavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemio terapija,da ili ne?Hitno.
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
pazite, sve je to individualno, kod jednog coveka moze ovako da bude a kod drugog ne mora...zavisi od tipa tumora i kako reaguje na samu terapiju, meni su bolovi nakon prve terapije skroz nestali, posle operacije sam se prevrtao od bolova a nakon terapije spavao kao beba...prima se tako sto se ubaci braunila u venu i na nju se prikljuci infuzija u kojoj je rastvoren citostatik...ja sam primio 8 ciklusa( prva 4 sam primao tako sto sam isao prvo na 5 dana pa onda 8. dan od pocetka sam primao ceo dan i onda 15. dan od pocetka terapije isto ceo dan i onda pauza 2 nedelje i opet iznova)...tumor je bio drugaciji pa i same terapije...uglavnom da, svakog meseca sam primao po jednu turu...ja se nadam da ce delovati, ako pristane na terapiju...kazem sve zavisi od coveka do coveka i od tipa tumora, od jacine organizma...doktori bi trebali da daju sve informacije o tome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemio terapija,da ili ne?Hitno.
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:51 pm
Postovi: 12
Nju bole ledja od pluca,ruka i nekad butine,mada je snimala kicmu juce na rendgen i kicma je u redu ali na jetri se promene vide.pije za bolove trodon i brufen,jako malo jede i po ceo dan lezi.Ja hocu da joj pomognem da joj bude bolje i da pozivi.Kupio sam jednu kutiju Korbazola i neki amazonski megamin,za jacanje imuniteta na bazi propolisa,meda,guarane,a odavno pije Ekomer mada joj bas i nije ojacao imunitet.Videcu sa njom da ide pa kako bude.Kaze mi danas lekar prvog dana prima 5 sati terapiju,a drugog i treceg dana malo manje pa opet za 28 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemio terapija,da ili ne?Hitno.
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 7:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Cilj svake terapije je da zaustavi bolove i napredovanje bolesti.
Ja trenutno dobijam hemioterapiju i ne podnosim je bas najbolje, imam dosta neprijatne nus pojave u vidu mucnine, povracanja, proliva, malaksalost, ali bih se uvek odlucila za to u odnosu na nista,
Hemioterapiju odredjuje lekar u odnosu na vrstu kancera i ostalih kriterijuma, tako da nasa iskustva nisu relevantna, dobice ono sto lekar misli da je trenutno najbolje za nju, ukljucujuci i njeno trenutno stanje.
Naravno da treba da prihvati terapiju, Srecno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: