Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rak ascendentnog kolona
PostPoslato: Pet Okt 11, 2013 6:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 6:00 am
Postovi: 1
Moja mama je radila magnetnu rezonancu i dobila nalaz sa sljedecim zakljuccima:
1. Velika tumorska lezija u predjelu cekuma i ascendentnog kolona - vjerovatno primarno ishodiste tumora.
2. Multipli uvecani i infiltrativno izmijenjeni limfonodi u mezenterijalnom vezivu oko opisane mase.
3. Paketi uvecanih i infiltrativno izmijenjenih limfonoda u infrarenalnom retroperitoneumu.
4. Jetra bez fokalnih lezija.
5. Distendirana holecista, sa morfologijom hidropsa i multipli kalkulusi u lumenu holeciste.
Posto ne znamo kako da kazemo mami za njenu bolest moja sestra je razgovarala sa hirurgom koji preporucuje operaciju ali je to sve sto je rekao. Neki moj laicki zakljucak nakon citanja o ovoj bolesti da je kod nje vjerovatno napredni treci stadijum bolesti. Dali neko moze da odgovori dali sam u pravu i ako bi se uradila operacija kakve su prognoze i dali bi bilo potrebno nastaviti lijecenje hemoterapijom ili zracenjem. Takode, kakve su prognoze ako nebi pristala na operaciju? Napominjem da mi je mama 79 godina stara, ima umanjen rad stitne zlijezde i trosi lijekove za to ali nije poznato da ima nekih problema sa srcem ili slicno. Unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak ascendentnog kolona
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ovo jeste uznapredovali oblik ali bez CT ili MR snimka abdomena i grudnog koša se ne može uraditi konačni staging.
Ali opet, iskreno gledanom, u njenim godinama se ne menja bitno prognoza bilo da je stadijum 3 ili 4.
Da li će doći do operacije, to odlučuje internista u odnosu na njeno kardiopulmonalno stanje ( da li je dovoljno stabilna da izdrži opštu anesteziju). Ako internista kaže da može a vi to prolongirate iz bilo kojeg razloga, moguće je da dođe do komplikacija kao što je bilo koji oblik akutnog abdomena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: