Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pauza duza od 3 nedelje izmedju dve hemoterapije
PostPoslato: Čet Dec 02, 2010 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
Moja mama danas prima 3 hemoterapiju taxotera. Doktori su rekli da se posle trece pravi presek i rade analize da bi se utvrdilo da li su potrebne jos tri hemoterapije. Analize koje se rade mozda potraju duze od 21 dan. Maminoj drugarici su sve te analize i pregledi trajali 50 dana.Da li je to dugacak period izmedju dve hemoterapije jer se uglavnom primaju na 21 dan?Hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pauza duza od 3 nedelje izmedju dve hemoterapije
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Pa jeste dugo.Probajte da tražite da u tom periodu dobije terapiju.To nista nece naskoditi.Istina je da se posle trece gleda da li ima promena ali Vi trazite.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pauza duza od 3 nedelje izmedju dve hemoterapije
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 11:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi....evo i mene da dopunim post ,
kako to 50 dana ?? prvi put cujem to. Moj suprug posle 4-tu su mu uzeli krv i naravno temelnije i detalnije analize krvi sta treba da se vidi i CT . koje druge pretrage i kako bi mogle trajati cak 50 dana??? i mislim da se zapazi redovni termin za sledecu terapiju jer je vazno dobiti t.j ne prolongirati terapiju koja po rezi,u ide na 21 dan osim ako osoba ne moze da izdrzi ili joj treba neki opravak .....
moze li mi neko reci taj nativni propulis kakav je? u kapima pomesan sa alkohol ili?? i gde se nabavlja? ili neko iz iskustva neki dokazan subliment koji delije na imunitet ? jer covek svasta procita i sve je "mozda nece pomoci ali nece biti ni stete " pa na kraju zaluta izgubi se u inormacijama i nezna kako i odakle da krene.
pozzz svima !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pauza duza od 3 nedelje izmedju dve hemoterapije
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
hvala na odgovoru.
doktori uglavnom kad rade presek zakazu dolazak u bolnicu za 21 dan,a onda se u bolnici lezi i ceka da se urade analiza krvi, eho srca, ct i sve drugo sto je potrebno, zavisi od bolesti.ali problem je sto se sve to zakazuje a velika je guzva,pa bolesnici cekaju i po 20, 30 dana dok dobiju sve rezultate.
sto se tice imuniteta , ja mojoj mami dajem budvig krem dva puta dnevno a tu ide laneno ulje, laneno seme, mladi kravlji sir i bademi.i svakok dana pravim sok od cvekle i sargarepe 2x600 ml ali ga cedim pomocu prese koju smo sami napravili, da bi sacuvali sto vise enzima.leukociti su joj posle pete taxotere bili 6,5.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pauza duza od 3 nedelje izmedju dve hemoterapije
PostPoslato: Pon Dec 13, 2010 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi....ja sad te molim reci pi kako se to priprema hocu napraviti....bademi su jako dobri kad se stave u vodu 12-24 sata i onda nababre , pa se oljupe i pojedu svako jutro od 10 do 15...bademi su jedini koji u svoju koru ne muvljaju ostanu ok pa zato kazu da su jako dobri ...
sve najbolje tvojoj mami i svima , pa razmenicemo jos po neka iskustva ....pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pauza duza od 3 nedelje izmedju dve hemoterapije
PostPoslato: Uto Dec 14, 2010 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
da, bademi su dobri, orasi, lesnici, svo kosticavo voce,sem kikirikija.a po meni najbolje za bolesne da uzimaju jezgro kostica kajsija.

a budvig krem pravim tako sto prvo u blenderu smrvim pola banane i desetak badema, onda u posebnoj tegli umutim rucnim blenderom 125 gr mladog kravljeg ili kozjeg sira i 3 kasike lanenog ulja.sve to spojim i pomesam kasikom, dodam jos pola kasicice meda i laneno seme koje predhodno sameljem u mlinu za kafu. moze da se jede ponesano sa bilo kojim vocem zbog ukusa, jer nema bas neki ukus.
moja mama je promenila i ishranu, ne jede vise meso, i sve vrste ulja je izbacila sem naravno lanenog ulja koje se ne zagreva.
jede samo sveze voce i povrce ili kuvano.
pre toga sam trazila i citala o svemu sto ljudi rade kad dodje do ove bolesti a onda sve to uporedila i izabrala budvig dijetu pored hemoterapije kao jos jedan nacin borbe protiv ove bolesti.
moja porodica i ja imamo volju i veru da cemo uspeti,a mama najvise.a to nam je trenutno najpotrebnije.
volela bih da cujem i vasa iskustva
zelim vam puno srece


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: