Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BOL ISPOD PAZUHA! METASTAZE??
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 14, 2009 6:06 pm
Postovi: 10
Da li bol,u mom sluchaju sa leve strane tela, ispod pazuha i sve ispod do kraja grudi mozhe ukazati na metastaze na limfnim kanalima?? Je l' mozhe maligni tumor kozhe biti uzrok ovome ili samo rak dojke??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOL ISPOD PAZUHA! METASTAZE??
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da imate rak dojke vi biste to vec primetili,jer tumori kad daju metastaze onda vec postaju vidljivi,barem je moje iskustvo tako,iako sam muskarac.tako da ne mislim da je u pitanju karcinom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOL ISPOD PAZUHA! METASTAZE??
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 14, 2009 6:06 pm
Postovi: 10
Problem je u tome shto ja chak ni ne mislim da imam rak dojke vec je moguce da imam maligni tumor na kozhi. Naime pre mozhda 7 meseci sam skinula mladezh velichine oko 5mm sa ledja a inache me je chesto svrbeo posle sunchanja i slichno. Bio mi je sumnjiv tako da sam otishla u privatnu kliniku u kojoj su mi rekli da ce ga skinuti radio-talasima (inache sam zhelela da ga skinem iz estetskih razloga,nije bio veliki ali je mene nervirao). Sunchala sam se dosta tokom leta a inache spadam u 3. tip shto se moje puti tiche (tamne ochi,tamna braon kosa,imam dosta mladezha po kozhi,ne preterano ali ih imam i manji su uglavnom,skoro nikad ne pocrvenim sem u licu). Uglavnom,ja sam mislila da kada spadne krasta da ce sve to biti u ravni sa kozhom,mozhda sa malim ozhiljkom drugachije pigmentacije shto je normalno. Ali moj ozhiljak je bash ispupchen,crven,dok sam se sunchala jako me je svrbeo,pojavila je se tachka kao mali mladezh na sredini i vide se neke plave crtice kao kapilari na povrshini tako da se plashim da je ne daj Bozhe nodularni melanom. Inache imam 19. godina i znam da je to retkost u tim godinama ali ne bih se igrala s tim pogotovo shto sam nazhalost posecivala i solarijum ponekad tokom zime! Doktor na privatnoj klinici nije uradio patoloshki nalaz i to me jako brine. U ponedeljak idem po uput za dermatologa a bash sam se uspanichila. Vi ste onkolog inache? Koliko ovo ozbiljno trenutno mozhe da bude molim Vas ako mozhete da mi odgovorite??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOL ISPOD PAZUHA! METASTAZE??
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Onkolog koji inache pishe na nashem forumu trnutno nije u mogucnosti da odgovara na pitanja korisnika.

Nema potrebe da panichite, posle pregleda kod dermatologa cete sve znati.

A o sunchanju i unishtavanju koze ne bih ni da pricham, verovatno ste josh kad ste bili maloletni ishli u solarijum i samo ubrzali procesh starenja koze, pa ste ubrzali i normane promene na kozi, promene mladeza, pega, fleka po kozi. A oziljak koji vas brine sve vreme, sve mi se vishe chini kao keloidni oziljak koji cete reshiti kremam ai gelovima koje cete dobiti od dermatologa. I nikako ga nemojte ponovo operisati ako vam neko predlozi.

Sve ostalo shto vas brine recite svom lekaru opshte prakse, otidjite kod ginekologa na pregled i uradite UZ dojki da bi bili sigurni i da se smirite.

I odakle vam u glavi termin kao shto je nodularni melanom???? Chitali ste negne neshto po internetu pa ste sebi u glavu smestili da imate melanom koze??

Nerviranjem nishta dobro necete postici.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BOL ISPOD PAZUHA! METASTAZE??
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 14, 2009 6:06 pm
Postovi: 10
Ma vec sam smirenija,uhvatila me je panika sinoc,imam tako neke napade s vremena na vreme! Ali u svakom sluchaju cu posetiti lekara opshte prakse sutra. Pa znam ja mnogo vishe nego shto mislite o tome,nisam chitala na internetu vec sam se dugo spremala za medicinu,koju nazhalost nisam upisala, krajem srednje shkole pa sam kojekakve informacije pokupila usput.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: