Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pocetne metastaze na plucima, puna jetra
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Dobar dan svima, moje ime je Branislav, javljam se iz Panceva.

Pisem Vam placuci, zaista sam uzrujan, ne zamerite mozda na slovnim greskama i slicno :cry:

Moja porodica i ja smo se sada vratili sa VMA gde je moj tata operisan. On je imao karcinom debelog creva, svega 2cm dugacak. Osetio je ostre bolove pre nekih 30 dana i od tada je pravo malo vanredno stanje nastalo u kuci. Ono sto je karakteristicno za njegov slucaj jeste sto je PRVI PUT krvavu stolicu primetio pre tri godine. Tada je otisao kod lekara, gde mu je receno da su u pitanju hemoroidi te mu je prepisana odredjena mast. Posle otprilike dva meseca upotrebe, stanje je bilo uredno. Sve do, kao sto sam rekao, mesec dana.

Uradjena je kolonoskopija, gde je konstatovana promena na donjem delu creva, kod samog anusa. Ali, ona je obuhvatila 2/3 jednog dela creva (endoferencija, stvarno ne znam, tako nesto) zbog cega mora da nosi kesu posle operacije, mozda i trajno. Uradio je ultrazvuk pluca i jetre, oba nalaza su bila uredna. Rezultat patohistoloskog nalaza tkiva debelog creva je bio maligni tumor. Tumor markeri, CA 19.9 pokazao je vrendost vecu od 1000 (a referentna vrednost, gornja, je 33) a drugi tumor marker, CEA granicno normalne vrednosti. Moj otac je bio pusac do pre 6 meseci, oko 35 godina.

Sa takvom slikom, otisao je na VMA.

On se osecao vrlo dobro. Smejao se. Shvatao je ozbiljnost situacije, ali osim ,,nelagode u predelu creva'' nije osecao nista drugo. NIJE gubio na tezini. Prema tvrdnji lekara, dobro je podneo operaciju. Boja mu se vec vratila, nekih sat vremena nakon operacije.

Imao je operaciju danas pre podne. Moja majka je, kada smo dosli, usla kod doktora, on joj je rekao neke stvari, blago receno, sokantne. Rekao je da na jetri postoji oko 20 metastaza. Da je metastaziralo na pluca, ali da je to u zacetku. Takodje, rekao je da prognoze nisu dobre. Ogradio se delimicno rekavsi da sve zavisi od organizma. Ici ce na hemioterapiju narednih meseci.

Ja Vas molim, kazite mi, da li postoje neki cajevi, neka metoda, nacin ishrane, koji bi pomogli da izlecimo tatu? :(

NAPOMINJEM: mozda je izandjala fraza, ali on je covek-stena. Vrlo, vrlo retko je bio bolestan. Cesto smo se smejali da njemu samo sekira nesto moze. Pije Omega-3 tablete oko 2 i po godine. Krvna slika mu je odlicna, osim Leukocita koji su blago poviseni te imaju vrednost 10,4. Naravno, ta specificna vrsta tumor markera uopste ne uliva nadu.

Beskrajno Vam hvala unapred za svaki savet i paznju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: