Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO , KARCINOM PANKREASA !!!
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 9:34 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Radi se o mojoj sestri, starosti 52.god. Strastveni je pušač ceo život,sa težinom 47 kg. 06.02.09. smo otišli na Urgentni cen. sa predpostavkom da je u pitanju žuč,ali na ultrazvuku i na skeneru potom u Gradskoj bol. nisu mogli ili želeli ništa preciznije da kažu..navodim rezultate KBC Zvezdara ..
-nema pluralnih izliva ni ascita,jetra je uvećana CC oko 20 cm,LL 13..izražena je holestaza oba režnja.Oba d.hepaticusa se prate do usća gde su prekinuti,d.choledochus i d.hepatisus comunis se ne vizuelizuju.IV segment jetre uniformno hipodenzniji.Unutar glave pankreasa d.chol.nije dilatiran.Pankreas je voluminozniji u celini,bez diletacije vodova.Žučnu kesicu ne diferenciram.Nadbubrežne žlezde nisu uvećane.Pankreas i slezina su normalne morfologije,abdomalna aorta extremno slerotična.Bubrezi bez značajnijih patomorfoloških promena. Cholestasis,hepatomegalia,HCC in obs.
Obzirom da su nas vratili kući jer je bio vikend pred praznik dana državnosti Srbije( 13-15.02.),i ne rade doktori, zakazali su prijem u bolnicu 17.02. U toku vikenda nisam imao mira pa sam kontaktirao doktora van Srbije,koji mi je savetovao da uradim analize krvi na brojne viruse ,ali i tumor markere i rezultati su pokazali CEA 20.55 ,CA-19-9 6932,AFP 1.47 virusa nema...i kada dodje u Srbiju krajem februara da počne lečenje..telefonski je konstatovao verovatno metastazu i kancer pankreasa sa potrebom za hiruskom inervencijom,ali i mogućnost zalečenja korišćenjem odredjenih preparata..Čekam da se vrati,više nade polažem u njega nego sve ove naše...Znaci mi bilo kakvo iskustvo,mišljenje ,savet kako bih pomogao sestri ako je to još moguće...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: