Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kom lekaru verovati
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Dakle moja majka je bila na MRI i nadjeno je da postoji patoloska promena na S3 segmentu verovatno posledica metastaze.. uput je laboratorija scintigrafija itd..

na standardnom pregledu krvi sve je ok...
scintigrafija kaze verovatno nije patoloska promena vec postoji pojacano vezivanje duz kicmenog stuba kod S3
tumor marker za celo telo ili kako ga vec zovu kaze ok...

Sta covek da radi u tom slucaju... posto odgovo verovatno da nije rak nije bas nesto sto covek hoce da cuje... sta treba da radimo?

inace lekar na vma, cuveni profesor dr.. je rekao diskus hernija i osteoporoza, na testu za osteoporozu sve je bilo ok, a mri nema diskus hernije tako da toliko o vma i prof. dr.
Da li postoji neki lekar u zemlji koji zna da cita snimke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 12:51 pm
Postovi: 4
Kojem doktoru vjerovati, kojima nalazima vjerovati..To su pitanja koja me razdiru. Naime, suprug se liječi od karcinoma pluća pune čeetiri godine. Sve je bilo u redu, išli smo na redovne preglede na joradnovac zg,sve o.k., on dobro izleda, osjeća se..
Međutim, ljetos u kolovozu smo radili ct. Nalaz je pokazao da suprug ima tumor (novi, jer stari tumor je odavno nestao!), da ima pleuralni izljev, nakupine zraka i plina. U bolnici je doktor radio bronhoakopiju i niša. Nalazi u redu. Zatim je radio rigo bronhoskopiju pod narkozom, punktirao pluralni izljev i reako da je sve u redu, da moj suprug nema karcogenih stanica, da nije ništa našao, jednostavno ništa nema.Također, njemu je sumnjiv taj ct. Predložio je PET CT. To smo naprvili u zg-u. Međutim PET je pokazao promjenu na glasnicama, Njihov opis se odnosi samo na glasnice,s time da je na slici križić na plućnom krilu, a to nisu (akar ne nama, što su poslali na kućnu adresu!)opisivali. Znači, ct pokazuje tumor na plućnom krilu, bronhosopski je sve u redu,a pet opsuje glasnice. Što sada da ja mislim? Da li doktor laže kada kaže da je sve u redu? Bojim se da ga ne žele više liječiti, pa onda sve ovako..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 30, 2008 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Ružice,meni su u Podgorici rekli da mi je krenula metastaza na rebru,i ništa nisu preduzeli,osim što mi je jedan ‚‚doktor‚‚ rekao da ako imam sredstava,idem u inostranstvo.U Beogradu su 90 posto sigurni da nije meta,a za onih 10 posto ćemo vidjeti u decembru.
Nisam ti ničim pomogla,ali bar da znaš da je neko pročitao ono što si napisala.Puno sreće i tebi i tvom suprugu.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 30, 2008 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Evo mene,da li si nila ma PET skeneru u podgorici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 30, 2008 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Zlatiborac,nisam bila.Iskreno,nisam ni znala da postoji u Podgorici.Koliko znam,najbliži PET je u Budimpešti.Ako znaš sigurno,molim te,objasni mi gdje je.Inače,moram malo da ‚‚odbolujem‚‚ Podgoricu.Posljednji posjet je bio jako traumatičan.Pozdrav,druže.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: