Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rak Debelog Creva
PostPoslato: Uto Feb 06, 2018 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 6:25 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Mlad sam i ne zamerite ako napravim neku gresku.

Mom ocu je pre 10 dana otkriven rak debelog creva bolje receno dva tumora jedan veci i jedan manji on je smesten u bolnicu i imao je operaciju juce gde su mu uklonili debelo crevo i oba tumora.Sada doktori su rekli da nije sve sjajno sta god to znacilo jer postoji sansa da mu se prosirio rak iako na skeneru nista nije nadjeno,sumnjaju da je mikroskopski i to na limfnim zlezdama.On se vec probudio od operacije i izgleda dobro i tek treba da mu utvrde hemioterapiju.Ako neko na svu zalost ima neko ocajno iskustvo iz kog se izvukao moze da mi kaze cemu mogu da se nadam jer se i ja i cela porodica otkidamo.
Hvala vam puno unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Debelog Creva
PostPoslato: Sre Feb 07, 2018 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 12, 2017 1:06 pm
Postovi: 16
Poštovani, poznajem dva slučaja u svojoj okolini gdje je rak debelog crijeva sa metastazama u limfnim čvorovima uspješno zalijecen.Poslije operacije primali su po 6 ciklusa hemo i nakon toga sve je bilo OK.
Od tada je proslo par godina.
Pozdrav i svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Debelog Creva
PostPoslato: Sre Feb 07, 2018 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост знам много особа које су умрле лечећи се од рака по разним болницама и не знам ни једну која је преживела више од шест месеци после тих терапија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Debelog Creva
PostPoslato: Sre Mar 07, 2018 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2018 4:54 pm
Postovi: 2
Imala bih jedno pitanje, ako neko moze da mi pomogne :confused:

Moja majka boluje od adenokarcinoma debelog creva, dakle maligni, G3. Operisana je, odstranjeno je ushodno crevo sa malim delom tankog i slepim crevom. Prosla je hemoterapiju 5fu/lv u trajanju od 6 medeci. Nije gubila kilazu. Imala je vec 2 kontrole i sve je bilo ok, ali je CT radila samo za prvu kontrolu. Sledeca joj je zakazana za 6 meseci i receno joj je da ne treba da ide na CT ni tada (dakle ukupno 10 meseci od prve kontrole), vec tek za onu tamo koja je za jos 6 meseci (ukupno nakon 1 godine i 4 meseca od prvog CTa).

Interesuje me sledece, sta kazu protokoli? Nakon kog perioda bi zaista trebalo raditi CT?

Svesna sam cinjenice da se debelo stede resursi, ali ako je to na stetu zdravlja pacijenta onda je to neeticno. Dobila sam gomilu razlicitih informacija i sad smo svi zbunjeni i ne znamo sta da radimo. Deluje mi kao dosta dug period skoro godinu ipo, za to vreme mogu da se pojave cuda u abdomenu a ne metastaze. Ne bih htela da rizikujem i izgubim majku samo zbog potencijalne dezinformacije. S druge strane ne bih je ni izlagala dodatnom zracenju ako to nije potrebno.

Unapred hvala.

Dakle, kada zaista ponovo treba da uradi CT bez obzira na stanje u zdravstvu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Debelog Creva
PostPoslato: Pon Mar 12, 2018 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2016 4:32 pm
Postovi: 109
JacaAntic je napisao:
Dakle, kada zaista ponovo treba da uradi CT bez obzira na stanje u zdravstvu??

Potrebu CT snimanja odredjuju neke druge dijagnosticko metode pracenje toka bolesti pacijenta...i dok nema indicija koje bi mogle znaciti da se bolest prosirila, nema svrhe i potrebe raditi CT. Naravno da nije u pitanju stednja resursa u zdravstvu, bar ne kod savesnih i strucnih dr., vec logika i razum da se pacijent ne izlaze bespotrebnom ozracenju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: